IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои данъци ще cе повишат и от кога?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
    Никакъв шанс да оправят растящия дефицит с увеличение на осигуровките/данъците. Единственото решение да се запази сегашната система е емитиране на още дълг, те това и правят.
    Това може да продължи максимум няколко години. След това единственият изход е премахване на валутният борд.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Кое е дискриминация? Това че отказваме да храним някакъв боклук, който е здрав, прав и напълно годен да работи, но не желае, само защото бил "ром"? И как точно това се явява дискриминация?

      А разните комитети, фондации и т.н. просто трябва да бъдат разтурени и унищожени. Противозаконно е да съществуват партии, фондации и т.н. защитаващи лица на етнически принцип.
      Не тръгвай срещу мен, като че ли съм от хелзингите. Споменах го, понеже е така. Напълно съм съгласен, че трябва да се разтурват.
      От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        И сляп ще види, че държавата си заминава. Приходите много по-малко от разходите. При повишение на данъци и осигуровки - започва криене , а от друга страна фалити поради слабо произовдство - неконкурентно.
        Трябват ни 1-2 години, за да се разбере, че не ставаме за този свят. Не може да безкрайност да се краде и нищо градивно да не се прави при толкова скапана икономика с големи администрации.
        В онези години, когато всичко вървеше и БГ вървеше, сега вече няма.
        Ще трябва сериозно рязане на всичко - разходи разбира се.
        Ами щом като няма как приходите да скокнат с вълшебно пръчичка, остава само едно - това, което си посочил. Съкращаване на администрацията до възможният минимум, съкращаване на раздутата, но безполезна ушева структура, спиране на пенсиите на работещите пенсионери (или, ако предпочитат, да освободят работните места) спиране на издръжката на ромовете, отказващи да работят, попиляване на фалшивите инвалиди.

        Турете ме Дуче - и ще го сторя. В един момент в бюджетът ще останат толкова мегабимберици, че тогава пък ще се чудим как и за какво да ги харчим.

        Разбира се - аз зная за какво - инвестиции в раждаемост (но на пълноценни хора, а не на подмаймуняци), инвестиции във високотехнологически производства, връщане на държавата като икономически субект. След 10 години държавните предприятия ще могат да поемат издръжката на полиция, администрация и военни, създавайки десетки, дори може би стотици хиляди работни места, а с данъците ще се поеме издръжката на увеличаващият се брой пенсионери, ще се изгръди нормално модерно здравеопазване и куп още полезни работи.... е, ще останат малко пари и за едно скромно 68-метрово паметниче на Дуче...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
          Напълно съм съгласен с написаното от теб, но за съжаление това е дискриминация. Не ме разбирай погрешно - ако имам право на глас, с две ръце и два крака ще гласувам ЗА, но реално е невъзможно. Ще скокнат всичките му там комитети, евророми и прочее безсмислени и бозливи организации.
          Кое е дискриминация? Това че отказваме да храним някакъв боклук, който е здрав, прав и напълно годен да работи, но не желае, само защото бил "ром"? И как точно това се явява дискриминация?

          А разните комитети, фондации и т.н. просто трябва да бъдат разтурени и унищожени. Противозаконно е да съществуват партии, фондации и т.н. защитаващи лица на етнически принцип.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Те циганите понеже въобще не пият!
            Циганите пият ама от на цар Киро чорбите, а там акциз не ги лови

            Коментар


            • Очаквам въвеждане на прогресивен данък само след съставяне на силно правителство (с примерно 60% парламентарна подкрепа). Настоящото го държи само св. Крепки и се съмнявам да правят резки движения в данъчната политика.

              И малко извън заглавието, че така и така темата стана offtopic.
              Прегледах набързо една статия за облагането на доходите в Германия (която общо взето се води модел за европейска държава).
              Накратко:
              16 000 евро необлагаеми (за семейство)
              14% до 24% за доходите между 16 000 и 27 000 евро (за семейство)
              24% до 42% за доходите между 27 000 и 106 000 евро (за семейство)
              ставката от 42% се запазва до 500 000 евро (за семейство)
              прословутите 45% са при доходи над 500 000 евро (за семейство).
              Отделно има доста варианти за намаляване на данъчната основа.

              Нямам статистически данни за заплатите в България, но все си мисля, че ако въведем немската данъчна система, приходите от ДДФЛ ще спаднат драстично. Дори и ако стане чудо и постигнем 100% събираемост.
              Дяволът както винаги е в детайлите - въпросът е в дефинирането на термина "богат" и определяне на прагове и ставки. За едни богат е 25 годишен младеж с 2000 лв. заплата, според други - бабичката с апартамент за 300 000лв. в центъра.
              Last edited by Snipe; 17.08.2013, 18:58.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                Само аз потребявам алкохол повече от колкото ти- бензин на месец, убеден съм.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                  Не мога да гарантирам за богатите, на аз като средна ръка човек, само с акцизите на алкохола, цигарите, кафето и шоколада които консумираме у дома издържам една циганска фамилия. Забравих бензина!
                  Те циганите понеже въобще не пият! Само аз потребявам алкохол повече от колкото ти- бензин на месец, убеден съм.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                    Не мога да гарантирам за богатите, на аз като средна ръка човек, само с акцизите на алкохола, цигарите, кафето и шоколада които консумираме у дома издържам една циганска фамилия. Забравих бензина!
                    Шоколадът вече няма акциз

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Богатия ползва по-скъпи услуги от държавата?!?!

                      Пример?
                      Не мога да гарантирам за богатите, на аз като средна ръка човек, само с акцизите на алкохола, цигарите, кафето и шоколада които консумираме у дома издържам една циганска фамилия. Забравих бензина!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                        При 50% дефицит в НОИ (на ръба на колапса), с колко трябва да вдигнеш осигуровките, че пенсиите да останат същите, е по-резонно да се попита ...
                        Обърната пирамида не може да съществува вечно.Разходопокривният модел е базиран на пирамидата където плащачите са все повече от лапачите (да ме извинят пенсионерите).При нас нещата немога да просъществуват в сегашният си вид повече от 5-7 години (т.е до 2020)И трябва коренна промяна или колапс и всичко сначале.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          И сляп ще види, че държавата си заминава. Приходите много по-малко от разходите. При повишение на данъци и осигуровки - започва криене , а от друга страна фалити поради слабо произовдство - неконкурентно.
                          Трябват ни 1-2 години, за да се разбере, че не ставаме за този свят. Не може да безкрайност да се краде и нищо градивно да не се прави при толкова скапана икономика с големи администрации.
                          В онези години, когато всичко вървеше и БГ вървеше, сега вече няма.
                          Ще трябва сериозно рязане на всичко - разходи разбира се.
                          Има и друг вариант.Кредити,кредити кредитчета и замазване положението 4 години и после внуците да плащат.

                          Коментар


                          • И сляп ще види, че държавата си заминава. Приходите много по-малко от разходите. При повишение на данъци и осигуровки - започва криене , а от друга страна фалити поради слабо произовдство - неконкурентно.
                            Трябват ни 1-2 години, за да се разбере, че не ставаме за този свят. Не може да безкрайност да се краде и нищо градивно да не се прави при толкова скапана икономика с големи администрации.
                            В онези години, когато всичко вървеше и БГ вървеше, сега вече няма.
                            Ще трябва сериозно рязане на всичко - разходи разбира се.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                              При 50% дефицит в НОИ (на ръба на колапса), с колко трябва да вдигнеш осигуровките, че пенсиите да останат същите, е по-резонно да се попита ...
                              Никакъв шанс да оправят растящия дефицит с увеличение на осигуровките/данъците. Единственото решение да се запази сегашната система е емитиране на още дълг, те това и правят.
                              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Тоест дори най-бедните работещи Българи да плащат повече, работещите за нормална заплата да плащат истински рекет, за да има повече пари за ромовете.

                                Е, аз пък казвам - да се намали данъкът на 8%, да се намалят и социалните осигуровки, за да излизат работещите от сивият сектор и да има по-добра събираемост. Да се спрат всякакви помощи на ромовете, отказващи да работят в мините, тухларните и селското стопанство - и така бюджетът ще спести милиарди.
                                Напълно съм съгласен с написаното от теб, но за съжаление това е дискриминация. Не ме разбирай погрешно - ако имам право на глас, с две ръце и два крака ще гласувам ЗА, но реално е невъзможно. Ще скокнат всичките му там комитети, евророми и прочее безсмислени и бозливи организации.
                                От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                                Коментар

                                Working...
                                X