IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои данъци ще cе повишат и от кога?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Странен факт - миски , плейбойки и всякакви засукани мацки, се ориентират към постоянна работа....Глад мори мутрескините...Това е добре...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      ако мога леко стилистично да те корегирам
      Серсемин ньеден! Не те е срам, да мислиш като мен
      И това ще мине ...

      Коментар


      • ако мога леко стилистично да те корегирам
        Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
        Ще трябва да Й се напълни хазната...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Я да видим ще дигаме ли данъците?
          http://www.blitz.bg/news/article/229724

          Ще трябва да се напълни хазната...
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Я да видим ще дигаме ли данъците?
            http://www.blitz.bg/news/article/229724

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
              Натам сме тръгнали, за борда говоря, но преди това трябва да се опитаме да оправим данъците. Не е нормално държава в нашето положение да държи плосък данък от 10%, като в същото време иска да е социална държава и да събира пари. Е не става с 10% за всички, нито е справедливо, нито се събират пари с 10%.
              Другото което трябва да се промени са осигуровките, трябва да се увеличат, колкото и неприятно да изглежда. И тук трябва да се въведе някакъв прогресивен модел, друго не ни остава.
              Реформи трябват на данъците и осигуровките, и дано още тази есен да се направят, че не остава много време.
              Е, да - ама аз пък не искам да живея в "социална държава" - в която социалните благинки са основно за Хъхрю Мангалът, а което остане - за Гошо Ушев и Пена Чиновницата - а за мене и за другите работещи хора остава само сметката !!!
              Не било нормално 10% данък и осигуровките трябвало тоже да се повишат... Аз пък не намирам нормално 2 000 000 работещи хора да хранят 150 000 чиновници които работят нищо (освен когато не са заети да се държат грубо и да пречат на хората, отишли при тях), 60 000 прасета, които си барат колесниците, докато пред очите им се вършат престъпления и 1 000 000 хъхряка, които постоянно искат "права", но отказват да имат каквито и да било задължения и отказват да работят, само защото ги мързи, да не говорим за колко милиарди щети нанасят с бандитизмът си - и които пак ние плащаме !!! Че аз трябва да печеля повече от елитен нюйоркски адвокат, бе - за да изхраня цялата тая измет дето ми виси на гърбът, че и за мене да остане. Да не говорим за пенсионерите - тия поне (освен униформените и фалшивите ТЕЛК-ови) поне са си заработили своето и имат право сега да искат.

              Мисля казах и по-долу - 50% съкращение на ушевата структура, 75% съкращение на държавната администрация, спиране на помощите и трудова повинност за хъхряшката гнус - и не само че няма да се налага повишаване на данъци и осигуровки - ами и в бюджетът ще остават купища пари всяка година !!! - А не долно и посрано животно като бойкоборисов да ми циври, че "не можем да съкратим администрацията, щото хората ще останат без работа" и "социалните помощи са единственото препитание на ромите"... като е толкова жалостив - да си ги храни сам.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Всичко е състояние на духа.Тук никога няма да станем като в Германия и причината е само една.Тук има българи а не немци.Данъците са високи не се заблуждавай...

                Изобщо не се заблуждавам, че данъците не са високи. Целта на плоския данък беше изсветляване и смятам, че е постигната. За много хора вече не си струва риска да крият.
                За такива като мен няма голяма разлика, защото при прогресивния данък имаше възможности за намаляне, които при плоския бяха премахнати.
                Но трябва да си дадем сметка, че няма как да получим социалните благини, които искаме, без да платим за тях. Защото аз може да живея в хубав квартал със свестни съседи, но в момента, в който изляза от него и започна да влизам в дупките по пътищата, да се сблъсквам с мизерията и клошарите, не ми е гот. Не може човек да бъде напълно автономна единица в обществото, не може на мен да ми е добре в мизерна среда с бедни, болни и отчаяни хора.
                Иначе ми е ясно, че няма да станем като германците и французите, просто защото не сме такива.

                Коментар


                • СИ

                  Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                  Не си съвсем прав.
                  Всички искаме да сме като Германия и Франция, където дори в села, дето ги няма на картата, пътищата са по-добри от нашите магистрали, а това без пари не става. Искаме детски градини, искаме добра образователна, здравна система...
                  Обаче от друга страна като се знае как се краде от държавата - справка управлението на ГЕРБ, - кой ще се навие да плаща по-големи данъци, за да пълни още повече джобовете на Котараците?
                  Всичко е състояние на духа.Тук никога няма да станем като в Германия и причината е само една.Тук има българи а не немци.Данъците са високи не се заблуждавай.Единствено имотните данъци са ниски.Нека повишат данък сгради до един процент от пазарната стойност на имотите и с парите да оправят инфраструктурата по кварталите.Собствениците да бъдат задължени със закон да оправят фасадите и покривите.Ако не искат общината оправя и връчва сметката.Който не плати има среща с ЧСИ.Не може да имаш апартамент за 200000 в центъра и да плащаш 150лева данък.И не забравяй кой е строил пътищата на Германия......Аз съм твърдо против да бъдат удряни доходи до 5-6000 кинта.Това не са богати хора.Ти предлагаш точно това.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                    Плащам данъци и не съм държавен служител, просто съм патриот.
                    Първоначално изпратено от Върхвния съд на САЩ
                    Всеки е в пълното си право да урежда финансовите си дела така, че да плаща колкото се може по-ниски данъци; никой не е длъжен да планира печалбите и загубите си по най-изгодния за Министерството на финансите начин; плащането на по-високи данъци не е въпрос на патриотичен дълг.
                    Цитатът е от Резолюция на Върховния съд на САЩ върху решението на Федералния съд в Хенд по делото Хенъеринг срещу Грегъри от 1934 г.

                    Факт е, че въвеждането на десятъка увеличи приходите в бюджета. Факт е, че проблеми с пътищата, детските градини, образованието, сигурността и каквото още се сетим имаше по време на прогресивния данък, има и сега.
                    Според мен една прогресивна скáла по-скоро ще намали приходите. Това обаче няма да спре правителство с широка парламентарна подкрепа да я въведе, водено от популистки подбуди.
                    Справедливост в тази работа няма, има интереси.
                    Плоският данък облагодетелства хората с официални високи заплати (каквото и да значи високи). Те обаче хич не са толкова много.
                    Прогресивният данък облагодетелства фирмите, укриващи доходи.
                    Хората, които реално получават малки заплати, го духат и в двата случая.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Рибок ти данъци и осигуровки плащаш ли?Или си поредния държавен служител дето иска да слага данъци на другите.Такъв филм да вземем от тези дето работят за да дадем няма да стане.Няма как да ми прибират половината доходи и да продължавам да работя требе съм идиот.Веднага ставам беден и безработен...и ще ме издържаш ти
                      Не си съвсем прав.
                      Всички искаме да сме като Германия и Франция, където дори в села, дето ги няма на картата, пътищата са по-добри от нашите магистрали, а това без пари не става. Искаме детски градини, искаме добра образователна, здравна система...
                      Обаче от друга страна като се знае как се краде от държавата - справка управлението на ГЕРБ, - кой ще се навие да плаща по-големи данъци, за да пълни още повече джобовете на Котараците?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Рибок ти данъци и осигуровки плащаш ли?Или си поредния държавен служител дето иска да слага данъци на другите.Такъв филм да вземем от тези дето работят за да дадем няма да стане.Няма как да ми прибират половината доходи и да продължавам да работя требе съм идиот.Веднага ставам беден и безработен...и ще ме издържаш ти
                        Плащам данъци и не съм държавен служител, просто съм патриот. Няма как с плосък данък на минимално ниво да съберем пари, за целта навсякъде по света хората имат прогресивни подоходни данъци. Като искаш работи за 10хил.лв. на месец, но плащай не по 1000лв. данък, а по 2-3 хил.лв. това е нормалното, така беше и на времето, преди олигархията у нас да измени законите в своя полза.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                          Да, обезценката на валутата ще намали поетите задължения на правителството към пенсионери, чиновници и т.н. и ще възстанови фискалния баланс.
                          Бе къде я учите тая икономика в УНСС ли?Правителството да не събира данъци в марки или лири?Или просто ей така звездите ти нашепнаха нещо и ти без да мислиш го изплю

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                            Натам сме тръгнали, за борда говоря, но преди това трябва да се опитаме да оправим данъците. Не е нормално държава в нашето положение да държи плосък данък от 10%, като в същото време иска да е социална държава и да събира пари. Е не става с 10% за всички, нито е справедливо, нито се събират пари с 10%.
                            Другото което трябва да се промени са осигуровките, трябва да се увеличат, колкото и неприятно да изглежда. И тук трябва да се въведе някакъв прогресивен модел, друго не ни остава.
                            Реформи трябват на данъците и осигуровките, и дано още тази есен да се направят, че не остава много време.
                            Рибок ти данъци и осигуровки плащаш ли?Или си поредния държавен служител дето иска да слага данъци на другите.Такъв филм да вземем от тези дето работят за да дадем няма да стане.Няма как да ми прибират половината доходи и да продължавам да работя требе съм идиот.Веднага ставам беден и безработен...и ще ме издържаш ти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Това може да продължи максимум няколко години. След това единственият изход е премахване на валутният борд.
                              Да, обезценката на валутата ще намали поетите задължения на правителството към пенсионери, чиновници и т.н. и ще възстанови фискалния баланс.
                              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Това може да продължи максимум няколко години. След това единственият изход е премахване на валутният борд.
                                Натам сме тръгнали, за борда говоря, но преди това трябва да се опитаме да оправим данъците. Не е нормално държава в нашето положение да държи плосък данък от 10%, като в същото време иска да е социална държава и да събира пари. Е не става с 10% за всички, нито е справедливо, нито се събират пари с 10%.
                                Другото което трябва да се промени са осигуровките, трябва да се увеличат, колкото и неприятно да изглежда. И тук трябва да се въведе някакъв прогресивен модел, друго не ни остава.
                                Реформи трябват на данъците и осигуровките, и дано още тази есен да се направят, че не остава много време.

                                Коментар

                                Working...
                                X