IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Бавно и славно....вдигане на лихвите от ФЕД.

    В продължение на няколко години......

    Това защо почва да ми прилича на очаквана не само корекция ами мечи пазар?

    Сега кой ще се успокои да вдига индексите нагоре? като след някой месец пак може да ( и ще ) вдигнат лихвите "по малкко" . И така през 3-4 месеца по 0.25 % за 3 години...до като стигнат нормалните нива.... и прези три четири месеца пазара надолу...ето ти вариант за мечи тренд

    Това вече и на мен не ми харесва много. Да го вдигнат повече, пазара да си направи корекцията и да се успокои...а сега 2-3 години - ниаккво спокойствие
    това го прочете някъде или е твоя мисъл

    Коментар


    • Бавно и славно....

      Бавно и славно....вдигане на лихвите от ФЕД.

      В продължение на няколко години......

      Това защо почва да ми прилича на очаквана не само корекция ами мечи пазар?

      Сега кой ще се успокои да вдига индексите нагоре? като след някой месец пак може да ( и ще ) вдигнат лихвите "по малкко" . И така през 3-4 месеца по 0.25 % за 3 години...до като стигнат нормалните нива.... и прези три четири месеца пазара надолу...ето ти вариант за мечи тренд

      Това вече и на мен не ми харесва много. Да го вдигнат повече, пазара да си направи корекцията и да се успокои...а сега 2-3 години - ниаккво спокойствие
      Last edited by Iv_max; 23.05.2015, 06:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        На пазара навлязоха доста ефективни самолети, това съчетано с ниска цена на петрола, възстановяващи се икономики и очакав растеж на потреблението ги прави перспективен отрасъл. Те за това и скочиха. Но аз не мога да преценя колко е силна конкуренцията в този отрасъл. С какво дадена фирма е по-добра от останалите, какви конкурентни предимства - дългосрочни - може да има. Какъв е шанса да се получи ценова война, до колко са зависими от цената на петрола. Какъв е шанса за сериозни стачки. Защото и от работници много зависят. Какъв е шанса разни арабски авиолинии със скрити държавни субсидии да им прибират дългите полети. Които съм чувал са доста по-печеливши. В същото време авиолиниите зависят и от международното положение. Какъв е риска от тероризъм.

        Целия отрасъл е едно гнездо от рискове. последната година всички тези рискове намаляваха, също както и цената на петрола. Но това не означава че всичко няма да се промени за броени дни. За това и е нормално да се търгуват на по-ниски коефициенти. Колко по-ниски обаче си нямам идея.
        Tочен си, има и доста неизвестни и голяма доза несигурност.
        Затова и си го мисля тия дни и смятам че е по удачно да се играе през новичкия етф JETS, отколкото с отделни компании.

        Коментар


        • На пазара навлязоха доста ефективни самолети, това съчетано с ниска цена на петрола, възстановяващи се икономики и очакав растеж на потреблението ги прави перспективен отрасъл. Те за това и скочиха. Но аз не мога да преценя колко е силна конкуренцията в този отрасъл. С какво дадена фирма е по-добра от останалите, какви конкурентни предимства - дългосрочни - може да има. Какъв е шанса да се получи ценова война, до колко са зависими от цената на петрола. Какъв е шанса за сериозни стачки. Защото и от работници много зависят. Какъв е шанса разни арабски авиолинии със скрити държавни субсидии да им прибират дългите полети. Които съм чувал са доста по-печеливши. В същото време авиолиниите зависят и от международното положение. Какъв е риска от тероризъм.

          Целия отрасъл е едно гнездо от рискове. последната година всички тези рискове намаляваха, също както и цената на петрола. Но това не означава че всичко няма да се промени за броени дни. За това и е нормално да се търгуват на по-ниски коефициенти. Колко по-ниски обаче си нямам идея.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не, не взимам нищо свързано с ресурси- освен с лития - все едно в коя посока. Леко се ядосвах че им пропуснах движението като взе да пада петрола, ама съм си наложил че в такива отраси не трябва да припарвам. Не мога да ги оценявам, не знам кога са евтини и кога скъпи и най-тъпото е че не съм уверен че и пазара знае. Та и само на ценово движение не мога да разчитам за преценка. Всъщност и в поташа влязох скоро така че ок литии и поташ нищо друго

            Е, той си е отчасти ресурсно зависим сектора, доколкото без керосин не може, пък няма начин със соларни панелчета..
            Покрай спада тия дни ги попроучих, струват ми се доста перспективни, а и евтини при това, почти двойно спрямо средното за маркета, при двойно-тройно повече заложен ръст от аналитиците за идните години спрямо пазара като цяло.

            Напр. за DAL,LUV UAL търгуват се средно на 7.9 fPE ev/ebitda 6.3, PEG 0.38 EPSnext5Y 28%
            EPS past 5Y от 36% и години наред бият спая дори и при скъпото гориво ( даже и на IBB не се дават последните години ), па смятай сега кога им пада доста тоя разход.....така че тези 28% растеж заложени нищо чудно и да се окажат повече от достижими.

            Чудя се дали смарт мъни не натискат нарочно сега да вземат хартийките на треперушките...
            Last edited by pipbel; 22.05.2015, 22:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Купуваш ли авиокомпании ?
              Би трябвало ако мислиш че олиото ще се задържи в границите 40-80$ повечко години...
              Хубава корекция правят напоследък, малко попресилена според мен.
              А най добрия им сезон иде...

              http://finviz.com/quote.ashx?t=JETS&ty=c&ta=1&p=d
              Не, не взимам нищо свързано с ресурси- освен с лития - все едно в коя посока. Леко се ядосвах че им пропуснах движението като взе да пада петрола, ама съм си наложил че в такива отраси не трябва да припарвам. Не мога да ги оценявам, не знам кога са евтини и кога скъпи и най-тъпото е че не съм уверен че и пазара знае. Та и само на ценово движение не мога да разчитам за преценка. Всъщност и в поташа влязох скоро така че ок литии и поташ нищо друго

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Намиргам ги аз, пресни пресни от тоя месец са.
                И моите 2 авиолинии де ги играя са начело в него и 1/4 от теглото му.

                Аз казах ли ти нещо на тебе бе...я да повторя - GILD >>>>>>>>>>GLD
                YTD Gild + 18% gold 1.8
                А опшъните за няколко месеца +40%

                Fly baby fly работата
                Вчера 40% от купилите са били нещастни късаци, ма пак по смарт от останалите де тепърва ще им запари под дупЕто..
                ти кат гледам с тея опшъни май бая те кефят ..... яки са те особено като ги купиш на майната си и тва скокне или се изръси от там опшъните палят 3 та светлинна и стават х5
                И стига с тая бръсначка, да не вземе верно да ви закопае сите токсиколози тука

                Айде да видим сега бабичката ше даде ли наклон днеска на някъде петъчно да ги прасна по тиквите ...... че тея у секцията за форексо напрайха милиони
                Last edited by michaelis11; 22.05.2015, 20:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis11 Разгледай мнение
                  Кастро от къде го намери тоя кол ве .... :
                  Намиргам ги аз, пресни пресни от тоя месец са.
                  И моите 2 авиолинии де ги играя са начело в него и 1/4 от теглото му.

                  Аз казах ли ти нещо на тебе бе...я да повторя - GILD >>>>>>>>>>GLD
                  YTD Gild + 18% gold 1.8
                  А опшъните за няколко месеца +40%

                  Fly baby fly работата
                  Вчера 40% от купилите са били нещастни късаци, ма пак по смарт от останалите де тепърва ще им запари под дупЕто..
                  Last edited by pipbel; 22.05.2015, 20:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Купуваш ли авиокомпании ?
                    Би трябвало ако мислиш че олиото ще се задържи в границите 40-80$ повечко години...
                    Хубава корекция правят напоследък, малко попресилена според мен.
                    А най добрия им сезон иде...

                    http://finviz.com/quote.ashx?t=JETS&ty=c&ta=1&p=d
                    Кастро от къде го намери тоя кол ве .... там сигур има 5 човека и с пускането айде в гьола .... тва ше си стиснем ръцете на 5рка с него иначе ньет ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Под акция която пада имам в предвид акция с тренд надолу. Тренда при гилиъд не е бил надолу май откакто се търгува тази компания
                      Купуваш ли авиокомпании ?
                      Би трябвало ако мислиш че олиото ще се задържи в границите 40-80$ повечко години...
                      Хубава корекция правят напоследък, малко попресилена според мен.
                      А най добрия им сезон иде...

                      http://finviz.com/quote.ashx?t=JETS&ty=c&ta=1&p=d

                      Коментар


                      • krai na dylgata na dow jones

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis11 Разгледай мнение
                          пантеро, май ръста спре на завоя .... внимавай там сложи зимните гуми да не стане лъзгаво .....
                          ще я видим тази работа.засега е добре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                            и както прави така може и да изреве по некое време че е фалирало ....хайде успехи на всички за сега дългата е на ход да видим до кога
                            пантеро, май ръста спре на завоя .... внимавай там сложи зимните гуми да не стане лъзгаво .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis11 Разгледай мнение
                              брао бе пантеро ..... ти не си пантера ти си напрао цел лъв .....
                              и както прави така може и да изреве по некое време че е фалирало ....хайде успехи на всички за сега дългата е на ход да видим до кога

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                                пантерата прай кинти...........................за днес 400 кинта ей така от една къса и сега дългатаааааа
                                брао бе пантеро ..... ти не си пантера ти си напрао цел лъв .....

                                Коментар

                                Working...
                                X