IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    От опции може да се печели ако хванеш точно черен лебед. Т.е. имаш някакъв инструмент с ниска волатилност - много ниска. И си решил че в даден период тази ниска волатилност ще избухне в много висока. Тогава можеш да направиш адски много пари, с мног омалко вложени. Но да играеш през опции волатилен инструмент си излиза скъпо.
    Точно покрай биотехите се интересувам, но не мога да намеря цена на стандартни опции. Например GILD. Волатилноста за последният месец е 4%, а тя е основният фактор във формулата за изчисляване на цената на опцията.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      От опции може да се печели ако хванеш точно черен лебед. Т.е. имаш някакъв инструмент с ниска волатилност - много ниска. И си решил че в даден период тази ниска волатилност ще избухне в много висока. Тогава можеш да направиш адски много пари, с мног омалко вложени. Но да играеш през опции волатилен инструмент си излиза скъпо.
      не равновесов с опциите можеш да отиграеш една ситуация по 100 начина, докато с акцията можеш само да я купиш толкоз. Ти ми говориш за пример нещо като VIX стоя там сумай ти време на 9 и изведнъж бум на 30 е който иска залага и на това. Аз пак ти казвам,че залагам на income strategies т.е. макс с 45/50 до expiration тъй като позлвам времето за изтичане на опцията в моя полза.
      Вие с акциите както бях и аз със златарите що не продавате CALLs това е застраховка акцията ако стои и не мърда може да се генерира допълнителен доход. Те опциите за тва са направени първоначално не за хилядата стратегии които има сега. Опциите са застраховка на акциите нищо повече.
      Ти казваш никога не би влязъл къс на опции ... а една бабетия само тва прай SELL PUTs и когато индекса слиза и всички се насират, за тая нема ядове. Когато SPX се изсипе с 100 пункта волатилността като се покачи ами супер, продаваш гола PUT на майната си с 300 пункта от долу и на супер цена ....
      За ниската волатилност има календари/диагонали вкарваш му един двоен календар или диагонал и нека си ходи на където си иска само и само да не остава на едно място в следващите месеци. Има за ренйндж кондори, пеперуди, и още хиляда раоти
      Last edited by michaelis; 26.03.2015, 13:55.

      Коментар


      • От опции може да се печели ако хванеш точно черен лебед. Т.е. имаш някакъв инструмент с ниска волатилност - много ниска. И си решил че в даден период тази ниска волатилност ще избухне в много висока. Тогава можеш да направиш адски много пари, с мног омалко вложени. Но да играеш през опции волатилен инструмент си излиза скъпо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Това ще ми струва реално към 25% от стойността на акциите. Като в същото време рискувам точно тогава нещо да се сгъбяса и да загубя всичко. Да беше 2 до 5% да си купя, ама 25-30
          Благодаря Това ми беше въпроса. За златото беше около 5% за година и се връзваше идеално. 25-30% е ужасно много и наистина е безмислено упражнението.
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            За момента например волатилноста при биотехите не е висока. Ти очакваш там революция в медицината доколкото разбирам. Демек новият черен лебед. Няма ли да ти е по-малък риска ако имаш възможност да си купиш вместо акциите кол опции за същият брой акции с падеж да кажем след две години? Така ако нещо се издъни няма да загубиш повече от цената на опцията.
            Това ще ми струва реално към 25% от стойността на акциите. Като в същото време рискувам точно тогава нещо да се сгъбяса и да загубя всичко. Да беше 2 до 5% да си купя, ама 25-30

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И това удоволствие ти струва доста скъпо, защото за да се възползваш от покачваща се волатилност трябва да си взел опции когато волатилността е ниска. Аз поне не бих заемал къса позиция в опции.

              Но да печелиш от познаване на промени във волатилността е горе долу същата работа като да печелиш от познаване на движението на пазарите. А ако решиш да купуваш опции когато волатилността е вече висока, той най-вероятно ще те изгърбят много яко.
              За момента например волатилноста при биотехите не е висока. Ти очакваш там революция в медицината доколкото разбирам. Демек новият черен лебед. Няма ли да ти е по-малък риска ако имаш възможност да си купиш вместо акциите кол опции за същият брой акции с падеж да кажем след две години? Така ако нещо се издъни няма да загубиш повече от цената на опцията.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                с опциите може да отиграеш волатилността, без да се налага да познаваш посоката
                можеш да докараш и допълнителен доход спрямо buy & hold стратегията
                И това удоволствие ти струва доста скъпо, защото за да се възползваш от покачваща се волатилност трябва да си взел опции когато волатилността е ниска. Аз поне не бих заемал къса позиция в опции.

                Но да печелиш от познаване на промени във волатилността е горе долу същата работа като да печелиш от познаване на движението на пазарите. А ако решиш да купуваш опции когато волатилността е вече висока, той най-вероятно ще те изгърбят много яко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Що си играеш с подобни неща, като същия резултат можеш да го постигнеш със CFD та. Реално опциите си заслужават само ако си ограничаваш загубата. Ако загубата ти е колкото ти е позиция CFD то всъщност е по-добър вариант. Можеш в по-голяма степен да си регулираш позицията, няма срок.
                  с опциите може да отиграеш волатилността, без да се налага да познаваш посоката
                  можеш да докараш и допълнителен доход спрямо buy & hold стратегията
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Можеш ли да ми помогнеш през кой брокер мога да търгувам стандартни европейски тип опции върху акции? Да си купя правото да купя дадена акция на дадена цена на дадена дата?
                    Нямам идея. Аз с опции в общи линии не се занимавам. Според мен това е доста по-сложна игра от тази с акциите и изисква доста високо количество капитал, за да може човек да спи спокойно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Що си играеш с подобни неща, като същия резултат можеш да го постигнеш със CFD та. Реално опциите си заслужават само ако си ограничаваш загубата. Ако загубата ти е колкото ти е позиция CFD то всъщност е по-добър вариант. Можеш в по-голяма степен да си регулираш позицията, няма срок.
                      Можеш ли да ми помогнеш през кой брокер мога да търгувам стандартни европейски тип опции върху акции? Да си купя правото да купя дадена акция на дадена цена на дадена дата?
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Пантеро сега подпряхме една на 4ч.затова ще поотвърне

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Що си играеш с подобни неща, като същия резултат можеш да го постигнеш със CFD та. Реално опциите си заслужават само ако си ограничаваш загубата. Ако загубата ти е колкото ти е позиция CFD то всъщност е по-добър вариант. Можеш в по-голяма степен да си регулираш позицията, няма срок.
                          аз не търгувам акции с опции, Кастро ме пита кво би могло да се напрай при Жилета и аз му казвам какво може да се прай с опциите.
                          Аз търгувам само вертикали и то само на индекси за да не ме изпълват като при акциите, например вчера RUT ми слиза с над 2% и е на 1233 и аз му казвам, че до първата семица от Май ше стои над 1130 и шанса да слезне RUT до там е 9% останалите 91% е да не слезне до там. Само тва праа аз друго не, иначе може да модифицираш и да си играеш с опциите колкото искаш ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                            братле под секрет ти казвам правенето на големите пари сега тече със силна пара-----------------атомките ти ако имаш такива на дау сега им е времето да станат
                            време е време .пу пу да не урочасаме работата.нали все мошетата говорят за 20 пруцента корекция

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                              а да бе сигура съм напрао супер разбирач там за нема и една година ....
                              Ам не те знам кво искаш да прайш, ама ти тъй или иначе ги имаш тея акции и глей да са ти х 100 защото и опциите са вътре в един контракт х 100. Та кво моеш да прайш е да продаваш CALLs един вид ако пада или стои там безхаберно, ти си прибираш премията за месеца 20 - 30 $ колкот дадат. На твойте 100 парчака продаваш ей така месечно по 1 CALL, може и по 1 PUT отдоле. Филма е такъв, че ако стигне тая цена при CALLa който си продал, тряя да си дадеш акциите на тая цена, а за PUTa ако стигне там по надолу където си продал, тряя да си ги купиш х100 за контракт дан забрайш
                              Друго кво моеш да прайш е, нали изкаш да си купуваш акциите на тея, като искаш, и купуваш едногодишен JAN 31.2016 CALL на 99 и продаваш 1 год. PUT на 99 JAN 31.2016 и все едно си си купил само с 1 контракт 100 акции на тая тъпотия сиреч нема да дадеш 9900$ за цялата стойност на акциите а само 0.65$ стинки х100 = 65$. Красота нали
                              Ама тръгне ли срещу тебе загубата е също все едно имаш акции за 9900$.

                              Ей тука има туториал/ обяснения за тея раоти

                              Synthetic Long Stock
                              http://www.optionseducation.org/cont...ong_stock.html

                              моеш по още 1000 начина да го играеш, че нема да стигне до 110 или че нема да падне под 90 или и двете и ше стои в тоя рейдж до следващия месец. Може пък да му каеж на където и да тръгне пак да съм отгоре малко след 2/3 месеца. Ей такива раоти можеш да прайш с опциите Само внимавай щото леверейджа е голям с опциите ти моеж и да си купиш акции със синтетиката за 100 бона и да платиш само 1000$ ама ако се обърка нешо и тръгне срещу тебе си ебало капаците и те така
                              Що си играеш с подобни неща, като същия резултат можеш да го постигнеш със CFD та. Реално опциите си заслужават само ако си ограничаваш загубата. Ако загубата ти е колкото ти е позиция CFD то всъщност е по-добър вариант. Можеш в по-голяма степен да си регулираш позицията, няма срок.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                                браво на дъртия . браво
                                братле под секрет ти казвам правенето на големите пари сега тече със силна пара-----------------атомките ти ако имаш такива на дау сега им е времето да станат

                                Коментар

                                Working...
                                X