IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Те хамериканите са велики ще преплуват голямата вода и ще ни избавят от всички икономически мъки,а vale рано или късно ще тръгне нагоре...икономиката е зависима от логистиката,а тя от своя страна от горивата....но да видим че много опростих нещата,а това води до изкривяване на реалността

    Коментар


    • Първоначално изпратено от orakula Разгледай мнение
      +111
      Голямата гума пак се разтанцува по темата,а за демокрацията като понятие за нашата родина ли става въпрос...?!?
      (именно за нашата родина)
      Еми да ама вчера се появи един специалист с ник "юрист" и ми цитираше там някви правни точки, някви алинеи, някви членове ?!?! И разбираш ли щом бил с ник "юрист" това му било работата ?!?
      Аааа ама ше си потърсим правата в UN

      Иначе Vale Vale потана покрай петроля

      И шорт на SPX и още веднъж пускам поздрав с Вале Вале на Тошко Тодоров, че ми писна тая Американска икономика удари гъза в тавана, ебаси бетона ебаси чудото

      ти не знам къде си ама с тея долари нещо американците нема да остаат работата така а той влака е тръгнал .....

      Frankfurt wird Yuan-Zentrum
      http://www.faz.net/aktuell/finanzen/...-12868827.html

      Russia’s biggest bank launches financing in Chinese yuan
      http://rt.com/business/206583-sberba...-chinese-yuan/

      ако си оттатък блатото им кажи да не метат бомби у Франкфурт или у Москва, че ше загазиме тука
      Last edited by michaelis; 18.11.2014, 22:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis
        нещо тая вечер кво пак сме сърдити ве колега нали ти написах за коя акция стаа въпрос ???
        Ква е тая демокрация ве тука ми пледират половината сополи в тоя сайт Америка Демокрация свобода на словот е ееее къде е свободата на словото ???
        +111
        Голямата гума пак се разтанцува по темата,а за демокрацията като понятие за нашата родина ли става въпрос...?!?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis
          нещо тая вечер кво пак сме сърдити ве колега нали ти написах за коя акция стаа въпрос ???
          Ква е тая демокрация ве тука ми пледират половината сополи в тоя сайт Америка Демокрация свобода на словот е ееее къде е свободата на словото ???
          Вале, Вале или "сополи"?!
          Не ми отговаряй.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            На мен американският ми брокер ми удържа 10% от дивидентите на американски компании.
            Българския ми брокер удържа 30%.

            30% е ставката по подразбиране. Ако попълниш form W8BEN с която декларираш, че не си американски гражданин и че България има tax treaty трябва да ти удържат по малко - според мен колкото е данък дивидент в бг - 5%, но реално ми удържат 10%.

            Дори да са удържани 30%, мисля че могат да се върнат данъци до 3 години назад с US tax return.
            Скромен опит (личен и не само):
            ПИБ: Като правило 10%. Понякога е повече, ако компанията е с главен офис другаде (например SAN, POT)
            IB: 10%. В някои случаи - 0%. Май става дума за офшорки.
            Карол (CFD) - 10%.
            Елана - една позиция, 0%, предполагам от офшорни съображения. По аналогия с IB очаквам 10%, но не мисля да проверявам засега.
            УКББ - 30%
            DB - 10 или 15% (чужд опит, така че не съм напълно сигурен)

            Коментар


            • остави ти да се клатят то надолето винаги става бързо .продължавам с късите. гледам оптимистично в 2015

              Коментар


              • лашкането по 10% процента на месец продължава, за коледа може пак 8500 може и 10 000+ пък може да спре лашкането

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                  Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?
                  данъците не ги плащам в US въобще да не ме занимават с такива глупости
                  самосиндикална данъчна единица

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?
                    На мен американският ми брокер ми удържа 10% от дивидентите на американски компании.
                    Българския ми брокер удържа 30%.

                    30% е ставката по подразбиране. Ако попълниш form W8BEN с която декларираш, че не си американски гражданин и че България има tax treaty трябва да ти удържат по малко - според мен колкото е данък дивидент в бг - 5%, но реално ми удържат 10%.

                    Дори да са удържани 30%, мисля че могат да се върнат данъци до 3 години назад с US tax return.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Проти, потопи ли си пръстчето вече в Браса ?
                      Гледам е тръгнал по пътя на валето и скоро ще се дипне под 9$

                      Всъщност ниските цени на олиото не са толкова лоши за него
                      Лошите новини са като хлебарките - видиш ли една има и други
                      За PBR съм си харесал цена под 9 $ - бях го написал още когато беше на 14 $ ...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        леееелее добре, че съм от правилната страна на океана
                        Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          30%
                          Мерси. Ау много бре. Май ще си кротувам на БФБ-то в такъв случай

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            30%
                            леееелее добре, че съм от правилната страна на океана

                            Коментар


                            • Проти, потопи ли си пръстчето вече в Браса ?
                              Гледам е тръгнал по пътя на валето и скоро ще се дипне под 9$

                              Всъщност ниските цени на олиото не са толкова лоши за него

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                                Колеги, тъй като търгувате от другата страна на океана може ли да споделите какъв % данък плащате върху дивидентите от американски акции?
                                30%

                                Коментар

                                Working...
                                X