IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ей това

    Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    брато , абе ти не разбра ли най-елементарното нещо на тия пазари . когато индексите падат , еврото Ръъъъъъъъсте
    Ей това не съм го разбрал. Не знам и как да го разбера. Ти знаеш ли?

    Коментар


    • Good call , добро рали стана
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Tуканка дали не се маркира дънце вече....
        Добър отскок с добър обем при як за деня гущер...

        Нарамих аз преди малко някой друг чувал на гръб...

        http://finviz.com/quote.ashx?t=JO

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Пазарите "дрейфуват" и чакат. Засега не е станало страшно, ама знае ли човек.
          Вярно е че сделката с Гърция много се политизира, ама много.
          МВФ не дава, накрая Обама и Меркел ще се чуят по телефона.
          После МВФ ще смекчи тона и ще направи отстъпки и ще се тръгне на сделка.
          Ама така НЕ ТРЯБВА да се решават проблемите.
          Гърция си е фалирала и трябва да си отиде по реда - и това всички да го знаят от месеци.
          идеален паzар zа scalping

          Коментар


          • Пазарите "дрейфуват" и чакат. Засега не е станало страшно, ама знае ли човек.
            Вярно е че сделката с Гърция много се политизира, ама много.
            МВФ не дава, накрая Обама и Меркел ще се чуят по телефона.
            После МВФ ще смекчи тона и ще направи отстъпки и ще се тръгне на сделка.
            Ама така НЕ ТРЯБВА да се решават проблемите.
            Гърция си е фалирала и трябва да си отиде по реда - и това всички да го знаят от месеци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Нящата следват този ход.
              Печаташ пари - даваш ги на народа...
              При 4 Мах е нормано да ти хрумват разни свръхзвукови идеи, но на фона на абсурдите в последната страница, това направо кърти...

              Коментар


              • просто на този етап хамериканските гни.... още не са паднали

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                  Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                  111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                  Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                  Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                  брато , абе ти не разбра ли най-елементарното нещо на тия пазари . когато индексите падат , еврото Ръъъъъъъъсте

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                    Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                    111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                    Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                    Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                    паника
                    наи добрите моменти

                    Коментар


                    • Утре ще стане страшно

                      Утре ще стане страшно ако няма допълнителни новини от страна на Европа относно Гърция а аз не вярвам да има положителни след тази вечер.
                      Еврото ще отиде на майната си...купувайте долари. Пазарите минимукм 1 % надявам се на повече надолу.

                      111 милиярда долара са изтеглени от американския пазар - индексите са близо до върха.

                      Хедж фонодовете разпродават епъл - щом епъл се разпродава...незнам за другото.

                      Само положителна новина от страна на Гърция ще спаси положението или много лоши новини за американската икономика.
                      Last edited by Iv_max; 01.06.2015, 01:59.

                      Коментар


                      • За петрола

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Аз в този форум съм откривал само една нова тема. Беше през 2008-ма а темата се казаше " За печатането на пари" Тогава разисквахме на дълго и широко как единственият вариант да се излезе от кризата е печатането на пари и наливането им в икономиката. накрая всички дружно стигнахме до извода, че това няма да доведе до реално подобряване на икономиката и че няма как да има вечен растеж. В условия на свръхпроизводство и намаляващо потребление единственото. което може до доведе до растеж е появата на нови технологии и нови продукти които да поискаме да притежаваме а такива няма.


                        Задаваш въпроса за милион долара Искаш да знаеш бъдещето? Според мен отговора се намира в миналото. Коя е тази инвестиция за последните не знам си колко хиляди години /откакто съществува цивилизацията/? Видях в темата за оптимизма, че смяташ, че петрола е обречен да поскъпва. Ако си направил анализ който да доказва това просто купувай петролни компании до дупка и то на ливъридж и спи спокойно. Ако света мине на електромобили ,земеделието към био / чрез разработване на неразработените площи/ а плстмасите се рециклират какво приложение остава за петрола?
                        Не твърдя че съм прав.Само се опитвам да провокирам разговор в тази посока.
                        Както казваш винаги има смисъл да се говори и мисли, Особено в тези времена в които няма какво да се прави


                        Това не го разбирам. Може ли да дадеш пример ?

                        За петрола остава това....че свършва.
                        Ако това което казваш не стане...т.е електроавтомобилте, преработката на пластмаси и т.н ние е по добре или наистина да предизвикаме трета световна за да измре една трета от човечеството си или директно да си теглим куршума или някой да ни пусне един вирус и да стане същото. Тая последната книга на Дан Браун "АД" е много интересна и навежда на някакви размисли в тази посока.

                        Та...разбира се човечеството ще развива нови технологии и нови начини за енергия, храна и т.н но докато прави това петрола с по големи темпове ще свършва а е невъзможно или твърде малко вероятно да бъде заменен напълно докато живеем на нашата планета.

                        Въпроса който зададох не е за милион долара. Въпроса е елементарен стига да се опитаме да мислим малко по мащабно извън временните движения на пазара.

                        Това може да звучи просто да кажем ще мислим мащабно но в действителност много малко хора го могат.

                        И наистина Да, едно от нещата в които можем да инвестираме много дългосрочно е петрола. Но не в петролни компании....поради факта че някоя от тях може да фалира независимо от цената на петрола, Очевадно не и във фютчъси, Но пазара дава възможност за дългосорчно инвестиране в петрол предполагам знаете....

                        Коментар


                        • Не се излагаш

                          Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Жалко.В какво "инвестираш" енергията си, когато спреш да мислиш за пари ?
                          Или не го правиш
                          Общ пример - можеш да "похарчиш" пари (усилия) по милион начини и причини без да очакваш конкретна възвращаемост....
                          Май не трябва да пиша повече и да се излагам - очевидно съм объркал темата (форума)
                          Не се излагаш....наистина можеш и трябва след определено време да направиш това....да инвестираш енергия без да мислиш за пари.

                          Знаете ли какво установих....да похарчиш разумно пари за някой друг е далеч по трудно от това да направиш пари за себе си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            И ти ли стана комунист
                            не, но е много опасно, когато едрите финансисти станат комунисти и популисти....ама само по между си... печата фед едни пари дава им ги а онези си строят техния си комунизъм с тях...и винаги има кой да ги спаси.. too big to fail .. за мене това е комунистическо мислене.



                            по линя на производство, мощности, и тн сте прави в момента ИТ станаха толкова достъпни, че някак си не виждам те да са 'лалето' в близко бъдеще.

                            Не знам дали гледате китайците, но там им намериха цаката на спестяванията на хорицата (жълтите са много спестовни хора по природа) .. в момента си надуват техен еквивалент на СОФИКС от 2007-ма който ще изсмуче колосално количество спестен капитал от ритейл инвеститорите....след това знаем... тогава хептен няма да има с какво да вдигат потреблението.
                            Last edited by bertram; 31.05.2015, 18:04.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Защото винаги ми е бил интересен въпроса - Какво би направил даден човек с определено количество пари?
                              И дали е готов да разполага с подобни пари.
                              5% on average over 30 years: no problem

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Това не го разбирам. Може ли да дадеш пример ?
                                Жалко.В какво "инвестираш" енергията си, когато спреш да мислиш за пари ?
                                Или не го правиш
                                Общ пример - можеш да "похарчиш" пари (усилия) по милион начини и причини без да очакваш конкретна възвращаемост....
                                Май не трябва да пиша повече и да се излагам - очевидно съм объркал темата (форума)
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X