IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    +++
    Правилно си ги оценил като потребител , но инвеститорите трябва да се замислят повече ...
    е, колко повече?
    Потребителя трябва да оцени стоката или услугата,
    Инвеститора, освен това горното, трябва да оцени и потребителя. Най-малкото дали е сериозен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Няма нищо по-лесно от това да харесаш Нетфликс.
      Достатъчно е няколко години да цъкаш по дистанционното на телевизора и да се охакваш от реклама на реклама.
      Аз самия, като включа телевизора и след 10-15 канала, които ми продават дамски превръзки или лекарство против гъбички на краката все стигам до Нешънъл Джеографик. Вероятно някой ден или ще го хвърля през прозореца или ще се абонирам за платено съдържание.

      Сега колко струва Нетфликс е друг въпрос.Някой ден ще получат по сериозен отпор в собствената си игра или пък просто ще започнат да загробват пари в собствено филмово съдържание с ниска стойност и късите ще потръгнат.
      +++
      Правилно си ги оценил като потребител , но инвеститорите трябва да се замислят повече ...
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Друго ми е интересно при NFLX - техничарите казват (по спомен), че ако една акция направи бързи 20% да чакаш още ... дали ще познаят?
        Нямам идея, нещо като не го разбирам не се занимавам с него. А нетфликс не ги разбирам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Да кажем един сайт като али баба
          За Бабата не отваряй дума, щото като гледам как направиха пързалка при яко растящ пазар.... В тия нови технологии има толкова сапунка колкото и през 2000 г... Може и да съм предубеден, ... но съм работил в тази сфера последните 20 г ...
          Друго ми е интересно при NFLX - техничарите казват (по спомен), че ако една акция направи бързи 20% да чакаш още ... дали ще познаят?
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Няма нищо по-лесно от това да харесаш Нетфликс.
            Достатъчно е няколко години да цъкаш по дистанционното на телевизора и да се охакваш от реклама на реклама.
            Аз самия, като включа телевизора и след 10-15 канала, които ми продават дамски превръзки или лекарство против гъбички на краката все стигам до Нешънъл Джеографик. Вероятно някой ден или ще го хвърля през прозореца или ще се абонирам за платено съдържание.

            Сега колко струва Нетфликс е друг въпрос.Някой ден ще получат по сериозен отпор в собствената си игра или пък просто ще започнат да загробват пари в собствено филмово съдържание с ниска стойност и късите ще потръгнат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              И колко магазина ще трябва да построиш за да се наредиш до тях като конкурент ?
              И на чичо Уорън трябва да платиш нещичко за да те рекламира ...
              Да кажем един сайт като али баба

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И какво ти продава Уолмар освен организация Реално не прави нищо по-различно от кварталната бакалия. Купува на едро продава на дребно.
                И колко магазина ще трябва да построиш за да се наредиш до тях като конкурент ?
                И на чичо Уорън трябва да платиш нещичко за да те рекламира ...
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Не е точно така - вярно е само по отношение на опаковката.... Тях не бих ги шортил - само ако съм сигурен, че S&P ще се гмурка ... ама кой ще ми каже
                  И какво ти продава Уолмар освен организация Реално не прави нищо по-различно от кварталната бакалия. Купува на едро продава на дребно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ми то същото нещо продават и Уолмар, Федекс, ДжПМорган
                    Не е точно така - вярно е само по отношение на опаковката.... Тях не бих ги шортил - само ако съм сигурен, че S&P ще се гмурка ... ама кой ще ми каже
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Според мен реално нямат нищо - нито активи, нито патенти нито ноу-хау... Просто са едно хау-ноу
                      Технологията, която експлоатират е общодостъпна .
                      Може и да бъркам, но имам вътрешно усещане, че продават само опаковка и реклама - типично по американски .
                      Имат перфектната организация, разбира се - но тя не струва 130 P/E
                      Ми то същото нещо продават и Уолмар, Федекс, ДжПМорган

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И как точно ще стане този удар Нетфликс са телевизия, видиотека, филмова компания - всичко изброено. Не правят смартфони, не са търсачка, не са социална мрежа. Реално техните конкуренти са Комкаст, някои телекоми, които влязоха в телевизията, Уолт Дисни. Все тромави компании.
                        Според мен реално нямат нищо - нито активи, нито патенти нито ноу-хау... Просто са едно хау-ноу
                        Технологията, която експлоатират е общодостъпна .
                        Може и да бъркам, но имам вътрешно усещане, че продават само опаковка и реклама - типично по американски .
                        Имат перфектната организация, разбира се - но тя не струва 130 P/E
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Нямам акции от Нетфликс и не бих си взел - просто не мога да им оценя реално потенциала. Но за нищо на света не бих ги шортил.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Щото Гугъл или Ейпъл не могат да ги ударят ако решат ... нямат нито акъл нито кеш
                            И как точно ще стане този удар Нетфликс са телевизия, видиотека, филмова компания - всичко изброено. Не правят смартфони, не са търсачка, не са социална мрежа. Реално техните конкуренти са Комкаст, някои телекоми, които влязоха в телевизията, Уолт Дисни. Все тромави компании.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ъъъъ да И ако успеят могат да скочат десетки пъти.
                              Щото Гугъл или Ейпъл не могат да ги ударят ако решат ... нямат нито акъл нито кеш
                              Тези, които купуват на тези нива са луди. Ще свършат като Тesla ...
                              Last edited by Protokol; 16.04.2015, 21:59.
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Целия свят ли мислят, че могат да зарибят с техните номера ...
                                Ъъъъ да И ако успеят могат да скочат десетки пъти.

                                Коментар

                                Working...
                                X