IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    ти в USA ли си защото в европа TOS не виждам аз, сега съм го инсталирал и много техника вътре много нещо в TOS не мога да ги намеря тези опций каде ги ??
    Да , много нещо има там .... уникален софтуер и няма да ти е лесно в началото, но после можеш ... ами можеш всичко

    мога да ти пратя полезни туулчета за ТОС ....

    Не съм в USA, но съм Българче и намирам цаката на което ме интересува

    Отиди на Analyze -> Add Simulated Trades и там са опциите. После погледни съседният таб Risk Profile ....
    Last edited by alchemist74; 24.01.2014, 22:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
      В дни като днес даже е малко

      какви пут купи ?

      Както винаги съм казвал: ако знаеш, ама наистина знаеш какво предстои тогава за стратегии забрави! Но аз не знам .... затова си джиткам тях.

      Утре ще си упдейтна портфолиото, че сега се оптивам да отварям/затварям позиции.
      Февруарски на 175

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
        Доколкото видях не ги разпознава.

        thinkorswim го ползвай за обучение, после е лесно с читав брокер. Saxo са силни на форекс, ако искаш опции трябва да търсиш друг като IB, TradeStation и т.н

        Незнам дали котировките са в реално време, моя TOS не е демо .... но мисля , че са забавени с 15 мин или нещо подобно, което за опции и то за обучение е супер
        ти в USA ли си защото в европа TOS не виждам аз, сега съм го инсталирал и много техника вътре много нещо в TOS не мога да ги намеря тези опций каде ги ??
        edit :

        аа намерих еее батка тука всичко ти е програмирано и Stradle и Mradle Bear Mear ееее то това thinkorswim специално за опций ли е направено ??
        Last edited by michaelis; 24.01.2014, 22:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
          Путовете дето купих вчера (на демото) са поскъпнали с 50 %...
          В дни като днес даже е малко

          какви пут купи ?

          Както винаги съм казвал: ако знаеш, ама наистина знаеш какво предстои тогава за стратегии забрави! Но аз не знам .... затова си джиткам тях.

          Утре ще си упдейтна портфолиото, че сега се оптивам да отварям/затварям позиции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
            Путовете дето купих вчера (на демото) са поскъпнали с 50 %...
            аа не бе то днеска имаше разпродажба в мола всичко discount

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              е батка то хубаво Thinkorswim после като свикна каде си правя акаунт с този софтуер с кой брокер ?? и квоите на TOS в реално време ли са с опцийте или примерни някакви ?
              Иначе днес и аз пуснах 2 поръчки Bear Call да видим какво ще стане после как става с прибирането на печалбата не знам ... трябва да ги затварям по отделно и ако не мине едната, зле работата
              edit:
              Демо платформата на Saxo след поставяне на 2 поръчки е на лице само едната, явно софтуера не разпознава стратегийте ...
              Доколкото видях не ги разпознава.

              thinkorswim го ползвай за обучение, после е лесно с читав брокер. Saxo са силни на форекс, ако искаш опции трябва да търсиш друг като IB, TradeStation и т.н

              Незнам дали котировките са в реално време, моя TOS не е демо .... но мисля , че са забавени с 15 мин или нещо подобно, което за опции и то за обучение е супер

              Коментар


              • Путовете дето купих вчера (на демото) са поскъпнали с 50 %...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                  Инсталирах си Saxo демо. Не твърдя , че съм на ти с платформата само а 1-2 часа работа с нея, но никъде не мога да намеря опционни стратегии. Успях да пусна 2-3 вертикала, но единствено с отделни ордери, което е крайно неприятно. Ако трябва да пусна Iron Condor с 4 отделни ордера ..... отказвам се. Всичкото това го пробвах на uer/usd. Не успях да видя котировки за SPX .....
                  С две думи: не мога да ти помогна със Saxo .... препоръчвам на теб и всички които искат да си тестват опциите да си направят демо в thinkorswim.com - категорично най-добрият софтуер за опции !!!!! Демото е за 60 дни.

                  закрих 1/2 от позицията си на GMCR - Bear Call Vertical 80/85 FEB open @ 2.18// closed @ 1.90
                  е батка то хубаво Thinkorswim после като свикна каде си правя акаунт с този софтуер с кой брокер ?? и квоите на TOS в реално време ли са с опцийте или примерни някакви ?
                  Иначе днес и аз пуснах 2 поръчки Bear Call да видим какво ще стане после как става с прибирането на печалбата не знам ... трябва да ги затварям по отделно и ако не мине едната, зле работата
                  edit:
                  Демо платформата на Saxo след поставяне на 2 поръчки е на лице само едната, явно софтуера не разпознава стратегийте ...
                  Last edited by michaelis; 24.01.2014, 21:09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                    Тряяше снощи да си купиш путовете и щеше да направиш пачка като мен тая седмица

                    http://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle
                    I love K.I.S.S !!!

                    Браво на теб !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                      В предишната тема обяснявах - твърде много фактори са срещу Long Call or Long Put ...
                      времевият (тета), IV ... има не малък шанс да "познаеш" посоката и да не изкараш пари, дори и да си на загуба. Лонг опциите са ниско вероятни особенно ако са ОТМ. А не виждам никакъв смисъл да плащам , например Buy SPX FEB 1825 PUT = 22.50$ !!!!! Малко движение срещу теб и .... лошо става.

                      От друга страна ОТМ Vertical ще ми даде повече шансове за успех, подобрява ми ВЕ точката и ROC ....

                      Long PUT/CALL бих взел само ако имам вътрешна информация ...

                      едит: при тази цена 1 контракт Long PUT ще ми стува 2250$, докато 1 вертиkал 1835/1840 ще изисква само 250$ марджин .... бая разлика
                      Тряяше снощи да си купиш путовете и щеше да направиш пачка като мен тая седмица

                      http://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle
                      "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                        за сега са добре SPX спредовете.
                        пуснал съм ордер да затворя този:
                        SPX - Short Call Spread 1895/1905 FEB @ 1,66$
                        но съм го пуснал на нагла цена @0,35$ лимит и едва ли ще мине днес.
                        днес мина на 0,25$

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          Придържам се 100% за форекса и БФБ, но масите тук цъкат именно БФБ и Форекс
                          Има малко народ които цъкат на индекси и акции, опций никой освен вас. Аз лично с акцийте се чувствам комфортно, защото са по волатилни и не позволяват голям марджин.
                          Сега ще тествам на демото на Бенчмарк Trader те са със софтуера на Saxo Bank да видим дали работят нещата и ако може да поясняваш за тези стратегии как се поставя такава поръчка защото съм доста невеж освен BUY PUT/CALL
                          Инсталирах си Saxo демо. Не твърдя , че съм на ти с платформата само а 1-2 часа работа с нея, но никъде не мога да намеря опционни стратегии. Успях да пусна 2-3 вертикала, но единствено с отделни ордери, което е крайно неприятно. Ако трябва да пусна Iron Condor с 4 отделни ордера ..... отказвам се. Всичкото това го пробвах на uer/usd. Не успях да видя котировки за SPX .....
                          С две думи: не мога да ти помогна със Saxo .... препоръчвам на теб и всички които искат да си тестват опциите да си направят демо в thinkorswim.com - категорично най-добрият софтуер за опции !!!!! Демото е за 60 дни.

                          закрих 1/2 от позицията си на GMCR - Bear Call Vertical 80/85 FEB open @ 2.18// closed @ 1.90

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                            Range Option Gold: Barrier down 1050, barrier up 1360, tenor 02.05.2014

                            If no barrier is touched - pay off 10 EUR, otherwise 0 EUR. bough at 6.8 EUR, potential retrun after cost 45-47%

                            ISIN: DE000DT2C668

                            and bye bye
                            Интересно,
                            дай с 2-3 думи повечко инфо за варантите , когато имаш време

                            Коментар


                            • Range Option Gold: Barrier down 1050, barrier up 1360, tenor 02.05.2014

                              If no barrier is touched - pay off 10 EUR, otherwise 0 EUR. bough at 6.8 EUR, potential retrun after cost 45-47%

                              ISIN: DE000DT2C668

                              and bye bye
                              Last edited by niki5; 24.01.2014, 15:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                                Нека тази тема бъде за всичко свързано с опционната търговия - стратегии, въпроси, сделки ....

                                Като начало:

                                Търгувам опции на USA индекси /SPX,NDX,RUT/ и USA акции. От 13 год бродя из пазарите /основно USA/ , като през тези години съм пробвал futures - променлив успех, форекс-нулев успех и опции - тук доволно. Трейда за мен е full time job и през всичките тези години съм работил само за себе си - никакви институции и т.н. Моето лично мнение е , че в БГ няма нормално функционираща борса, затова никога не съм се докосвал до БГ борсата.
                                Придържам се 100% за форекса и БФБ, но масите тук цъкат именно БФБ и Форекс
                                Има малко народ които цъкат на индекси и акции, опций никой освен вас. Аз лично с акцийте се чувствам комфортно, защото са по волатилни и не позволяват голям марджин.
                                Сега ще тествам на демото на Бенчмарк Trader те са със софтуера на Saxo Bank да видим дали работят нещата и ако може да поясняваш за тези стратегии как се поставя такава поръчка защото съм доста невеж освен BUY PUT/CALL

                                Коментар

                                Working...
                                X