IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дьното се познава само като се задмине. А, кьде ще е това малко божа работа.. Не сме го подминали днес, така че може да има повече.

    Според мен, днес е голям шанс да е дьното, но аз няма да купя днес. Най-рано утре.

    Коментар


    • Ръстът беше прекалено голям, така че по-скоро малко под МА(дневна) 200.

      Коментар


      • Къде е дъното на тази корекция според вас?
        RandomTrader кво мислиш?
        Според мен или на 1,600 или на 1,550.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от noker.bg Разгледай мнение
          Германците два пъти са се парили от световни войни и сега им държи топло. Парен каша духа.
          Е те и сега ще загубят. Германия и Япония ще си сменят ролите следващото десетилетие. Япония ще дърпа, Германия ще тъне в депресия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Страничната жертва от ръста на Япония ще е Германия. И то не за друго а заради идеологията която налагат в ЕЦБ.

            Към момента САЩ, Великобритания, Корея, Япония, Китай водят валутна война.

            Европа - основно заради Германия губи войната. И то дори само заради това че не иска да играе.
            Германците два пъти са се парили от световни войни и сега им държи топло. Парен каша духа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
              Hi from USA
              Trqbvashe da doida tuk da hvana bika za madurite che da trygne rabotata v moqta posoka
              Kato se pribera shte vi pokaja snimkata kak go doq
              Бях сигурен, че ти си виновен!!! Приятно изкарване!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                Знаеш, че те уважавам и не се дърля с теб за нищо, ама тази вечер пишеш глупости.
                Централните банки са доказали през годините, че не могат да управляват инфлацията. Инлфацията/дефлацията се случват без тяхното съгласие или въпреки техните действия. Единственото което, ЦБ може да направи е да промени основния лихвен процент или да печата пари. Нищо друго! А от там какво ще стане зависи от други фактори свързани най-вече с нагласите на хората, бизнес средата, политиките на правителството... Те обикновено имат ефект, но когато правиш реформи, ефектите се проявяват след 4-5 дори 10 години...ако се проявят.
                За разлика от тях, политиката на централната банка има само краткотраен ефект и не решава структурни проблеми.
                А примери за безсилието на централните банки с лопата да ги ринеш. Всички знаем, за инфлацията в САЩ и какво прави Волкър в близкото минало. Вярно, че е инструмент на централната банка, ама резултата е плачевен. Както би казал Схемата "пукккккккккккккк"
                Та понеже казваш, че квото каже Курода, това ще е, не ми отговори на въпроса защо след като са решавали да излезнат от дефлацията вече 8 пъти, не са успели нито веднъж. А Никея е скачал много пъти след обявяването на подобни намерения и също толкова пъти е умирал.
                Казвам че днес имат инструментариума за спиране на инфлацията. Една Центарална банка винаги може да спре инфлацията. Въпроса е дали иска да го направи. Защото цената за спиране на инфлацията е доста сериозна, обикновено се свързва с рязко повишаване на безработицата, значителна трансформация на относителните цени, сериозни проблеми за политиците.

                Пак казвам, никога до сега Япония не е правила подобно нещо. Япония никога не е таргетирала повишаване на инфлацията, никога не е правила подобно по размер количествено увеличение на паричната маса.

                Коментар


                • Hi from USA
                  Trqbvashe da doida tuk da hvana bika za madurite che da trygne rabotata v moqta posoka
                  Kato se pribera shte vi pokaja snimkata kak go doq
                  Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Нищо подобно. Японците никога не са таргетирали инфлация. Когато една централна банка ти казва че ще откара инфлацията от 0 до 2% то тя ще я откара до там.
                    Знаеш, че те уважавам и не се дърля с теб за нищо, ама тази вечер пишеш глупости.
                    Централните банки са доказали през годините, че не могат да управляват инфлацията. Инлфацията/дефлацията се случват без тяхното съгласие или въпреки техните действия. Единственото което, ЦБ може да направи е да промени основния лихвен процент или да печата пари. Нищо друго! А от там какво ще стане зависи от други фактори свързани най-вече с нагласите на хората, бизнес средата, политиките на правителството... Те обикновено имат ефект, но когато правиш реформи, ефектите се проявяват след 4-5 дори 10 години...ако се проявят.
                    За разлика от тях, политиката на централната банка има само краткотраен ефект и не решава структурни проблеми.
                    А примери за безсилието на централните банки с лопата да ги ринеш. Всички знаем, за инфлацията в САЩ и какво прави Волкър в близкото минало. Вярно, че е инструмент на централната банка, ама резултата е плачевен. Както би казал Схемата "пукккккккккккккк"
                    Та понеже казваш, че квото каже Курода, това ще е, не ми отговори на въпроса защо след като са решавали да излезнат от дефлацията вече 8 пъти, не са успели нито веднъж. А Никея е скачал много пъти след обявяването на подобни намерения и също толкова пъти е умирал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      Е много ясно какво ще се случи - все едно никой не помни 1996-а в България. Икономическите закони важат навсякъде. Или фалираш без предупреждение или печаташ без да спираш..Сега девалвираха йената - цените на всичко вносно вкл; и на бензина скочиха 30% и потреблението естествено че ще спадне..
                      Мисля че бъркаш доста сериозно. 2% инфлация не е 1000% инфлация. А в момента всяка централна банка може да спре инфлацията изключително лесно. то всъщност и в България я спряха буквално за два месеца след 1996 когато поискаха да я спрят.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Нищо подобно. Японците никога не са таргетирали инфлация. Когато една централна банка ти казва че ще откара инфлацията от 0 до 2% то тя ще я откара до там. Всъщност доста вероятно е и да я надскочи. Когато имаш инфлация и в същото време подържаш по-ниски от равновесните лихви то имаш обезценяваще се валута. Нищо от това Япония не е правила. Всъщност никой не е правил, за това и се получава тази волатилност. Реално в момента японската макроикономическа политика се движи в неизследвана територия. Ако някой каже че знае какво ще се случи там значи лъже. Единственото сигурно е че е йената ще пада, а тъй като японците имат силна индустрия то индустриалните им фирми ще печелят. В средносрочен и дългосрочен период. По принцип при девалвация на валутата първите сигнали в реалната икономика се усещат след поне 6 месеца, по вероятно година. така че следващите няколко месеца всичко е игра на тъмно.

                        Днес не излезе важната заетост. Тя ще излезе в петък. До момента в САЩ нищо особено не се е случило. Просто и там има несигурност - за действията на ФЕД и съответно при несигурност пазара пада. Не виждам нищо странно в реакцията на пазарите. Ако никой от ФЕД не каже че няма да почва да намалява КУ от тази есен ръст на пазара им няма да има следващите месеци. но пък може да има спад
                        Е много ясно какво ще се случи - все едно никой не помни 1996-а в България. Икономическите закони важат навсякъде. Или фалираш без предупреждение или печаташ без да спираш..Сега девалвираха йената - цените на всичко вносно вкл; и на бензина скочиха 30% и потреблението естествено че ще спадне..
                        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Равновесов, не забравяй, че японците провеждат в момента QE9, ако не се бъркам. Има ли някаква конкретна причина да вярваш, че нещо, което не сработило 8 пъти, изведнъж ще ти реши проблемите на 9-тия? Всички -та просто ти помагат в краткосрочен план, но не решават абсолютно никакви проблеми.
                          На всичкото отгоре, когато всички го правят едновременно, очевидно няма как да проработи. Или дори да проработи, тогава ще се пукне балон там, където няма QE - развиващите се страни. Ако гръмне утре имотния балон в Китай, Японците ще се окажат в много деликатно положение. Може и да фалират.

                          А иначе пазара днес е шизофреничен. Нали досега добра новина беше добра новина, а лоша новина беше въпреки всичко добра новина благодарение на Брадатия?! Е от днес, явно не е така. Аз добре, че си продадох XIV-чето вчера още при отварянето на пазара. Рядко ми се случва да надуша капана, ама като никога вчера се усетих

                          @Хахов: опичай си акъла.
                          Нищо подобно. Японците никога не са таргетирали инфлация. Когато една централна банка ти казва че ще откара инфлацията от 0 до 2% то тя ще я откара до там. Всъщност доста вероятно е и да я надскочи. Когато имаш инфлация и в същото време подържаш по-ниски от равновесните лихви то имаш обезценяваще се валута. Нищо от това Япония не е правила. Всъщност никой не е правил, за това и се получава тази волатилност. Реално в момента японската макроикономическа политика се движи в неизследвана територия. Ако някой каже че знае какво ще се случи там значи лъже. Единственото сигурно е че е йената ще пада, а тъй като японците имат силна индустрия то индустриалните им фирми ще печелят. В средносрочен и дългосрочен период. По принцип при девалвация на валутата първите сигнали в реалната икономика се усещат след поне 6 месеца, по вероятно година. така че следващите няколко месеца всичко е игра на тъмно.

                          Днес не излезе важната заетост. Тя ще излезе в петък. До момента в САЩ нищо особено не се е случило. Просто и там има несигурност - за действията на ФЕД и съответно при несигурност пазара пада. Не виждам нищо странно в реакцията на пазарите. Ако никой от ФЕД не каже че няма да почва да намалява КУ от тази есен ръст на пазара им няма да има следващите месеци. но пък може да има спад

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                            Японската борса ще омете печалбите само на тези които са купували от март насетне. Това със силната йена миналата година беше изцяло дирижирано защото само по този начин американските акули можеха да купят на изумително ниски цени. Отново същите продадоха от върха. Големите пари няма да влизат отново докато йената не направя много плашещо движение към поскъпване, за мен това е 96 долара за йена, ако не го направи мисля че няма да гонят...самите самураи обаче не се знае как ще реагират... ако има оптимизъм в страната борсата ще расте отново.
                            То сега се търгува на нива от началото на Април..Това напълно изкуствено движение може да има точно толкова сила в обратната посока. Още две такива седмици и ША отново ще е с базуката. Не може да растеж с толкова дълг без да си обезцениш валутата. Само че направиш ли го тръгва доминото на бонд пазара по целия свят а японците са най-големия щатски кредитор
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Лятната турболенция хич не ме притеснява, дори всеки спад за мен е "buying opportunity", стига да имаш достатъчно кеш.
                              Продължавам да купувам и продавам през 1%.
                              Просто сега наблюдаваме корекцията за която всички говорихте от Март, според мен може да продължи така цялото лято, нагоре-надолу (по-често надолу).
                              Но съм убеден че на есен пак сме нагоре, окотомви ноември очаквам най-късно New All Time High.

                              За Япония аз мисля че ако продължат с политиката на QE която обявиха при новото правителство, ще се оправят и ще излязат от дефлацията.
                              Но за да работи QE трябва да е в много големи количества и агресивно, имам съмнения че ще се откажат, поради някакви си тяхни причини, и ще си я карат както до сега с дефлация.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                Това е то - само с пари не става

                                Мисля, че ще омете цялата парабола от Ноември след което Абе ще е или ол-ин или още 10 години мъки
                                Японската борса ще омете печалбите само на тези които са купували от март насетне. Това със силната йена миналата година беше изцяло дирижирано защото само по този начин американските акули можеха да купят на изумително ниски цени. Отново същите продадоха от върха. Големите пари няма да влизат отново докато йената не направя много плашещо движение към поскъпване, за мен това е 96 долара за йена, ако не го направи мисля че няма да гонят...самите самураи обаче не се знае как ще реагират... ако има оптимизъм в страната борсата ще расте отново.

                                Коментар

                                Working...
                                X