IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    не си прав консервите ще вършат повече работа
    Да, и те също Пък за една унция злато ще се заредят толкова консерви с боб че човек може да си осигури сериозна взривоопасна атмосфера за години наред

    Коментар


    • не си прав консервите ще вършат повече работа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
        равновесов ако говорим на принципа на великия световен пазар , злото от 200 до 1900 е наторе сиреч както обичат да казват пазарните участници трендя е нагори . някой ден скоро набърже ще видим 1460. на мене не ми излезе късметя за там . ама сега съм се концентрирал съмо и единствено върху гнидите и малко евраци че съм фул с долареси
        Заеби тази работа нагоре. Златото е безсмислен актив, освен ако не чакаш края на света. Ама аз ако чакам края на света ще зареждам ей такива неща. Пък който има злато да си го пази

        Коментар


        • равновесов ако говорим на принципа на великия световен пазар , злото от 200 до 1900 е наторе сиреч както обичат да казват пазарните участници трендя е нагори . някой ден скоро набърже ще видим 1460. на мене не ми излезе късметя за там . ама сега съм се концентрирал съмо и единствено върху гнидите и малко евраци че съм фул с долареси

          Коментар


          • А за Куалком. Аз като цяло избягвам технологични компании. Не ги разбирам, не знам какво се случва при тях. И честно казано и нови технологии не ме интересуват особено. Телефона ми е една нокия на 7 години, която ми върши прекрасна работа и ще е сменя чак като спре да ми върши.

            Хубаво е да си взема нещо от този отрасъл, но в момента нямам нищо и за това и търся нещо което хем да не е скъпо, хем да расте, хем да е печелившо. Което се оказва голямо предизвикателство, защото тези растящи компании не могат да правят кинти. А тези които могат не растят както трябва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Аз ще си взема двамина стари златаря
              http://finviz.com/quote.ashx?t=au&ty=c&ta=1&p=d
              http://finviz.com/quote.ashx?t=abx&ty=c&ta=1&p=d
              С идеята да продавам на четни и да купувам на нечетни дати

              А в онзи бранш Куалком ме уплаши.
              Тя по скоро ще се движи в зависимост от резултата от съдебни дела в близко бъдеще, отколкото от технологични новини. Това ми прави добро впечатление в сектора, но не съм влизал в детайли засега:
              http://finviz.com/quote.ashx?t=mrvl&ty=c&ta=1&p=d
              Личното ми мнение е че ще се набуташ с тези златни мини.

              На мен още ми е трудно да разбера защо се хвърляте да купувате компании, които падат. Пазарът расте - купувайте компании които растат. Нормалната стратегия е да се купуват компании които се представят по-добре от пазара. Не да се купуват компании които се представят по-зле. А тези двете специално са затънали до гуша в дългове и има сериозен шанс след две три години да са отишли в рая на златарите

              Ок ако искате да играете контрарно си вземе за 90% ЕТФ върху насдак или СП и с останалите 10% набутайте в подобни падащи ками. Ако сте прави че ще се вдигнат ще спечелите, ако не сте прави няма да пропуснете много доходност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                20 дни е хазарт. Аз като цяло не използвам особено технически анализ. Златото дългосрочно ще пада, така че там дълъг няма да влеза. Може да влизам от време на време къс, но дълъг няма начин, срещу отлива не ми се плува.
                Аз ще си взема двамина стари златаря
                http://finviz.com/quote.ashx?t=au&ty=c&ta=1&p=d
                http://finviz.com/quote.ashx?t=abx&ty=c&ta=1&p=d
                С идеята да продавам на четни и да купувам на нечетни дати

                А в онзи бранш Куалком ме уплаши.
                Тя по скоро ще се движи в зависимост от резултата от съдебни дела в близко бъдеще, отколкото от технологични новини. Това ми прави добро впечатление в сектора, но не съм влизал в детайли засега:
                http://finviz.com/quote.ashx?t=mrvl&ty=c&ta=1&p=d

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                  Ти какво мислиш за златото
                  Имам в предвид през следващите 20 дни.
                  Виждал ли си друг път нещо да пада така категорично, вместо да си чака хоризонтално или поне да вибрира около средна преди да си получи отговора на въпроса?
                  20 дни е хазарт. Аз като цяло не използвам особено технически анализ. Златото дългосрочно ще пада, така че там дълъг няма да влеза. Може да влизам от време на време къс, но дълъг няма начин, срещу отлива не ми се плува.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                    facebook kwo mislish
                    Кефи ме, но мисля че прекалено много хора ги кефи и за това я избягвам. А и това ПЕ 70 никак не ме кефи Аз тези 35% очакван ръст си ги взимам с европейски банки, но на ПЕ 10 -15 и то с прилични дивиденти.

                    Ще почакам да падне пазара в САЩ да видя колко ще падне и тогава може да си взема от тях.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      Очаквания им растеж е прекалено нисък. Аз за такъв растеж по-добре да си вземе Интел, Епъл или Куалком.
                      Ти какво мислиш за златото
                      Имам в предвид през следващите 20 дни.
                      Виждал ли си друг път нещо да пада така категорично, вместо да си чака хоризонтално или поне да вибрира около средна преди да си получи отговора на въпроса?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        Да, те като цяло не ме кефиха особено и гледах да се отърва от тях. За съжаление изпуснах последния ръст
                        facebook kwo mislish

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                          yahoo sell na li go
                          Да, те като цяло не ме кефиха особено и гледах да се отърва от тях. За съжаление изпуснах последния ръст

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                            Очаквания им растеж е прекалено нисък. Аз за такъв растеж по-добре да си вземе Интел, Епъл или Куалком.
                            yahoo sell na li go

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              check gemalto
                              Очаквания им растеж е прекалено нисък. Аз за такъв растеж по-добре да си вземе Интел, Епъл или Куалком.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                                Поразтърсих се повече и в момента наистина е близо до монопол. Другия основен доставчик http://finance.yahoo.com/q?s=TQNT реално работи на минимална печалба, т.е. конкуренцията определено не е много силна. И всъщност втория съществува само защото производителите на смартфони искат да имат няколко доставчика, поне така ми изглеждат на мен нещата. Ако Куалком не успее да влезе в този бизнес, а май се пробва, ми се струва че SKWS всъщност се намира на прекрасно място. но нищо не ми пречи да си взема и от куалком, те и те ми харесват всъщност.
                                check gemalto

                                Коментар

                                Working...
                                X