IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Накрая ще се срине, но кога...? И ще издържиш ли до тогава на margin call-овете?

    Все пак идеята тук не е само да се потупаме в гърдите и да кажем, ето видяхте ли колко бях прав, но и да се правят пари. А това е малко по-tricky

    Впрочем, ти си направил пари в петък от мини сривчето, нали?

    Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
    МОже би. Има ясна фигура симетричен триъгълник, заложих лимитирана на 55,50 да затворя поредните къси и ще гледам за по-ясна посока. Днес ще пробие в една или друга посока, но изглежда много лесно да пробие веднага надолу

    Коментар


    • Аз съм отдавна в CWCO... пусни едно търсене в темата. Държа дългосрочно заради юрисдикцията (0 данък при източника). Пък и добри пари от колци и путове докарва при игра ~12.5. Супер премия августовски путове страйк 10 шитнах преди време. Компанията е супер. Има обаче сериозни проблеми с неплатежоспособни клиенти. Не очаквай чудеса. Този никакъв дълг е по-скоро минус. Над 15 много трудно.

      Още има, ама от телефон мразя да пиша.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        ...
        Петков, навестявай ни по-често. Почнах да си мисля, че някой индиец те е отнесъл.
        Ха-ха...мърдам още, ама то човек никога не знае какво може да му дойде на главата. Ама ако ме полази някой индийски щам, ще му покажа сертификата от ваксинацията де Иначе съм се захванал със сума ти неща и нямам време за форуми. Няма причини да се оплаквам, изкарал съм стинки за биричка и картофки, па даже май ще стигнат картофките да са със сирене https://drive.google.com/file/d/1TvI...ew?usp=sharing
        Преди два месеца някъде дадох идеята за Hertz, който таковал...има още да такова. Очевидно че прескочиха трапа, под $20 не мисля да продавам, макар че до две години ще са на $50 според мене.

        Днеска купих биотех DARE и AIKI, след около месец би трябвало да вземат лицензи от FDA за разни лекарства, пък и са в добър патерн за купуване. С малък маркет-кап са, рискова инвестиция! Ама ги купих от яд, че изтървах MDWD (MediWound Ltd) и VCEL (Vericel Corp), трябваше да имат решение от FDA другата седмица на 29-ти юни, ама днеска вече излетяха дъ фак...!

        Като освободя кинти, мисля да купя дългосрочно CWCO (Consolidated Water Co.). Да, чиста водичка произвеждат. И преди да ми се присмеете, евентуално погледнете PHO (Invesco Water resources) как се представя. Качествената вода става все по-голям дефицит, натам отиват нещата с това глобално затопляне.
        Друго, дебна да купя ако паднат EZPW (кризисно финансиране, тип заложни къщи), щото предполагам че парашутните кинти дето ги взеха бързичко ще свършат. Междувременно заглеждам ресторанти или хранителни вериги. но още нищо не съм си харесал. Цените по заведенията били скочили, например четох че Chipotle Mexican Grill били вдигнали цените в менюто с 5%, а разни анализатори очакват МакДоналдс и други да ги последват.

        Иначе за още идеи наглеждам и тука https://www.specialsituationinvestments.com/ideas/ , че има обяснени по-сложни трейдове като арбитражи при сливания и подобни. Не плащам, гледам само каквото са пуснали за шир-потреба. Толкова от мене, нищо от написаното не е съвет.
        Last edited by Д.Петков; 25.06.2021, 23:16.

        Коментар



        • Click image for larger version

Name:	Opera Моментна снимка_2021-06-25_164257_clientportal.transactfutures.com.png
Views:	1
Size:	2.9 КБ
ID:	3775803 един трейд на часова съпротива в началото на сесията


          https://ibb.co/PjG1S9L
          Last edited by trade; 25.06.2021, 22:04.
          Pip master

          Коментар


          • Много тръба имам, но и там бих взел... ако данъците не ме съсипваха. За американците става.

            Коментар


            • OMP са на промоция заради емисия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                МОже би. Има ясна фигура симетричен триъгълник, заложих лимитирана на 55,50 да затворя поредните къси и ще гледам за по-ясна посока. Днес ще пробие в една или друга посока, но изглежда много лесно да пробие веднага надолу
                Абсурд. AMC ще държи цена. Днес няма да слезе по 20 dma. Но ти желая късмет.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Както биткойна, дожкойна и др., така и това

                  Чудя се дали Vanguard и BlaсkRock в момента не разпродават акциите си в този боклук на болните мозъци. Гледам в първото тримесечие на 2021 двете компани са купили по съответно 29.5 и 18.9 млн. акции. Ако имат акъл, сега ги продават на разни такива дългоухи трейдери...
                  МОже би. Има ясна фигура симетричен триъгълник, заложих лимитирана на 55,50 да затворя поредните къси и ще гледам за по-ясна посока. Днес ще пробие в една или друга посока, но изглежда много лесно да пробие веднага надолу

                  Коментар


                  • Ясно, всичко вече си разбрала ти

                    Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                    не - не мисля на дребно

                    Коментар


                    • Някой следи ли Centerra? Взеха им златната мина в Киргизстан и затова са натиснати. При положение обаче, че имат бая добив на всякакви метали, имат 0 дълг и сме насред хиперинфлация... всякакви такива ми изглеждат добри възможности. Големият минус за мен е, че са канадска компания. На теория един бичи спред ми изглежда доста подходящ, но на практика премиите и обемите са куци и не мисля, че си заслужава.

                      ===

                      Петков, навестявай ни по-често. Почнах да си мисля, че някой индиец те е отнесъл.

                      Коментар


                      • Става някаква лудница при опциите на NNDM (Nano Dimension), на страйк $10 (падеж 16-ти юли) Call, вече имаше обем 53К, а докато пиша вече е 59К. Нищо ме знам за тая компания, само видях че нещо са и набрали от WSB (Reddit-чиите). Купих 10 лотарийни билетчета на страйк $12.50 Call по 28 цента (т.е. за $280), че докато се насландисам и цените на страйк $10 скочиха. Не е съвет, може нищо да не стане разбира се.
                        Last edited by Д.Петков; 23.06.2021, 22:49.

                        Коментар


                        • Ха, нов годишен връх за Антеро. Сигурно заради статията в инвестора. Малко остана до 20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            Баси, щом дори до инвестора е долазило, значи работата е сериозна. Жалко, че в тоя форум нямаше кой да предупреди навреме, че да го отиграем.
                            не се отваря статията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              За децата... това предполага нещо, по-сигурно. Поне аз така си мисля. Хем и те имат много дълъг хоризонт

                              Ти поразбра ли малко compounding-а


                              не - не мисля на дребно

                              Коментар


                              • Баси, щом дори до инвестора е долазило, значи работата е сериозна. Жалко, че в тоя форум нямаше кой да предупреди навреме, че да го отиграем.
                                Условията на пазара са идеални за продължаване на ралито

                                Коментар

                                Working...
                                X