IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако Гърция излезе от ЕЗ то това ще е неблагоприятно за Дакса и той ще пада. от друга страна еврото ще се срине и това обикновено е положително за дакса. какъв според вас ще е нетния ефект?

    Коментар


    • Каква красота!
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
        нищо няма да чакам, затворих. Жалко че си пропилях добрите позиции.
        При една здравословна корекцийка, когато гръЦите изхвърчат ще си струва да се влезе пак. Ако не повлекат и Испания де. Като цяло простотията е голяма.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Ти чакай да видиш какво ще стане като ЕЦБ им покаже средния ...
          нищо няма да чакам, затворих. Жалко че си пропилях добрите позиции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
            омагьосана работа. Скапания гръцки проблем спъва всяко рали на европейския пазар. Затворих печелившите позиции на UK100 i Nasdaq100 и се набутах в скапания EU50. С работеща печатница и пак умряла работа. Всичко заради малакиите
            Ти чакай да видиш какво ще стане като ЕЦБ им покаже средния ...

            Коментар


            • омагьосана работа. Скапания гръцки проблем спъва всяко рали на европейския пазар. Затворих печелившите позиции на UK100 i Nasdaq100 и се набутах в скапания EU50. С работеща печатница и пак умряла работа. Всичко заради малакиите
              Last edited by tetris12; 20.03.2015, 14:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                И аз вече, преди малко заредих солидна порция IBB, биогена е най тежък там.
                Ама да ми е мирна главата - хеджирах си ги с 1/3 BIS.
                Пип, тези IBB не ги ли намираш за твърде скъпи в момента?
                Във finviz няма достатъчно инфо, но това
                RSI (14) 77.12 ме смущава.
                Е, ако си купил преди повече от месец и сега си поне 10 % напред, сигурно усещането не е лошо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Аз ти казах защо, очаквам близките месеци яка и здравословна корекция при биотехите.
                  Прекалено е нагорещен сектора ( без гилд ) , излизат нови биосимуланти ( 1-я фда вече го одобриха) и ще има огромен натиск и на държавно ниво и чрез медикеър за намаляване на цените, съответно и на маржините в биотехсектора.
                  Очаквам в щатите да променят закона и да стане договарянето както седят нещата в европа. Въпрос на време е....
                  Цените за лекарствата са проблем в САЩ от както го следя този сектор. Вече почти 15 години. Нищо не се променя и ме съмнява да се промени. Със сигурност ще има някаква корекция, но това нищо не означава. Ще паднат малко после пак ще се вдигнат. Чисто технологично сектора е влязъл в яка зона, която може само да го ускорява. Проучванията за последните 10 години в момента почнаха да дават плодове. И това е само началото. Следващите 20 години света или по-скоро човечеството ще се промени повече отколкото предходните 2 милиона години, като в основата на това ще са точно биотехнологиите. Реално в момента отрасъла е на равнището на компютърните технологии в началото на 90 те години. И то не само що се отнася до биотехнологични лекарства. Веч есе говори за синтетична ДНК, инженеринг на вируси, био произвдстово на основни ресурси, тестил, горива.

                  Ок има доста силна еуфория, защото предполагам че доста хора са дори по оптимисти и от мен и не им пука особено за такива дреболии като печалби и приходи Но реално дори само 10% от фирмите да успеят тези които са в тях ще направят грандиозни печалби. Естествено че ще има някакви корекции, но компании с по 20-30% ръст на приходите и 25-30% профит маржин търгуващи се на ПЕ между 13 и 40 няма на къде чак толкова да паднат. Или поне не за дълъг период. Аз поне се чувствам доста удобно с тези ми инвестиции. Реално ако влагах пари в желязо, бетон, петрол или дори ютилитис бих се чувствал много по-неспокоен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аз да кажа не разбирам защо хеджираш. Ако нещо те кара да се чувстваш кофти в даден мащаб просто го вземи по малко. Аз лично хеджирам дадени позиции или ако ги играя на маржин - като там гледам някаква относителна доходност да правя. Но от това висока доходност не се изкарва или гледам да се хеджирам срещу някаква идея която със висока степен на увереност знам че ще се случи но не знам кога - както е с tbt и лихвите.

                    Но до колкото знам ти не играеш на маржин. Съответно с тези хеджове само си намаляваш възможността да печелиш от друга идея. Нищо не пречи да се взимат позициите със слаба корелация помежду им или с тотално различни катализатори за движение. Пак ще се намалява волатилността на портфейла, но не толкова грубо като с директно хеджиране. И реално без да се намалява толкова възможността за печалба.
                    Аз ти казах защо, очаквам близките месеци яка и здравословна корекция при биотехите.
                    Прекалено е нагорещен сектора ( без гилд ) , излизат нови биосимуланти ( 1-я фда вече го одобриха) и ще има огромен натиск и на държавно ниво и чрез медикеър за намаляване на цените, съответно и на маржините в биотехсектора.
                    Очаквам в щатите да променят закона и да стане договарянето както седят нещата в европа. Въпрос на време е....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      Къде е дъното на PBR и има ли смисъл да се пазарува в момента?
                      Дългът е огромен - около 170 млрд, компанията май ще продължава да е кръводарител, мазалото с корупцията скоро не виждам как ще се оправи, а и май, май на държавата не й дреме за миноритарите.
                      Нашата Дилма излиза суха след като Върховния съд, че няма доказателства за нея.
                      Като си помисля, че миналата година по това време се кефих, че съм оцелил дъното около 11 ... Добре, че ги продадох, че щях да се върна в 1-ви клас ...
                      В тази акциия има предимно сантимент и затова ми стана голямата бразилска любов от пръв поглед ...
                      Според мен дъното трябва да се търси в следващите 2 месеца. До началота на май ще трябва да изкарат някакви данни за истинското състояние , но по-важното е друго - протестите ще се усилват и цената вероятно ще стигне до 4.5 $
                      След това ще има някаква бразилска драма и до есента цената ще се удвои .
                      Аз ще заложа на това, че държавата ще спаси компанията въпреки огромните дългове и на всяка цена .... за бразилците PBR е икона в която вярват ..а те са изключително вярващи ...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Аз да кажа не разбирам защо хеджираш. Ако нещо те кара да се чувстваш кофти в даден мащаб просто го вземи по малко. Аз лично хеджирам дадени позиции или ако ги играя на маржин - като там гледам някаква относителна доходност да правя. Но от това висока доходност не се изкарва или гледам да се хеджирам срещу някаква идея която със висока степен на увереност знам че ще се случи но не знам кога - както е с tbt и лихвите.

                        Но до колкото знам ти не играеш на маржин. Съответно с тези хеджове само си намаляваш възможността да печелиш от друга идея. Нищо не пречи да се взимат позициите със слаба корелация помежду им или с тотално различни катализатори за движение. Пак ще се намалява волатилността на портфейла, но не толкова грубо като с директно хеджиране. И реално без да се намалява толкова възможността за печалба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Аз имам и от двете
                          И аз вече, преди малко заредих солидна порция IBB, биогена е най тежък там.
                          Ама да ми е мирна главата - хеджирах си ги с 1/3 BIS.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Съгласен - ще бъдат по-успешни и от GILD
                            Аз имам и от двете

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Алцхаймер засяга огромно количество хора за дълго време. Ако биоген успеят да създадат лекарство което дори само да забавя достатъчно влошаването на когнитивните умения то това е пазар за десетки милиарди на година.
                              Съгласен - ще бъдат по-успешни и от GILD
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Съмнява ме че с толкова ще се промени цената в която и да е посока.
                                Вече поне половината очаквания са калкулирани в цената...то и по раздутите мултипъли си личи.
                                Мен повече ме кефи настъпващото отчаяние в биволите при гилд предвид дългата консолидация там на едни нива. Наскоро четох че мечия сантимент е достигнал нови висини там.
                                Предпоставките за добър ръст са налице.
                                Алцхаймер засяга огромно количество хора за дълго време. Ако биоген успеят да създадат лекарство което дори само да забавя достатъчно влошаването на когнитивните умения то това е пазар за десетки милиарди на година.

                                Коментар

                                Working...
                                X