IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    ммм това с Covered Call да но съм изпуснал влака вече, може би ще премина изцяло на опции с времето като свикна с тях, за сега кредитните стратегии ми харесват има динамика има възвръщаемост, тва с Covered Calls не може кой знае колко да ме спаси
    ще го видим, а какво имаш предвид с времевия фактор точно ..
    Привет,
    виж във файла, който ти пратих как се отразява времето с наближаването на падежа. Имах предвид, че и малък спад ще възтанови твоята позиция, защото наближава падежа и опцииките се обезценват бързо. ОТМ опциите имам предвид.
    Но тъй като знам, че не си затвори тогава позициите искам да ти обърна внимание и на Gamma риска с наближаването на падежа. Може би вече от опит си оценил колко бързо се променя цената на опциите в последните 10-15 дни преди падежа, особенно ако са близо до АТМ.
    Трябваше да си затвориш и двете позиции когато говорихме. След това ако искаш открий нови, но тогава трябваше да ги разкараш. Дано да си успял вчера
    Не се лакоми за повече! Следвай системата и тя ще ти се отплати

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
      Мани го инвестора, всички търсят обосновки и медиите им предлагат такива. Гладните за обяснения трябва да бъдат нахранени .....

      Поглеждай повечко времевият фактор като си управляваш позициите
      И ще си позволя един савет: и друг път съм ти мрънкал на тази тема , но вземи обърни малко внимание на Covered Call стратегията. Знам , че търгуваш акции и ще е много подходящо за теб
      ммм това с Covered Call да но съм изпуснал влака вече, може би ще премина изцяло на опции с времето като свикна с тях, за сега кредитните стратегии ми харесват има динамика има възвръщаемост, тва с Covered Calls не може кой знае колко да ме спаси
      ще го видим, а какво имаш предвид с времевия фактор точно ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        да да баце сега всичко е ок спреда е -1.25 а другата е -0.55 ако бях направил добавка щеше да е по добре, но пък ако им скимне някоя дивотия е тогава ше ям дървото и затова тази тактика с по високия страйк става, а то ще слезне до 1900 даже може и до 1880-1860 да паркира не ги знам в какво настроение са, но ако искат да върви на горе то тряя да го пуснат инак няма да стане на тяхната ....
        Гледам сега инвестора няква статия постнали, в Ирак положението се било влошило моля ти се ... ебаси цирка и за тва паднало, по голяма тъпотия не бях виждал от къде го съчиниха изведнъж ... мани мани, глей кви глупости дрънкат за да си приберат печалбите ...
        Мани го инвестора, всички търсят обосновки и медиите им предлагат такива. Гладните за обяснения трябва да бъдат нахранени .....

        Поглеждай повечко времевият фактор като си управляваш позициите
        И ще си позволя един савет: и друг път съм ти мрънкал на тази тема , но вземи обърни малко внимание на Covered Call стратегията. Знам , че търгуваш акции и ще е много подходящо за теб

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
          Оправи се спредчето, нали ?
          Би трябвало да е близо до нулата ти, нали ?
          Красотата на времевият фактор
          А до твоя таргет (SPX = 1900) има още около 30 точки, ако стане добра печалба те чака тук
          да да баце сега всичко е ок спреда е -1.25 а другата е -0.55 ако бях направил добавка щеше да е по добре, но пък ако им скимне някоя дивотия е тогава ше ям дървото и затова тази тактика с по високия страйк става, а то ще слезне до 1900 даже може и до 1880-1860 да паркира не ги знам в какво настроение са, но ако искат да върви на горе то тряя да го пуснат инак няма да стане на тяхната ....
          Гледам сега инвестора няква статия постнали, в Ирак положението се било влошило моля ти се ... ебаси цирка и за тва паднало, по голяма тъпотия не бях виждал от къде го съчиниха изведнъж ... мани мани, глей кви глупости дрънкат за да си приберат печалбите ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
            aaa eee еми тва да се чува и двете да са на добра печалба ...
            Оправи се спредчето, нали ?
            Би трябвало да е близо до нулата ти, нали ?
            Красотата на времевият фактор
            А до твоя таргет (SPX = 1900) има още около 30 точки, ако стане добра печалба те чака тук
            Last edited by alchemist74; 13.06.2014, 00:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
              Не съм казал такова нещо!
              Само уточних , че ако SPX падне първата СЪЩО ще бъде на добра печалба, няма да е самоняколко цента на + заради времевият фактор. Втората ще си е ОК също
              aaa eee еми тва да се чува и двете да са на добра печалба ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                е добре де, колега не мога да разбера, защо първата -1965/+1970 JUL2 ще е на добра печалба, а втората по зле а пък тя е на -1985/+1990 JUL2
                при положение, че SPX слезне на 1900 ..
                Не съм казал такова нещо!
                Само уточних , че ако SPX падне първата СЪЩО ще бъде на добра печалба, няма да е самоняколко цента на + заради времевият фактор. Втората ще си е ОК също

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                  Забравяш времевият фактор!

                  Ако слезе до 1900 SPX първата опция ще ти е на добра печалба, защото падежа наближава и доста бързо опцията ще губи от времевата си стойност. Въпроса е , какви изненади ти е подготвил пазара до падежа
                  е добре де, колега не мога да разбера, защо първата -1965/+1970 JUL2 ще е на добра печалба, а втората по зле а пък тя е на -1985/+1990 JUL2
                  при положение, че SPX слезне на 1900 ..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    аз това и направих, открих с по далечен страйк с мисълта, че като слезне до 1900 SPX първата опция -1965/+1970 ще бъде някъде около -1.00 и втората -1985/+1990 някъде около -0.30, така от първата горе долу печалбата е никаква, но от втората ще се изкара нещо ... и ще се припокрият и за разходите от първата

                    или пък вариянта с добавка и осредняване, тогава средната щеше да е на -1.50 някъде ама залога по голям и пак за 20/30 стотинки трябва да ги чакам ...
                    Забравяш времевият фактор!

                    Ако слезе до 1900 SPX първата опция ще ти е на добра печалба, защото падежа наближава и доста бързо опцията ще губи от времевата си стойност. Въпроса е , какви изненади ти е подготвил пазара до падежа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                      За мен това не е добър вариант. Така ще направиш Кондорче, но всички тестове показват , че кондорите са най-ефективни когато се откриват "крак по крак" т.е. за мен е по-добре да изчакаш спад и тогава да откриеш Bull PUT.

                      За чисто добавяне към съществуваща позиция не съм фен. За мен е по добре :
                      1. затваряш настоящата и откриваш нова с по далечен страйк, като ако ти се поема риск увеличаваш бройките или
                      2. ако мислиш че има шанс да остане ОТМ до падежа тогава без да я закриваш откриваш нова с по-далечен страйк или
                      3. комбинация от двете по-горе
                      4. или ако си на индекс тогава може да помислиш за обратна позиция на фючърси, но е смятане колко фючърса и т.н

                      Последният вариант най-рядко го ползвам. Основно ползвам точка 2 и 3
                      аз това и направих, открих с по далечен страйк с мисълта, че като слезне до 1900 SPX първата опция -1965/+1970 ще бъде някъде около -1.00 и втората -1985/+1990 някъде около -0.30, така от първата горе долу печалбата е никаква, но от втората ще се изкара нещо ... и ще се припокрият и за разходите от първата

                      или пък вариянта с добавка и осредняване, тогава средната щеше да е на -1.50 някъде ама залога по голям и пак за 20/30 стотинки трябва да ги чакам ...
                      Last edited by michaelis; 12.06.2014, 11:24.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                        Чак сега го видях: моля те не използвай тази думичка за мен !!! Нито пък подобни на нея!

                        Много далеч съм от подобни звания, пък и не са ми цел !!!
                        батка ти ги чаткаш тези нещица най много и си с най много стаж, гуру си ми кво да си ... ... ако не беше нямаше да го пиша, много просто

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          чек да те преместим тука
                          добре де сега ако искам да купя 5 контракта PUT на SPX за 2015 March/April това ще да струва бая от колкото за 1 месец. В по старите постове тука гуруто alchemista74 пише, че по принцип LEAPS са по тънки като ги разбиеш на месец, ама тук става дума за 12 месеца не за 1. То иначе същото като да си купиш винетка за магистралата за месец и за година, за година като го разбиеш много ясно, че ще ти се изплати. Но за кво ми е дългосрочна опция CALL като мога да ползвам акциите директно или SPDR SP500, те фактически са опции CALL но без падеж така го гледам аз ...
                          Чак сега го видях: моля те не използвай тази думичка за мен !!! Нито пък подобни на нея!

                          Много далеч съм от подобни звания, пък и не са ми цел !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                            чудех се дали да играя с него BULL PUT по този начин намалявам загубата драстично разбира се, но пък от друга страна много индикатори сочат корекция затова не съм влизал в позиции за на горе ...
                            За мен това не е добър вариант. Така ще направиш Кондорче, но всички тестове показват , че кондорите са най-ефективни когато се откриват "крак по крак" т.е. за мен е по-добре да изчакаш спад и тогава да откриеш Bull PUT.

                            За чисто добавяне към съществуваща позиция не съм фен. За мен е по добре :
                            1. затваряш настоящата и откриваш нова с по далечен страйк, като ако ти се поема риск увеличаваш бройките или
                            2. ако мислиш че има шанс да остане ОТМ до падежа тогава без да я закриваш откриваш нова с по-далечен страйк или
                            3. комбинация от двете по-горе
                            4. или ако си на индекс тогава може да помислиш за обратна позиция на фючърси, но е смятане колко фючърса и т.н

                            Последният вариант най-рядко го ползвам. Основно ползвам точка 2 и 3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                              Е, ако коригира дори леко ще си ОК.

                              Добавянето е интересна тема. Ще драсна после относно това.
                              чудех се дали да играя с него BULL PUT по този начин намалявам загубата драстично разбира се, но пък от друга страна много индикатори сочат корекция затова не съм влизал в позиции за на горе ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                позициите са ок само, че първата много поскъпна, беше на -2.20 (сега е на -1.80 - bought -1.20 ) затова ти казвам, че съм избързал с нея там няма да взема май нищо но да видим ...
                                да ти кажа чудех се за осредняване и добавки на -2.20 но си мислех де да знам кво ще стане и добавката беше по на горе ....
                                Е, ако коригира дори леко ще си ОК.

                                Добавянето е интересна тема. Ще драсна после относно това.

                                Коментар

                                Working...
                                X