IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • LUMN дават 10% дивидент. Не знам да ме е яд ли, че съм на червено или да се радвам, че познах, че днес ще се сринат пазарите - както винаги кел файда - никога не успявам да се възползвам от знанията си. Съдба

    Коментар


    • Ясно беше, че ADM и Bunge ще летят (конечно рисувача не беше съгласен), ама чак 43% за три месеца не съм и сънувал. Само мога да се хапя, че реших да "ребалансирам" и резнах BG-то като по-малко надеждна.

      ---

      Което води до следният проблем: трябва ми индустриална за пасивната част от портмонето. Имам зърнари (ADM), тоци (SO), къщурки (O), цигарки (МО). Пу пу, да не им е уроки, че са направо печатници за парички.

      Tа се натрупа дивидент и търся да добавя реална икономика. Най-добре промишленост... май. С дивидент >3,5%. GD е на добра цена, ама дивидентът хич го няма там.
      Last edited by terziеv; 19.10.2020, 21:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
        Terziev оная златна кокошчица от която беше направил 100 % да знаеш че от тая цена много скоро ще иде едни бързи 30% нагоре.Търпение само му е майката.
        На Ивелина и писах една стратегия за кината. Не знам дали се е качила, но днес са нагоре с 19%. Кофтито е, че не слязоха до моята цена и пропуснах парата.

        Коментар


        • Terziev оная златна кокошчица от която беше направил 100 % да знаеш че от тая цена много скоро ще иде едни бързи 30% нагоре.Търпение само му е майката.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Ташунко със сапа , какво ще ги правиш парите щом смяташ, че със сигурност идва борсов армагедон? Сериозен въпрос.
            Ще изляза на кеш и ще чакам да се срутят цените и тогава ще вляза.После след около 5-7 г ще имам няколко милиона в сметката.Това ми е плана от много години.Затова и влязох април на американската борса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

              ОК, чакам с нетърпение. Ама само как познах че моите артии днеска ще паднат. Бяха нагоре премаркета и мислех да джитна NIO на оупъна ама ме прецака мноо долно баш то. Тия китайци от години ми кинат нервичките - не са ми на кадем
              Ский ся... Много NIO имаш. Ако удари 30, продай поне половината. Не изхвърляй обаче всичко. Сигурно за 20-ти път ще напиша - NIO НЯМА горна граница. Toва не значи, че някой кур няма да го свали до 18.

              ---

              абсолютно всички са измамници. отчетите са ментета, одитирани от ментета.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                ОК, чакам с нетърпение. Ама само как познах че моите артии днеска ще паднат. Бяха нагоре премаркета и мислех да джитна NIO на оупъна ама ме прецака мноо долно баш то. Тия китайци от години ми кинат нервичките - не са ми на кадем
                Изпратил съм ти лично.Аз китайците ги избягвам.Не търгувам с техни компании.Големи са измамници.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                  Виждам още една която скоро ще даде 40-50 % ръст.Ще ти я напиша на лични.Вфигне ли цена я чистиш веднага и се нареждаш долу в ниското.
                  ОК, чакам с нетърпение. Ама само как познах че моите артии днеска ще паднат. Бяха нагоре премаркета и мислех да джитна NIO на оупъна ама ме прецака мноо долно баш то. Тия китайци от години ми кинат нервичките - не са ми на кадем

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                    Ооооооо Мишев жив ли си бе брат.Как си? Не се отчайвай всичко ще се оправи като иде пазара още по-надолу.Това време идва да знаеш!
                    Ташунко със сапа , какво ще ги правиш парите щом смяташ, че със сигурност идва борсов армагедон? Сериозен въпрос.

                    Коментар


                    • Ивелинке мойто портфейлче днес скочи с 5300 $ до момента и като гледам още ще иде нагоре.Ама как я обичам тая игра .А ябълката днес я шортнах няколко пъти и изкарах до момента една бг пенсия кажи речи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Добре че е Ивелинка тука да виждам какво пише Шунко

                        Шункич, днес за сега UNP е на -0.34%. Не знам това какво успокоение ти дава, пич

                        Но можеш да си повтаряш, той е на плюс и бие на седмична база, на месечна, от началото на годината, за последните 12 месеца, за последните 2 години, за последните 5 години, откакто е купил... Но! Но, но, но! Но на дневна база е на -0.34%

                        Йей! Отрицателна доходност!
                        Ооооооо Мишев жив ли си бе брат.Как си? Не се отчайвай всичко ще се оправи като иде пазара още по-надолу.Това време идва да знаеш!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Уцели ти с кокошчицата. Жива врачка си си, как ги надушваш само. Евала
                          Виждам още една която скоро ще даде 40-50 % ръст.Ще ти я напиша на лични.Вфигне ли цена я чистиш веднага и се нареждаш долу в ниското.

                          Коментар


                          • Добре че е Ивелинка тука да виждам какво пише Шунко

                            Шункич, днес за сега UNP е на -0.34%. Не знам това какво успокоение ти дава, пич

                            Но можеш да си повтаряш, той е на плюс и бие на седмична база, на месечна, от началото на годината, за последните 12 месеца, за последните 2 години, за последните 5 години, откакто е купил... Но! Но, но, но! Но на дневна база е на -0.34%

                            Йей! Отрицателна доходност!

                            Коментар


                            • От шубе го пропуснах. Но Ташункича е железен, нямам идея как ги нацелва едно 7/10 поне. Трябва да водиш семинари, майна.

                              Аз се направих на майстор с едни синтетични колове и нещо ми влезнаха не както трябва и движат само настрани. Пък и ликвидността нещо куца и не мога да се отърва. От друга страна мойто пиле досега е 5% нагоре. Не поставяме рекорди, но не е и да се срамуваме.

                              ....

                              Другото... свалих още малко средната цена на MO с една дъщерна поръчка - да продаде при спад под 39,70 и после trailing buy на 39,41. Ирландска гайда отвсякъде.

                              добавка - нямам идея как е станало (нямам тех?), но при дневни спадове на s&p до 1,5% портмонето ми винаги е на +. После при рязък скок пък винаги изоставам малко.
                              Last edited by terziеv; 19.10.2020, 19:01.

                              Коментар


                              • Уцели ти с кокошчицата. Жива врачка си си, как ги надушваш само. Евала

                                Коментар

                                Working...
                                X