IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Интересно какви индикатори следиш, освен облигационните пазари?
    При мен, основния индикатор, който ме държи в кеш (над 50%) на щатските пазари в последните седмици - доларовия индекс, почна да гасне. Ако съм прав, че е бил основен фактор за колебаннията там напоследък - то логиката е щатските индекси да направят крачка напред. Ако реша да го отиграя, вероятно ще е през суровини и задлъжнели минъори.
    Точно, лихви по облигации и в САЩ и в Европа, долер/евро, съвместно движение на лихви, валути и акции в даден ден.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз не съм убеден че настоящото движение е началото. Просто казвам че сделките които вървяха последните месеци и дори години в момента се развързват. И това може да доведе до значителна корекция в следващите месец два.
      ми то е малко бакалска сметка, тва съм го поствал и преди (но има няква закономерност) :

      SPX 2000 high около 1500
      SPX 2007 high 1500

      1500/2 = около 750

      SPX 2001-2 около 750
      SPX 2008/9 около 700

      значи 750 ако го приемем за 1 Standard Deviation то 1500 max + 1 SD = около 2250

      в момента SPX 2100

      2250//2 = според сметките около 1100/1300 в тоя диапазон би трябвало да слезне а кога и как ненеаем

      същата работа и с фашиста DAX 8000/2 = 4000 = 1 Standard Deviation

      8000 + 1 SD = около 12000 /2 = около 6000 би тряяло да слезне .......
      Last edited by michaelis10; 30.04.2015, 14:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        От година две следя няколко индикатора или по-скоро съчетания на движения, които ми се струва че могат да ми покажат започването на голяма корекция. Т.е. не нещо 5-10% а по-значимо. И днес всичко светна червено. Не съм убеден че нито една игра от последните месеци вече ще работи.
        Интересно какви индикатори следиш, освен облигационните пазари?
        При мен, основния индикатор, който ме държи в кеш (над 50%) на щатските пазари в последните седмици - доларовия индекс, почна да гасне. Ако съм прав, че е бил основен фактор за колебаннията там напоследък - то логиката е щатските индекси да направят крачка напред. Ако реша да го отиграя, вероятно ще е през суровини и задлъжнели минъори.
        Last edited by Tkilata; 30.04.2015, 11:57.

        Коментар


        • Аз не съм убеден че настоящото движение е началото. Просто казвам че сделките които вървяха последните месеци и дори години в момента се развързват. И това може да доведе до значителна корекция в следващите месец два.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            От година две следя няколко индикатора или по-скоро съчетания на движения, които ми се струва че могат да ми покажат започването на голяма корекция. Т.е. не нещо 5-10% а по-значимо. И днес всичко светна червено. Не съм убеден че нито една игра от последните месеци вече ще работи.
            То и да не ги гледаш тея тайни индикатори, достатъчно е да си пуснеш месечния чарт на индексите и да видиш, че са отишли на баба си у пантофите ....... и нема да трае това вечно .....

            Коментар


            • От година две следя няколко индикатора или по-скоро съчетания на движения, които ми се струва че могат да ми покажат започването на голяма корекция. Т.е. не нещо 5-10% а по-значимо. И днес всичко светна червено. Не съм убеден че нито една игра от последните месеци вече ще работи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Имам някакво смътно усещане че тази година май ще бъде яко червен.
                Koй ?

                Ей го на и прясно изпечен новия хеджиран братчед на DFE..

                http://www.etftrends.com/2015/03/hed...ll-cap-cousin/

                Коментар


                • Имам някакво смътно усещане че тази година май ще бъде яко червен.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                    Редактирах го и го върнах.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis10 Разгледай мнение
                      Това съобщение беше изтрито от X_Y. Причина: Неприемливо изказване.

                      Ти на мене ми викаш неприемливо изказване, а я си пусни оня гологлавия тъпанар Славчо да видиш в Ефир какви ги бръщолеви и си отвори едни вестник, който и да е и ако няма някоя по цици ела ме заплюй !!! После аз съм се изказвал неприемливо И хвани върни поне чарта малко за цвят, че тука е много постно нема ни една графика
                      Щото ти е скучно - малко китайски хумор
                      "Джак Ма: Alibaba се развива твърде бързо"
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Редактирах го и го върнах.
                        रादोस्त

                        Коментар


                        • Това съобщение беше изтрито от X_Y. Причина: Неприемливо изказване.

                          Ти на мене ми викаш неприемливо изказване, а я си пусни оня гологлавия тъпанар Славчо да видиш в Ефир какви ги бръщолеви и си отвори едни вестник, който и да е и ако няма някоя по цици ела ме заплюй !!! После аз съм се изказвал неприемливо И хвани върни поне чарта малко за цвят, че тука е много постно нема ни една графика

                          Коментар


                          • А дали сега няма да видим първо нагоре и после резко надолу
                            До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                майкъле много си груб наистина . трябва да говорим малко по като американците . например като мухото - по интелигентно . но си прав туитера днеска много падна . падна много еййййййййййййй богу
                                е как да се изразя за тоя Боклук с главно Б Където "движел 18 трилионната" икономика на мангасарите от Фред
                                Aaaa, чек че забравих и часовникарите от Аppleto след време ше праат и iМикровълнови не само iЧасовници .......

                                Коментар

                                Working...
                                X