IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ех чи хубава сесия се очертава днес
    До новите собственици на INVESTOR.BG - не притежавам никакво злато, сребро, депозити и акции.

    Коментар


    • лошо няма в това,дори ще е добре да се спуснат малко
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Ако и епъл разочарова днес и може д астане мътна и кървава в сащ следващите дни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Днес се натрупаха доста много лоши новини за няколко компании. И повлякоха крак. Да чукна на дърво нямам от тях.
          Няма лошо, още 2 такива дни и почваме харно да си допълваме на сладки нива.
          Кеф ти HQL, PJP, кеф ти THQ, IBB, BIB, BIIB....и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Te ако не ми бяха основни щях да си ги заплюя за хедж на сектора, толкова дизастър има вкарана, че няма накъде повече...
            Днес се натрупаха доста много лоши новини за няколко компании. И повлякоха крак. Да чукна на дърво нямам от тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Днес ИББ пада с 4,5% ГИЛД не достига и до процент.
              Te ако не ми бяха основни щях да си ги заплюя за хедж на сектора, толкова дизастър има вкарана, че няма накъде повече...

              Коментар


              • Днес ИББ пада с 4,5% ГИЛД не достига и до процент.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Бе хабер си им нямам от сектора и джаджите им, ама с форъърд ре по голямо от трейлинга на гилда - не мерси.
                  То по тая логила гилда де обявиха 15% от флоута обратно още преди 3 месеца вече отдавна трябваше да изстреля акцията - да , ама не
                  Е то нищо не става бързо. Логиката си е съвсем солидна. Имаш едни коефициенти на акция имаш една оценка на компанията ако оценката на компанията не се променя, а броя акции намалява цената на една акция се вдига. При някой окмпании намаляването на кеша и намаляването на акциите ще се нулират, но за компании които не се оценяват спрямо активите си а са заложени доста очаквания за бъдещето цената се повишава.

                  А за ГИЛД. Ами не сккача ама гледай колко е стабилна последните месеци. Волатилността и направо се стопи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    то не е толкова за освобождаването на акции. Просто компанията струва в момента 26 милиарда. 3 милиарда обратно изкупуване означава че бизнеса разпределен върху акциите след обратното ще струва 11% отгоре. Което е повече от днешния спад. Т.е. дори и днешния спад да е оправдан - което ми се струва доста невероятно - все пак предполага на око сметнато 20% премия за бизнеса на японците - но дори и да е оправдан новото обратно реално го нулира и дори изкарва отгоре - като цена на акция.
                    Бе хабер си им нямам от сектора и джаджите им, ама с форъърд ре по голямо от трейлинга на гилда - не мерси.
                    То по тая логика гилда де обявиха 15% от флоута обратно още преди 3 месеца вече отдавна трябваше да изстреля акцията - да , ама не

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Съгласен съм със сметките ти, но оставам пас.
                      Не виждам катализатор за растеж.
                      Аз си взех малко вече. 20 ми се струва силна подкрепа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        то не е толкова за освобождаването на акции. Просто компанията струва в момента 26 милиарда. 3 милиарда обратно изкупуване означава че бизнеса разпределен върху акциите след обратното ще струва 11% отгоре. Което е повече от днешния спад. Т.е. дори и днешния спад да е оправдан - което ми се струва доста невероятно - все пак предполага на око сметнато 20% премия за бизнеса на японците - но дори и да е оправдан новото обратно реално го нулира и дори изкарва отгоре - като цена на акция.
                        Съгласен съм със сметките ти, но оставам пас.
                        Не виждам катализатор за растеж.

                        Коментар


                        • то не е толкова за освобождаването на акции. Просто компанията струва в момента 26 милиарда. 3 милиарда обратно изкупуване означава че бизнеса разпределен върху акциите след обратното ще струва 11% отгоре. Което е повече от днешния спад. Т.е. дори и днешния спад да е оправдан - което ми се струва доста невероятно - все пак предполага на око сметнато 20% премия за бизнеса на японците - но дори и да е оправдан новото обратно реално го нулира и дори изкарва отгоре - като цена на акция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз тук ако влиза ще е за кратко. Няколко месеца максимум. Просто ми се струва че пазара прекали с реакцията си. Като ги гледам съвсем спокойно може да струва 25-30 долара. А надолу потенциала е ограничен - тъй като всъщност не е скъпа. Да кажем може да падне до 18-17 но ме съмнява, освен ако и пазара не се срине. 3 долара надолу и 10 нагоре ми се струва добро съотношение за спекула. Пък и обявиха 3 милиарда обратно изкупуване.
                            Това вече е добра идея
                            Давай да видим при какви цени на акцията мениджмънта им ще си получи безплатните акции. Ако трбва и заем ще вземат ама ще ги добутат до там

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              В този бранш пазарната сила е важна. Само помисли кои са им клиенти? Интел, Самсунг и т.н. Даже грос маржин от 40% ми се струва, че им е подарък
                              Аз тук ако влиза ще е за кратко. Няколко месеца максимум. Просто ми се струва че пазара прекали с реакцията си. Като ги гледам съвсем спокойно може да струва 25-30 долара. А надолу потенциала е ограничен - тъй като всъщност не е скъпа. Да кажем може да падне до 18-17 но ме съмнява, освен ако и пазара не се срине. 3 долара надолу и 10 нагоре ми се струва добро съотношение за спекула. Пък и обявиха 3 милиарда обратно изкупуване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Все пак ми се струва тъпо от разваляне на сделка за 10 милиарда компанията да пада с 2 милиарда. Ще видя кога ще се успокои спада и тогава ще преценя.
                                В този бранш пазарната сила е важна. Само помисли кои са им клиенти? Интел, Самсунг и т.н. Даже грос маржин от 40% ми се струва, че им е подарък

                                Коментар

                                Working...
                                X