IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Ново загубено дело.



    Държиш ли още FE, че там е приказка.
    еми държа го, но е малка позиция, не ме грее особено. септември бях твърде зает иначе щях да съм го разкарал при първи наченки на спад
    засъжаление Дойче Борсата и САП-а ме потопиха. Първото е напът да ми изтрие всякакъв ръст, поради което е кандидат за премахване. Второто ще му видя отчета и ще реша. Ще видя какви размествания мога да направя, искам да увелича позицията в Глаксо на тия нива. Също искам да си отделя пове кеш за краткосрочно търгуване на шведската борса, тъй като ми харесва там и ми върви, а и очаквам заради коронавируса ноември и декември да нямам почти никаква работа...

    Коментар


    • А OLN що па се сринаха?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

        Какво е станало?
        Бях по баирите цял ден, нищо не съм чел или чул.
        С делото нещо ли за Раундъп-а?
        Ново загубено дело.

        Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
        Последни дни разни немски, британски и швейцарски избушеняци направо ми разказаха играта. Само ТМО-то и една шведска акцийка ме държат. Ще режа месо при възможност.
        Държиш ли още FE, че там е приказка.

        ----

        Иначе днес CXW ме убива. Това ми е най-голямата греда май. Имах поне малко акъл, за да разкарам 75% от позицията на минимална загуба, но от глупост запазих 200 акции, че уж са добре счетоводно. Стпът ми е на 6,99 и не съм си представял, че може да бъде ударен. Днес както е тръгнало обаче...

        Другият... е ABBV. Тъпа компания, от която отдавна искам да се отърва, но бях много алчен и не ми стигна цената. Взимал съм под 75 и все още съм на добра печалба, но не отива на добре.
        Last edited by RUBLA; 21.10.2020, 20:31. Причина: Спазвайте добрия тон!

        Коментар


        • Последни дни разни немски, британски и швейцарски избушеняци направо ми разказаха играта. Само ТМО-то и една шведска акцийка ме държат. Ще режа месо при възможност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Днес пак лоши новини. Винаги така става, когато европейска компания оперира сериозно на американския пазар. Няма начин аспирините да не върнат, въпросът е кога ще стане това. Да не е след две години. Наистина тук си е за следваща поръчка.
            Какво е станало?
            Бях по баирите цял ден, нищо не съм чел или чул.
            С делото нещо ли за Раундъп-а?
            Last edited by Никола20; 21.10.2020, 18:59.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              Е, продължава. Може и до 39.5 да слезе, а там вече мисля, че ще се появят купувачи и ще го спрат.
              47 ми се струваше добра цена за покупка, така че настоящата ми цена е някъде в средата.
              Мисля да го чакам до 55, но пак зависи.
              Днес пак лоши новини. Винаги така става, когато европейска компания оперира сериозно на американския пазар. Няма начин аспирините да не върнат, въпросът е кога ще стане това. Да не е след две години. Наистина тук си е за следваща поръчка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                И аз се опитвам да предвидя до къде ще падне акция, купувам на късмет и обикновено бъркам - вчера пак го направих ама с други акции. Май е по-добре trailing buy да се дава (гледам BAYN продължава курса надолу)
                Е, продължава. Може и до 39.5 да слезе, а там вече мисля, че ще се появят купувачи и ще го спрат.
                47 ми се струваше добра цена за покупка, така че настоящата ми цена е някъде в средата.
                Мисля да го чакам до 55, но пак зависи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Няколко коментара, но с ясната препоръка, че имаме различна представа, очаквания, риск толеранс и стратегии. Споделям само впечатления без препоръка за покупка или продажба.

                  ALK – не бих докоснал
                  AAPL – водеща компания, която след корекцията като намери здрава основа ще расте освен ако не влезем в световна рецесия, но тогава всичко ще е в киреча.
                  ADM – ОК е но не очаквай голям растеж
                  CABGY - ОК е но не очаквай голям растеж
                  INTC - не очаквай растеж. Бих сменил с AMD на нива 60-65$
                  MYL – тоя шит ще ходи поне до 13,50 и е гробница за капитала. Чудесен шорт от към 15,80 при long/short стратегия
                  NIO – всички ауто електрически компании са прокси на Тесла. Аз лично бих сложил пари само в Тесла като пазарен лидер. На тоя пазар няма да има 10 или 20 компании а най-много 3-4. Едната най-вероятно е Тесла, кои ще са другите не знам
                  NVO – не ми допада, ще се движи с пазара като цяло
                  OLN – out
                  SE – ОК е но ще коригира още. Имай предвид, че при такива ръстове след като се формира връх (не знам кога но рано или късно идва) спада ще е зашеметяващ и е добре да си извън преди това
                  STOR – не ми харесва. На първо място не бих влизал
                  TSLA – фен съм на компанията, но акцията е много волатилна за моя вкус. Ако намери дъно на 310-320 ще тръгне още веднъж нагоре макар че с такива движения след това и спада ще е болезнен. Добри нива за влизане бяха 170 и след това 205, но знаем приказката за АКО
                  WELL – out
                  CCL – out
                  MRNA – вече съм споделял
                  O – out

                  Между другото съм съгласен с Мишо Мастър кард
                  От 11 септември. Заслужава си да се постне отново. Да се присетим как именно хората, които най-много грешат са и най-нагли. В този форум има малко сигурни неща. Едно правило обаче е желязно - ако искаш пари, прави обратното на ED.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    грешките (загубите) не са загуби, а платено образование
                    един вид плащаш си за MBA в скъп университет
                    но често тези разходи остават без възвращаемост
                    едно време губех качествено и количествено
                    сега се пазя от загубите като дявол от тамян

                    отнема години да извадиш изводите
                    над 10 години
                    и пак не е късно да станеш за резил
                    Виждам, че пак го раздаваш Конфуций. Случайно забрави да коментираш едни скрийншотове, дето се разхвърляха тука. Съвсем случайно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Я, гледам факира пак се е изцепил (с очевидна фиксация).

                      С такава увереност и манифестация на финансови успехи викам, чакай да хвърля едно око на тикерите дето се подхвърлят. От 20 опита има 2-3 с добри изгледи и доста греди. Резултати от букета + 3,34% за последните 3 месеца. Nice

                      П.с.
                      От безразборното подхвърляне на имена ще е ненормално да не се улучи нито едно попадение.
                      ИЗВИНИСЕБЕ!

                      Нещо май пропусна. Щеше да се извиняваш, щеше да казваш браво.... представи си колко си зле, щом хора с по няколко месеца "стаж" забърсваме пода с такива като тебе.

                      Ти изобщо коя борса гледаш? Сингапур, Малайзия? Доходността от букета е точно 29,19% за 173 дни. На годишна база това е 71%!

                      ИЗВИНИСЕБЕ! Може и с картинка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Важното е, че след цялата лавина от неуспешни сделки си на +89%




                        чак толкова не са. Паднаха бая тия дни

                        Коментар


                        • Важното е, че след цялата лавина от неуспешни сделки си на +89%



                          Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Недоумявам - винаги съм била добър ученик и продъжавам да съм такъв. На теория схващам и уча светкавично. Но все не успявам да го реализирам на практика и да се възползвам от него и правя едни и същи грешки до безкрайност. Знам, че така ми е писано, но не ми става по-лесно да си приема орисията. Ужасно е нещо извън теб да те управлява. Майка ми вс еми викаше "Много си умна ама си много глупава". По-точно не може да се каже - на теория съм умна, а на практика - глупава
                          Конкретно в случая едно дяволче винаги ме кара да купувам ден преди всеки срив.

                          Коментар


                          • Отдавна казвам, че финансовият магьосник на форума трябва да почне реална търговия и да види със собствените си очи, черно на бяло, какви са резултатите от подхвърлените тикъри

                            Не случайно мене ме мрази най-силно. Смея да твърдя, че първи във форума го прозрях, че е трол и че реално нищо не търгува

                            Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Я, гледам факира пак се е изцепил (с очевидна фиксация).

                            С такава увереност и манифестация на финансови успехи викам, чакай да хвърля едно око на тикерите дето се подхвърлят. От 20 опита има 2-3 с добри изгледи и доста греди. Резултати от букета + 3,34% за последните 3 месеца. Nice

                            П.с.
                            От безразборното подхвърляне на имена ще е ненормално да не се улучи нито едно попадение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              Ясно беше, че ADM и Bunge ще летят (конечно рисувача не беше съгласен), ама чак 43% за три месеца не съм и сънувал. Само мога да се хапя, че реших да "ребалансирам" и резнах BG-то като по-малко надеждна.

                              ---

                              Което води до следният проблем: трябва ми индустриална за пасивната част от портмонето. Имам зърнари (ADM), тоци (SO), къщурки (O), цигарки (МО). Пу пу, да не им е уроки, че са направо печатници за парички.

                              Tа се натрупа дивидент и търся да добавя реална икономика. Най-добре промишленост... май. С дивидент >3,5%. GD е на добра цена, ама дивидентът хич го няма там.
                              Я, гледам факира пак се е изцепил (с очевидна фиксация).

                              С такава увереност и манифестация на финансови успехи викам, чакай да хвърля едно око на тикерите дето се подхвърлят. От 20 опита има 2-3 с добри изгледи и доста греди. Резултати от букета + 3,34% за последните 3 месеца. Nice

                              П.с.
                              От безразборното подхвърляне на имена ще е ненормално да не се улучи нито едно попадение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                гледам BAYN продължава курса надолу
                                Newton's First Law:
                                “An object at rest stays at rest and an object in motion stays in motion with the same speed and in the same direction unless acted upon by an unbalanced force”

                                Същия закон важи до голяма степен и на пазарите

                                Коментар

                                Working...
                                X