IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Не пропуснах гилд на 96$, и на 95-94 ако даде - няма.
    А и малко ябълки сложих, да има ...за DGI - то..

    Изкушавам се да направя един арбитраж PBR / VALE , ала чакам да стане 15% разликата..то почти там де....
    И двете са зависими от червени правителства - първите от Бразилското а вторите от Китайското ....трудно може да се правят прогнози
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Не пропуснах гилд на 96$, и на 95-94 ако даде - няма.
      А и малко ябълки сложих, да има ...за DGI - то..

      Изкушавам се да направя един арбитраж PBR / VALE , ала чакам да стане 15% разликата..то почти там де....
      Last edited by pipbel; 01.04.2015, 17:22.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Тук мислим различно. Когато смяташ нещо за ценно, го пазиш от посегателства и го продаваш на цената, която смяташ за спаредлива.
        Решиш ли да правиш благотворителност, просто го правиш. Няма такъв филм цена $1000 тук, а $94к или колкото е там в момента
        Патентите са въпрос на държавна защита. Когато една държава не ти дава тази защита то ти нямаш нищо. Индия не защитава правата на чуждите фармацефтични компании.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          По добре 1000 долара от нула и по добре 1000 долара за теб отколкото за конкуренцията. Кога мислиш че Индия ще може да си позволи да плаща цени като за развит свят.

          А, и между другото патентната защита не важи за Индия. Тези си имат собствена представа за интелектуална собственост.
          Тук мислим различно. Когато смяташ нещо за ценно, го пазиш от посегателства и го продаваш на цената, която смяташ за спаредлива.
          Решиш ли да правиш благотворителност, просто го правиш. Няма такъв филм цена $1000 тук, а $94к или колкото е там в момента

          Коментар


          • Естествено че свалят коефициента ако не смятат че проблемът е временен. При очакван спад на печалбата нормалните коефициенти са толкова 10-12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Реално ако човек махне по едни десетина компании, в които всичко е растеж, то това което остава се оценява доста консервативно.
              Сигурно видя какво се случи със Сандиск. Има анализатори, които едновременно сваляйки очакването за EPS от 6 на 4 усд, свалиха и множителя от 16 на 11. Резултатът погром. Засега отделят компанията от общия контекст под предлог, че решава специфични за нея проблеми.
              ...Но резултататите в следващите 20 дни ще покажат дали е частен случай.
              Аз смятам, че курсът на долара има значение.
              За разлика от 2000-та година когато технологиите са били нова парадигма, без значение какви са им отчетите, днес са на пазара и продават. И отчетите имат значение.

              Коментар


              • Реално ако човек махне по едни десетина компании, в които всичко е растеж, то това което остава се оценява доста консервативно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Експрес скрипт които имат ексклузивен договор с Аббви не докладват колко рецепти изпълняват за векира пак. Без техните данни продажбите на векира изглеждат доста по-слаби от очакваното. Около 5-6% пазарен дял, вместо към 10%. Това натиска цената на Ента, а и на Аббви, но в същото време пък и Гилд не расте. Все пак до като не излязат данни за реални приходи и продажби всичко е гледане в тавана, защото сегашното тримесечие е реално първото в което правят продажби.
                  То това ясно, ала оценката им на пазара е такава че Гилда като че ли изобщо няма хеп. С в пайплайна си, а относно ента - все едно че абви едва ли повече от 5% пазарен дял ще имат...докато реално поне едно 12-15% са си абсолютно реалистични.

                  И после ще ми говорят всякакви корифеи че бфб била евтина......
                  Дори и ябълката ще се изчерви от срам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Имам също и малко SQM.
                    Между другото много съм разочарован от GILD въпреки, че не участвам там.
                    Косвено ми бият ENTA.
                    Още не мога да разбера с какъв акъл са споделили ноу хау с индийски производители.
                    Това се прави само в страни в които имаш собствени военни бази, егати.
                    По добре 1000 долара от нула и по добре 1000 долара за теб отколкото за конкуренцията. Кога мислиш че Индия ще може да си позволи да плаща цени като за развит свят.

                    А, и между другото патентната защита не важи за Индия. Тези си имат собствена представа за интелектуална собственост.
                    Last edited by ravnovesie; 01.04.2015, 15:57.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Експрес скрипт които имат ексклузивен договор с Аббви не докладват колко рецепти изпълняват за векира пак. Без техните данни продажбите на векира изглеждат доста по-слаби от очакваното. Около 5-6% пазарен дял, вместо към 10%. Това натиска цената на Ента, а и на Аббви, но в същото време пък и Гилд не расте. Все пак до като не излязат данни за реални приходи и продажби всичко е гледане в тавана, защото сегашното тримесечие е реално първото в което правят продажби.
                      Имам също и малко SQM.
                      Между другото много съм разочарован от GILD въпреки, че не участвам там.
                      Косвено ми бият ENTA.
                      Още не мога да разбера с какъв акъл са споделили ноу хау с индийски производители.
                      Това се прави само в страни в които имаш собствени военни бази, егати.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                        Не.
                        Имам арестувани активи в ENTA и един боклук FUEL за който се колебая дали да не излизам на загуба.
                        В ENTA ще остана поне докато разбера каде бъркам.
                        Експрес скрипт които имат ексклузивен договор с Аббви не докладват колко рецепти изпълняват за векира пак. Без техните данни продажбите на векира изглеждат доста по-слаби от очакваното. Около 5-6% пазарен дял, вместо към 10%. Това натиска цената на Ента, а и на Аббви, но в същото време пък и Гилд не расте. Все пак до като не излязат данни за реални приходи и продажби всичко е гледане в тавана, защото сегашното тримесечие е реално първото в което правят продажби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          1-во тримесечие ( за тези де имам над 3 месеца)

                          - best - TAN, CVRR, PJP and...RSX
                          - losers - ENTA, VALE, PBR, TGA



                          Килов, само на кеш ли си...или се чудиш дали те сърби да се почешеш ...
                          Не.
                          Имам арестувани активи в ENTA и един боклук FUEL за който се колебая дали да не излизам на загуба.
                          В ENTA ще остана поне докато разбера каде бъркам.

                          Коментар


                          • 1-во тримесечие ( за тези де имам над 3 месеца)

                            - best - TAN, CVRR, PJP and...RSX
                            - losers - ENTA, VALE, PBR, TGA

                            Tkilata Късо по всичките американски индекси.
                            Килов, само на кеш ли си...или се чудиш дали те сърби да се почешеш ...

                            Коментар


                            • Късо по всичките американски индекси. Най вече по Насдак.
                              По принцип все още ми се налага по една малка текила преди сесия за повече смелост.
                              Дали е наоколо NYSERookie та да каже правилно ли процедираме?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение
                                Добро тактика от страна на изпълнителния им директор вчера, дадоха ми възможност за къса от по-добро ниво
                                Най-добрата тактика на тоя ще е да вземе да не казва и прави нищо. Беше ми симпатичен по-рано, но определено се превърна в доста дразнеща фигура. Компанията и оценката и няма да я коментирам, вие си знаете. Там не къси, ми не знам направо. Обречена работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X