IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Корекции се отиграват изключително трудно. Освен ако човек няма силно бича нагласа и не ги използва за пълнене. Реално всяка една корекция не се знае дали е корекция или начало на спад до като всъщност не свърши и пазара не направи връх над предишен връх. Дори и да не е начало на спад всяка една корекция е възможно да прерастне в консолидация. Да се движи пазара +-15% в рамките на година две без ясен тренд и тогава пак ако човек влиза всеки път когато стане ясно че това не е спад и излиза всеки път когато си помисли че това вече може и да е спад и може за една година да загуби доста кинти.

    Коментар


    • от линк на блуммбърг

      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Те рядко имат добри новини, но последната седмица направо ме изненадват.
      http://www.moneynews.com/MKTNewsIntl...edium=referral

      Коментар


      • Още март

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Още март като бабата от ФЕД каза че я притеснява силния долар и аз имах къси позиции спрямо еврото се усетих и предположих че са замислили да оправят долара.
        Тогава затворих късите си позиции.

        Както бяха я подкарали с долара ако вдигнеха лихвите или нещата с Гърция ( тогава все още не знаех това което сега знам ) отиваха на по зле...еврото щеше не паритет ами наполвина да стане с долара. Така че беше очевадно че готвят корекция. И това аз го тълкувам като подготовка както вече казах за по скорошно вдигане на лихвите. Има обаче един проблем който може да обърка всичко и той е Гърция. Наистина не виждам никакъв шанс за спасението и. И не виждам и смисъл в това. Ако Гърция изгърми - пазарите ще изгърмят и лихвата на фед ще бъде по малък проб;лем и тогава вече ще бъде абсурдно да я вдигнат защото корекцията ще стане страшна.
        Положението на американския пазар - няма алтернатива на корекцията. Или заради по слабата икономика, или заради лихвите или заради Гърция. Каквото и да стане - ще има корекция.

        Тези данни за американската икономика или по скоро проучванията са пълна алабалистика съм чувал. Фед ползва това като инструмент да коригира каквото иска да коригира краткосрочно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          И аз понаглеждам Блумбърг )))))
          Те рядко имат добри новини, но последната седмица направо ме изненадват.

          Коментар


          • И аз

            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            И аз понаглеждам Блумбърг )))))

            Коментар


            • http://www.bloomberg.com/news/articl...no-one-foresaw

              Коментар


              • Лихви

                Аргументите на ФЕД за ниски лихви все повече изглеждат смешни. И децата според мен го разбират.
                Поне да кажат честно...(което според мен е истинската причина за задъжането на вдигането на лихвите) много ни е висок долара ако вдигнем лихвите ще се увеличи още и ще ни разкаже играта. Но Евънс казва друго...искали инфлация даже по голяма от 2 % и безработица по малка от 5.4% . За тази цел са нужни инвестиции и увеличаване на производството. Обаче производството намалява, инвестициите намаляват ( главно заради енергийния сектор който пък е игра на Щатите против Русия ) и печалбите на компаниите намаляват. Това с лихви или без няма да го постигнат скоро ако Европа и останалия свят не стъпят сериозно на крака с добра средносрочна переспектива.
                Крайния резултат е че компаниите използват лесните пари не за инвестиции а за дивиденти и байпак и вдигат цените на акциите като икономиката не мърда значително. По тази логика трябва да оставят лихвите още 5 години. Обаче след 5 години ако Европа и Япония станат силни долара ще отслабне но тогава пък американската икономика ще се забави повече и ети ти пак причина да не вдигнат лихвите. Но вече акциите ще са достигнали невероятни висоти.
                Но най страшното ще стане ако нещо се сговняса в щатите сериозно и ФЕД вече няма да имат инструмент с който да успокоят положението защото не са си заредили оръжието както бяха казали скоро някъде.
                В много шибано положение се докараха ФЕД в момента. Лихвите трябваше да започнат да ги вдигат още миналата година когато икономиката беше в по голям подем. Щяха да успокоят цените на акциите...и сега спокойно да мислят не дали да започнат...а дали да продължат с вдигането на лихвите.
                Тези движения на евро/долар в момента аз ги разбирам като подготовка за вдигане на лихвите или подготовка за фалита на Гърция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Абе какво мислите за ТПТИ?

                  Според мен ще е началото на края на Европа. Както сега НАТО е на практика Щатите и както всичко информационно което сега Европа ползва е американско... В новата структура Америка ще има думата на практика и ще станем още един щат на Щатите.

                  Както световната банка, Международния валутен фонд и т.н.

                  Те и сега контролират Европа след това всичко ще стане "законно"
                  Абе нема да е баш как са го намислили, те отначало беха зинали за цел свет, ама не стана, сега давали в китайско море наклон на щеката на Китай, а Китай им казаха да се прибират в Атлантика там от къде са дошли .... също ги има руски с китайски кораби в Черно море ... дано да ни помогнат срещу тва "съюзническо НАТО". Но не искам пък и да потънат съвсем тея Американци, че борсата отиде, няма къде да цъкаме и ше отиде всичко по дяволите .....
                  Last edited by michaelis11; 17.05.2015, 19:54.

                  Коментар


                  • То не за вспечетляването

                    Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                    Няма, наистина няма как да се впечатля от големи цифри и други такива. Край мен многократно е проехтявало, че някой е направил едни 50 yards cable и трябва еди кво си, но всички са идиоти на макс, повечето си хапват редовно от Hiren's Falafel Да им е сладко!
                    То не за вспечетляването но правят невероятни пари.

                    Коментар


                    • Абе какво мислите за ТПТИ

                      Абе какво мислите за ТПТИ?

                      Според мен ще е началото на края на Европа. Както сега НАТО е на практика Щатите и както всичко информационно което сега Европа ползва е американско... В новата структура Америка ще има думата на практика и ще станем още един щат на Щатите.

                      Както световната банка, Международния валутен фонд и т.н.

                      Те и сега контролират Европа след това всичко ще стане "законно"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Нямате представа какви кинти правят тези момчета.

                        Особенно сега в тази ситуация . Например германските облигации.... нямате представа... или еврото и японската йена.

                        Само два момента в които ми казаха какво правят с еврото ми донесоха повече пари от колкото съм им дал. Дори да ми загубят всичките няма да ми е жал.

                        Прави сте че не им пука особенно и ги интересува таксата и екшъна....но те притежават такава сила че могат да направят каквото си искат в даден момент освен ако предполагам някой друг голям не играе срещу тях не знам,..,,не че им знам игрите но от време на време разбирам нещо.

                        Казвам ви, до това което съм се докосвол...не казвам знам а докосвал...мога да ви уверя че играта е мнгоо яка.
                        Няма, наистина няма как да се впечатля от големи цифри и други такива. Край мен многократно е проехтявало, че някой е направил едни 50 yards cable и трябва еди кво си, но всички са идиоти на макс, повечето си хапват редовно от Hiren's Falafel Да им е сладко!
                        Last edited by Fiscalist; 17.05.2015, 14:42.
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Нямате прдстава

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Тоя дето ги изкара тези работи май нещо им имаше зъб. те и другите са същите иначе - естествено че ще гледат да вземат достатъчно такси с минимум работа и така че клиента да е доволен горе долу.
                          Нямате представа какви кинти правят тези момчета.

                          Особенно сега в тази ситуация . Например германските облигации.... нямате представа... или еврото и японската йена.

                          Само два момента в които ми казаха какво правят с еврото ми донесоха повече пари от колкото съм им дал. Дори да ми загубят всичките няма да ми е жал.

                          Прави сте че не им пука особенно и ги интересува таксата и екшъна....но те притежават такава сила че могат да направят каквото си искат в даден момент освен ако предполагам някой друг голям не играе срещу тях не знам,..,,не че им знам игрите но от време на време разбирам нещо.

                          Казвам ви, до това което съм се докосвол...не казвам знам а докосвал...мога да ви уверя че играта е мнгоо яка.

                          Коментар


                          • ....

                            Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            Абе верно ли е, че при тях имейлите започвали с
                            "Dear Muppet, " продължавали с кратък коментар в стил "boy that was one shitty deal we sold you"
                            И накраяя завършвали с искреното:
                            "Thank you for your fees"
                            )))


                            Почти не получавам мейли. Аз частен клиент на Голдман и имам високо рисков акаунт какаъвто исках. Избрах си конкретен трейдър който ми управлява парите. Освен акции и облигации те търгуват и инструменти които не са достъпни за нас. . Таксата за управление е 2 %.
                            Честно казано парите които сам им дал да ми управляват са малка част от тези които управлявам аз и най ползеното за мен ми е че мога да си говоря с някой от време на време от кухнята на нещата. Към момернта ми е било доста полезно финансово. Още не е минала година от както съм им клиент = ще видим какво ще направят...засега са добре нещата. Аз нямам право да им се бъркам или те да ме уведомяват какво купуват или продават. Но мога да следя какъв портфейл има трейдъра който управлява моите и на още n на брой негови клиенти. Това за мен е информация която дори да загубят част от парите ми на мен мие полезна.

                            Коментар


                            • ....

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              И тяхната цел, както може би и твоята цел е на всяко тримесечие ти да си на плюс. те си прибират таксата - ти си прибираш печалбите. Така обаче тяхната мотивация се превръща минимум волатилност на тримесечна основа, което обаче означава че по-скоро ще са готови да жертват печалби, отколкото да рискуват волатилност. Ако тове и твоято цел си е ок.

                              Мен обаче волатилност както казах не ме плаши. Предпочитам да не пропускам печалби, а не да се предпазвам за някаква евентуална волатилност. защото също така съм убеден че не предвиждат мечи пазари. най-много някоя корекция 10-15%. А то на 10% корекция аз ако излеза 10% преди върха и влеза 10% след дъното - че да избягам волатилност и ще съм загубил 10% доходност. това ако го повторя 3 пъти за 10 години и по-добре да не се заминавам с акции. дългосрочната ми доходност ще е горе долу като да стоя в облигации.
                              Ако знаеш къде е върха и къде е дъното.....

                              На всички целта е да правят пари.
                              Но за да парвиш наистина пари е най важно да не губиш пари.

                              Аз искам да не губя пари , да купувам евтино и да продавам скъпо. И към това се придържам. Не ме притеснява че няма да спечеля в определен период от време.

                              Към момента години наред моята проста стратегия за мен си работи и аз съм доволен до толкова че не ми е интересен собствения ми друг бизнес от който също печеля.

                              Голдман преди сравнително скоро време ги наех само с една цел не толкова ме интересуваше колко пари ще ми направят колкото какъв портфейл и защо ще ми направят. Към мокмента имам 14.8 % доходност от работата им. Беше по едно време около 17 % от началото на годината. Доста по зле е от моята реализирана печалба от началото на годината от около 37 % .

                              Аз не търгувам всеки ден...не ме интересува техническия анализ...и моите пари са дълги.

                              Воалитността при сравнително ясен пазар е супер. Но да не бъркаме воалитността със сериозна корекция и както за незнам си кой път казвам притеснява ме към момента не корекцията а резултатите от нея защото както си стоите спокойни може да стане нещо доста сериозно и дали съм глупав или не не знам аз не искам да съм част от това.

                              Не съм алчен и мога да си стоя почти нищо да не правя и 1 година дори.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Ти се шегуваш, това са приказки за лека нощ. Просто така нареченият scapegoat. Между другото нали знаеш за кво е арестуван?? Укриване на данъци
                                Не го ли арестуваха за манипулиране на пазара с оферти. Макар че и на мен не ми бе ясно как ще го осъдят за това че е слагал оферти. Изглеждаше супер безумно обвинение.

                                Коментар

                                Working...
                                X