IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои данъци ще cе повишат и от кога?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Setver Разгледай мнение
    Добре, ако не си идиот, кажи поне нещо обосновано.
    Защо мислиш че идеята ми не е добра?
    Ти изобщо четеш ли какво пишеш.Минимална заплата 310лв необлагаем минимум 200!!!!!!!!
    И не всички са като теб на минимална заплата.Ставките трябва да са примерно
    до минималната заплата необлагаеми
    от минималната до 5000 10% за горницата
    от 5000 до 10000 15% за горницата
    над 10000 25%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Твоята диагноза е чист идиот.
      Добре, ако не си идиот, кажи поне нещо обосновано.
      Защо мислиш че идеята ми не е добра?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Setver Разгледай мнение
        Това е едно от първите неща които трябва да се направят и то веднага. Въвеждането на един съвремененпрогресивен подоходен данък на мястото на десятъка облагодетелстващ богатите. Да има разбира се едно начално необлагаемо ниво, да речем 200лв. са необлагаеми, това ще позволи дори тези на мин. заплата да плащат данък. После 10% за частта до 500лв. После 20% за частта до 2000лв. И над това ниво частта да е по 35%. Ето това ще е вече един справедлив данък.
        Защо?
        Има много причини. Богатите плащат повече. Освен това хората които са облагодетелствани от държавата, като столичани, получават повече, но и ще плащат масово повече. Хората по селата, които почти нищо не получават насреща от държавата, ни метро, ни библиотека, ни квото и да е друго, плащат много по-малко. Това е справедливост.
        Твоята диагноза е чист идиот.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
          Първи ще е подоходния данък - ще увеличат облагаемия максимум на 10х мин раб заплата или 3100.
          След това очаквам да увеличат ставката над 3100 месечно - на 20%, че даже и 25%
          Това е едно от първите неща които трябва да се направят и то веднага. Въвеждането на един съвремененпрогресивен подоходен данък на мястото на десятъка облагодетелстващ богатите. Да има разбира се едно начално необлагаемо ниво, да речем 200лв. са необлагаеми, това ще позволи дори тези на мин. заплата да плащат данък. После 10% за частта до 500лв. После 20% за частта до 2000лв. И над това ниво частта да е по 35%. Ето това ще е вече един справедлив данък.
          Защо?
          Има много причини. Богатите плащат повече. Освен това хората които са облагодетелствани от държавата, като столичани, получават повече, но и ще плащат масово повече. Хората по селата, които почти нищо не получават насреща от държавата, ни метро, ни библиотека, ни квото и да е друго, плащат много по-малко. Това е справедливост.
          Last edited by Setver; 16.08.2013, 13:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ами това е защото тия, дето плащат данъци, по избори ходят за гъбаци.... вместо да ударят по масата и да кажат: "Щом ние плащаме, ние ще поръчваме музиката."
            Защото нямат тежест - за съжаление сме малцинство ....
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
              Ха дано!!!
              Но - надали...
              Ами то просто ще се наложи в един момент. Всички тия не произвеждат нищо освен л.йна (хъхряците произвеждат и нови хъхряци), но плюскат по три пъти на ден. Ако няма кой да ги храни - с чиновници, ушеви и хъхряци е свършено.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първи ще е подоходния данък - ще увеличат облагаемия максимум на 10х мин раб заплата или 3100.
                След това очаквам да увеличат ставката над 3100 месечно - на 20%, че даже и 25%.

                Втори ще са акцизите - ще се направят макс по изискване на ЕС за това което не е направено вече, като метан.

                Последните ще са данъци на имоти и коли. Тези и без това поне половината хора не ги плащат (И аз също и не виждам как ще накарат милиони да платят, няма как да заведат толкова дела, да запорират заплати и т.н.)
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Вместо да се чудят как да наливат повече от нашата кръвчичка в кацата, да вземат да и запушат дъното !!!

                  Казал съм ного пъти - съкращаване на държавната администрация до 30 000 души, съкращаване на ушевите структури до същата бройка, орязване на пенсиите на фалшивите инвалиди, както и на работещите пенсионери, спиране на издръжката на хъхряшката гнус, смазване на контрабандата - и изведнъж в бюджетът ще се окажат толкова пари, че управляващите ще се чудят и маят за какво да ги изхарчат.
                  Ха дано!!!
                  Но - надали...
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    Както ти казах ние сме малка отворена икономика която не може да генерира растеж само със вътрешно търсене. Зависими сме от световната конюктура. Колкото по-дълго ръста не идва , толкова е по голяма е вероятността да доиде. Нали не вярваме в световния икономически крах и края на света във вида в който го познаваме все пак...............
                    единственото, което можем да направим е да не задължняваме
                    нищо друго

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Без да съм вниквал в нещата си мисля как при отпускане на финансовата дисциплина и задлъжняване още повече ще можем да си изпълняваме бюджета следващите години?
                      Като знам какъв проблем беше през изминалите години събирането на приходите как ще става от сега нататък. Още повече, че се правят по-големи разходи за какво ли не, а и нов заем ще имаме.
                      Аз лично очаквам данъците да се повишат и то не малко.
                      Решил съм да не дам нито лев за данъци на комунягите, за да ги изпият и изпушат. Като си отидат, тогава ще ги плащам
                      Не е препоръка
                      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        е ти искаш повече да не дойдат на власт ли?
                        никой няма да го направи това - нито станишко, нито бойко, нито мойко, никой.....
                        Ами това е защото тия, дето плащат данъци, по избори ходят за гъбаци.... вместо да ударят по масата и да кажат: "Щом ние плащаме, ние ще поръчваме музиката."
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          При 50% дефицит в НОИ (на ръба на колапса), с колко трябва да вдигнеш осигуровките, че пенсиите да останат същите, е по-резонно да се попита ...
                          То е ясно че системата не може да се самоиздържа. В тоя ред на мисли и с два-три процента да се дигнат осигуровките , със същата сума ще намалее тежестта върху бюджета които дофинансира целия дефицит.....тоест бюджета ще дава с някаква сума по-малко....
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            през последните години доста пъти казваха, че кризата свършва, ама не е
                            да не стане така, че не можем да си плащаме дълговете???
                            защо при дебатите само се мисли за социални плащания, а за такива като мен, които пълнят бюджета ще се замислят само при повишение на данъците ли?
                            Както ти казах ние сме малка отворена икономика която не може да генерира растеж само със вътрешно търсене. Зависими сме от световната конюктура. Колкото по-дълго ръста не идва , толкова е по голяма е вероятността да доиде. Нали не вярваме в световния икономически крах и края на света във вида в който го познаваме все пак...............
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Аз пък не очаквам повишение, вероятно единствено осигуровките за пенсия може да се мръднат малко нагоре защото състоянието на пенсионната система е плачевно.

                              Бюджета ще може да се изпълнява , още повече че еврозоната викат че излизат от рецесията , а ние сме скачен съд с тях. Тоест ако техния БВП тръгне нагоре , ще дръпне и нашия след година полека което значи повече приходи и в бюджета.
                              При 50% дефицит в НОИ (на ръба на колапса), с колко трябва да вдигнеш осигуровките, че пенсиите да останат същите, е по-резонно да се попита ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Вместо да се чудят как да наливат повече от нашата кръвчичка в кацата, да вземат да и запушат дъното !!!

                                Казал съм ного пъти - съкращаване на държавната администрация до 30 000 души, съкращаване на ушевите структури до същата бройка, орязване на пенсиите на фалшивите инвалиди, както и на работещите пенсионери, спиране на издръжката на хъхряшката гнус, смазване на контрабандата - и изведнъж в бюджетът ще се окажат толкова пари, че управляващите ще се чудят и маят за какво да ги изхарчат.
                                е ти искаш повече да не дойдат на власт ли?
                                никой няма да го направи това - нито станишко, нито бойко, нито мойко, никой.....

                                Коментар

                                Working...
                                X