IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Low Euro = deflation= failure of qe.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.
      е
      то еврото да пада пък
      ти чакай да ти излизат късите в европейски акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Равен, правилно ли те прочетох?
        Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?
        Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.
          Равен, правилно ли те прочетох?
          Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!
            То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.
              Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                20% растеж става скъп на пе над 40. ти като искаш си чакай евтини оценки - след 10-20-30 години може и да ги дочакаш
                Tака си е.
                От основните биотехи няма ни един на PEG над 2, повечето са около 1.5
                А някои дори ( от които имаме бол ) се търгуват на под 1 при ре 11-13 и ев/ебитда 9 дори и след ралито си...тоест 20-30% по евтино и от на Ив любимците дето са безумно евтини за него
                A са много по важни, то като си умрел сал до разни префърцунени джаджи ще ти е..

                Та така де, още много мивки има за къртене понеже са много невярващите...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                  Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!
                  И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Не скочи заради това - някакъв немски второразряден вестник публикува партенка че ЕС ще удължат споразумението с Гърция и без ЕС и гърция да се разбрали. От това скочиха фючърсите в европа след затварянето на пазара там. после това се оказа партенка, но най-вероятно ще реагират утре пазарите.
                    Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!

                    Коментар


                    • 1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

                      А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Всичко ми е ясно .... само не си обяснявам защо всичко що се търгува скочи като се разбра, че няма да има сделка с Гърция. Ще излезе, че това е очаквано добра новина за пазарите
                        Не скочи заради това - някакъв немски второразряден вестник публикува партенка че ЕС ще удължат споразумението с Гърция и без ЕС и гърция да се разбрали. От това скочиха фючърсите в европа след затварянето на пазара там. после това се оказа партенка, но най-вероятно ще реагират утре пазарите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Това че сравняваш едно лайно и то изглежда по добре от друго лайно не означава че първото не е лайно.
                          20% растеж става скъп на пе над 40. ти като искаш си чакай евтини оценки - след 10-20-30 години може и да ги дочакаш

                          Коментар


                          • Всичко ми е ясно .... само не си обяснявам защо всичко що се търгува скочи като се разбра, че няма да има сделка с Гърция. Ще излезе, че това е очаквано добра новина за пазарите
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Да

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Биотек сектора е най-евтиния сектор в америка. Другите неща се търгуват на ПЕ 20 с по 5-6% растеж, биотеките се търгуват на 25 но с по 20% растеж.
                              Това че сравняваш едно лайно и то изглежда по добре от друго лайно не означава че първото не е лайно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Точно за това къртят мивки. Защото са балони. В нормална ситуация не е така. Справка 2001 година.
                                Биотек сектора е най-евтиния сектор в америка. Другите неща се търгуват на ПЕ 20 с по 5-6% растеж, биотеките се търгуват на 25 но с по 20% растеж.

                                Коментар

                                Working...
                                X