IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Точно за това къртят мивки. Защото са балони. В нормална ситуация не е така. Справка 2001 година.
    Биотек сектора е най-евтиния сектор в америка. Другите неща се търгуват на ПЕ 20 с по 5-6% растеж, биотеките се търгуват на 25 но с по 20% растеж.

    Коментар


    • Ей така се прави демокрация

      Ей така се прави демокрация по европейски. Като няма "правилно" правителство - то се сваля до като дойде като нашето.

      Говоря за Гърция разбира се

      Коментар


      • Точно

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Биотехите пак къртят мивки, нали са "балони"...
        Хубаво рали и ню ол тайм хай на портмонето.....ма за жалост в $ само засега, не и в лефченца..

        Лека добавка на дабъл късо евро си направих, повече като вземе да ближе 1.15.
        Малко големичко взе да ми става като само за хедж на ресурсните, ма нейсе, ако се наложи още да слагам ще резна пък част от късото олио...

        Къде купувате/продавате бе пичове, или се ослушвате главно ?..
        Точно за това къртят мивки. Защото са балони. В нормална ситуация не е така. Справка 2001 година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Биотехите пак къртят мивки, нали са "балони"...
          Хубаво рали и ню ол тайм хай на портмонето.....ма за жалост в $ само засега, не и в лефченца..

          Лека добавка на дабъл късо евро си направих, повече като вземе да ближе 1.15.
          Малко големичко взе да ми става като само за хедж на ресурсните, ма нейсе, ако се наложи още да слагам ще резна пък част от късото олио...

          Къде купувате/продавате бе пичове, или се ослушвате главно ?..
          Понякога дневните спадовете биват двуцифрени - имай го предвид ...
          "..."Don't fight the Fed," unless The Fed says "sell." That appears to be the message loud and clear from an absolutely exuberant Biotech bubble that is now up over 75% from Janet Yellen's "stretched valuations" warning last year......"
          Last edited by Protokol; 18.06.2015, 20:53.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Пак ще има за узаки

            Коментар


            • Биотехите пак къртят мивки, нали са "балони"...
              Хубаво рали и ню ол тайм хай на портмонето.....ма за жалост в $ само засега, не и в лефченца..

              Лека добавка на дабъл късо евро си направих, повече като вземе да ближе 1.15.
              Малко големичко взе да ми става като само за хедж на ресурсните, ма нейсе, ако се наложи още да слагам ще резна пък част от късото олио...

              Къде купувате/продавате бе пичове, или се ослушвате главно ?..

              Коментар


              • Насдак утепа балона от 2000.

                Коментар


                • Правилно

                  Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Аз се сещам за Турция.
                  Правилно

                  Коментар


                  • А кой е прокопсал

                    Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                    Да бе русия щяла да им помогне... Да си забелязал някой да е прокопсал от "дружбата" със тях? В най-добрия случай втори Беларус. Имам чувството обаче че няма да им хареса.
                    А кой е прокопсал с дружбата с Щатите или пък МВФ? Конкретно ми кажи...че не се сещам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Да бе русия щяла да им помогне... Да си забелязал някой да е прокопсал от "дружбата" със тях? В най-добрия случай втори Беларус. Имам чувството обаче че няма да им хареса.
                      Аз се сещам за Турция.

                      Коментар


                      • ОСтава вътрешния

                        Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Драхмата няма да им помогне. Дългът е деноминирсн в евро и остава. Ти предлагаш вместо намаление на заплати и пенсии хиперинфлация на драхната което е друга форма на отнемане на имуществото на обикновенният грък. Ще пострадат най-бедните, които нямат спестявания във валута.
                        Остава вътрешния. Външния се отписва.

                        Най бедните които нямат спестявания.....се интересуват от две неща - да могат с пенсията да си плащат консумативите и да се хранят прилично. Това дори да има инфлация правителството ако няма тежестта на този дълг може да им го осигури.

                        Коментар


                        • Не съм Русофил

                          Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                          Да бе русия щяла да им помогне... Да си забелязал някой да е прокопсал от "дружбата" със тях? В най-добрия случай втори Беларус. Имам чувството обаче че няма да им хареса.
                          Не съм Русофил но хич не си прав.

                          Тук в България ни промиват мозъците че всичко Руско е лошо а Американско е хубаво.

                          Повечето хора имат представа за Русия само от вестниците и от времето на Елцин до Путин когато благодарение на "демократичната" политика на Щатите Русия беше доведена до абсолютна мизерия.

                          Русия е много различна сега. Ако си ходил в Русия често или имаш досег с някакъв бизнес там ще ме разбереш много по добре.

                          Русия има огромен потенциал и затова Щатите се мъчат всячески да я удушат сега най вече с неистовите услия да я държат надалеч от дружба с Европа.....темата е дълга но не смятам че си прав.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Защо мислиш така. Това че нямат евро не означава че нямат пари.
                            Ето ти един сценарии. Вкарват драхмата и плащат достатъчно на държавните служители и на пенсионерите да живеят прилично с нея.
                            Да, драхмата ще е евтина...вносните стоки ще са скъпи но пък местните стоки, имоти,ток,вода, храна и т.н ще са евтини. Това ще направи Гърция рай за всеки турист. Ще си отворят пазара за Русия която на драго сърце ще им помогне а това след туризма, земеделието е най силното в Гърция. Като не плащат подобни лихви по заемите които имат в момента ще живнат много бързо с малко допълнителни средства я от Русия или БРИКС.

                            Шока ще е голям...но афтършока може да е полезен.
                            Драхмата няма да им помогне. Дългът е деноминирсн в евро и остава. Ти предлагаш вместо намаление на заплати и пенсии хиперинфлация на драхната което е друга форма на отнемане на имуществото на обикновенният грък. Ще пострадат най-бедните, които нямат спестявания във валута.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Защо мислиш така. Това че нямат евро не означава че нямат пари.
                              Ето ти един сценарии. Вкарват драхмата и плащат достатъчно на държавните служители и на пенсионерите да живеят прилично с нея.
                              Да, драхмата ще е евтина...вносните стоки ще са скъпи но пък местните стоки, имоти,ток,вода, храна и т.н ще са евтини. Това ще направи Гърция рай за всеки турист. Ще си отворят пазара за Русия която на драго сърце ще им помогне а това след туризма, земеделието е най силното в Гърция. Като не плащат подобни лихви по заемите които имат в момента ще живнат много бързо с малко допълнителни средства я от Русия или БРИКС.

                              Шока ще е голям...но афтършока може да е полезен.
                              Да бе русия щяла да им помогне... Да си забелязал някой да е прокопсал от "дружбата" със тях? В най-добрия случай втори Беларус. Имам чувството обаче че няма да им хареса.

                              Коментар


                              • Събират късо евро

                                Събират късо евро - сигурен съм.

                                Затова еврото е високо. Събират докато обикновенните си мислят че ще се вдига още.

                                Аз между другото нямам позиции на евро долар имам долар йена.

                                Коментар

                                Working...
                                X