IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • бутай даксааааааааааа

    Коментар


    • както казва пипиту да проведем малко по хай разговори

      Коментар


      • ти как мислиш анди

        Коментар


        • този питрол много пада а целия измислен свят на гнидите от тексас ду ду бай се крепи на него . ще има сеч

          Коментар


          • хау

            Коментар


            • добър ден на добрите хора и на биковете и на мечките.на прасетата,майната им
              Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

              Коментар


              • айде бутайте дакса към 9222. всъщност обърках се към 9144

                Коментар


                • иначе си прав . трябва да съм луд иначе съм никой просто потребител в магазиня и после хумус

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Архитекте, това твоето не е дори спекула, това си е обсесия. Вземи се натоварвай малко физически, ще се поуспокоиш, и ще почнеш да губиш по-малко, като хабиш нервна енергия за по продуктивни неща
                    ооооооооооо всичко кросове 8 километра щанги манги, стрелба . само чакам некой моше да ми се покаже

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      В крайна сметка според мен от биотех индустрията - ако човек е лаик - какъвто съм аз, си заслужава да се инвестира предимно в компании с относително сигурни перспективи. Които се реално GILD, CELG, BIIB. REGN. ОТ тези петте най-евтина е ГИЛД, С най-диферинциран портфейл от лекарства е ГИЛД и с най-голям ръст на печалбата е ГИЛД. А разликата в оценките е толкова драматична че за аз лично не бих влязал в останалите докато не се изравнят базите за оценка. Т.е. или когато ГИЛД стане скъпа като останалите или ако те поевтинеят до нейните оценки.

                      ENTA ми е микроскопична, 1/60 от гилда, чудя се дали да не я увелича и нея неколкократно аче наближава фда апровъла на абви комбинацията...

                      Ми и аз мисля абсолютно същото като предния ти пост и този.
                      И затова съм все още цели 26% гилд (на средна 79$) срещу 4% HQL.

                      Но се притеснявам че нещо изпускаме, има нещо което обикновените парии не знаем. Маркета може да е прост и нелогичен за отрязък от време и човек може да се възползва, ама за толкова дълго.....нещо не е наред..
                      Инак бих набил всичкия си 20% кеш в момента на гилд на 106-7$..

                      Не може такова бижу на такива цени, не само спрямо другите, ами и почти двойно по евтино от смешната фарма на ОД, баси...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        А ти друга работа нямаш ли си та да слизаш на нивото на архитрола ..пак изписа 1 страница постове след тебе...
                        Понякога забравям, че не мога да помогна на човек който не иска сам да си помогне. Някак си ми напомня на Геко а той се изгуби. Имам много недостатъци, но поне сбъркам ли винаги търся вината в себе си а не в околният свят и световната конспирация. Бъркал съм много и ще продължавам да бъркам, но когато разбереш какво се е случило и защо си се издънил грешката не се повтаря повече. По дефиниция всеки който отговори на въпроса защо се е провалил с конспирация ще сбърка пак. Причината е много проста. Или е прав и следователно процесите са извън неговият конторол и дали ще спечели или загуби е чиста случайнот. На това нещо се казва хазарт а не спекула или инвестиране, или бърка и причината е в грешна преценка. В този случай човек не осъзнава грешката си и я повтаря пак. Следователно всеки който вярва в конспирации по дефиниция е губещ на финансовите пазари. Стана малко философско, но все някой трябваше да го каже.
                        Мога да рзкажа една действителна история. Преди време работех в една финансова институция, която продаваше и инвестиционно злато. При нас дойде клиент, който си купу долу горе на абсолютният връх. Една унция в евро беше някъде 1320. След като си го купи каза кутовото изречение: "Дано да не ни излъжат пак както с имотите и акциите". Като чух това и щяха да ми се подкосят краката. На среща си имах съвършенният глупак, който винаги се прецаква. Това беше силен сел сигнал. Разказах историята на мой приятел, който също търгува на борсата. Човека след седмица дойде при нас със всякакви златни дрънкулки. Продаде си всичките боклуци и си купи акции на ФПП. Взе две години дивидент, после ги продаде и не знам в какво са отишли парите. Реално погледнато не само, че се предпази от 35 процента загуба, но и реализира около 45 процента доходност за периода. Показателно е какнякои хора винаги бъркат и продължават да правят едни и същи грешки. Аз също съм имал преди години период, когато съм отричал обективната действителност, но без да се приеме истината няма как да се продължи нататък.
                        Това беше малко лирично отклонение. Аз харесвам като сектори фотоволтаиците защото в следващите 15 години ще се инсталират около 50 пъти повече мощности отколкото в цялата история до момента. Харесвам електроавтомобилите защото в следващите 20 години алтернативите на петрола ще достигнат около 80 процента дял в производството на нови коли. Харесваам 3Д принтерите защото след 15 години половината от домакинствата в света ще имат домашни какива. Харесвам биотехнологиите защото там ще имаме технологична революция, която ще увеличи драстично продължителността на живота. Това с хепатит Ц е само прелюдия. Харесваам изкуственият интелект. След 15 години ще е надминал човешкият със всички последствия от това. Докато при другите сектори накрая всичко става камодити, то при изкуственият интелект победителят взема всичко. Там е като при социалните мрежи. Тези процеси са технологични и не зависят от сътоянието на борсовият пазар или на икономиката. Гугъл беше създаден след спукването на дотком балона, преживя две рецесии и е оценен на 350 милиарда. Подобна е схемата и със фейсбук. Аз съм по-дългосрочен в плановете си. Въпроса за мен е да индентифицирам правилните компании в тези сектори и да ги взема в подходящият момент така, че да не платя предварително ръста за следващите три години и по този начин да ми изяде част от дългосрочната печалба. Отделно Architect не се аргументира защо пазарите са балон. За мен това е интересно защото много по-изгодно ще купувам същите тези компании по време на борсова криза.

                        Коментар


                        • Архитекте, това твоето не е дори спекула, това си е обсесия. Вземи се натоварвай малко физически, ще се поуспокоиш, и ще почнеш да губиш по-малко, като хабиш нервна енергия за по продуктивни неща

                          Коментар


                          • Айде фашагите че 9222 дърпа.ше ви разкажа играта ей мушмороци

                            Коментар


                            • В крайна сметка според мен от биотех индустрията - ако човек е лаик - какъвто съм аз, си заслужава да се инвестира предимно в компании с относително сигурни перспективи. Които се реално GILD, CELG, BIIB. REGN. ОТ тези петте най-евтина е ГИЛД, С най-диферинциран портфейл от лекарства е ГИЛД и с най-голям ръст на печалбата е ГИЛД. А разликата в оценките е толкова драматична че за аз лично не бих влязал в останалите докато не се изравнят базите за оценка. Т.е. или когато ГИЛД стане скъпа като останалите или ако те поевтинеят до нейните оценки.

                              Коментар


                              • Пак къс дау за 17480 нещо смислено за кажа.мухахаааа.вие и толкоз не можете няма смелост ще се изложите пред чужденците

                                Коментар

                                Working...
                                X