IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Равен, правилно ли те прочетох?
    Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?
    Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.
      Равен, правилно ли те прочетох?
      Смяташ, че фалит на Гърция е равносилен на дълго евро незабавно?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!
        То проблема бе че явно тази новина е сттигнала до някои, но реално нищо се съобщаваше за това в никоя от основните медии в продължение на близо половин час. И аз поне почнах сериозно да се колебая да не би пък да се разбрали. Обблигациите също реагираха и доходността по гръцките падна с 12 пункта, което съвсем ми засили желанието да затворя всичко късо в европа. Но след това направи шипа реших че ако мине над него стабилно тогава ще затворя, не го мина тръгна надолу и чак тогава изкараха и в други медии тази глупост и се успокоих - стори ми се неправдоподобна. Но мина още близо час преди да отрекат партенката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.
          Абе и аз очаквах същото,но ме стигна!!!Явно доста айляк пари има!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            20% растеж става скъп на пе над 40. ти като искаш си чакай евтини оценки - след 10-20-30 години може и да ги дочакаш
            Tака си е.
            От основните биотехи няма ни един на PEG над 2, повечето са около 1.5
            А някои дори ( от които имаме бол ) се търгуват на под 1 при ре 11-13 и ев/ебитда 9 дори и след ралито си...тоест 20-30% по евтино и от на Ив любимците дето са безумно евтини за него
            A са много по важни, то като си умрел сал до разни префърцунени джаджи ще ти е..

            Та така де, още много мивки има за къртене понеже са много невярващите...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
              Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!
              И аз го псувах яко, добре че очаквах волатилност и стоповете ми бяха много далечни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Не скочи заради това - някакъв немски второразряден вестник публикува партенка че ЕС ще удължат споразумението с Гърция и без ЕС и гърция да се разбрали. От това скочиха фючърсите в европа след затварянето на пазара там. после това се оказа партенка, но най-вероятно ще реагират утре пазарите.
                Ако днес някакъв пиклив вестник-парцал ми изпи десет бутилки мастика,по-добре да си играя на националната лотария!!!

                Коментар


                • 1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

                  А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Всичко ми е ясно .... само не си обяснявам защо всичко що се търгува скочи като се разбра, че няма да има сделка с Гърция. Ще излезе, че това е очаквано добра новина за пазарите
                    Не скочи заради това - някакъв немски второразряден вестник публикува партенка че ЕС ще удължат споразумението с Гърция и без ЕС и гърция да се разбрали. От това скочиха фючърсите в европа след затварянето на пазара там. после това се оказа партенка, но най-вероятно ще реагират утре пазарите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Това че сравняваш едно лайно и то изглежда по добре от друго лайно не означава че първото не е лайно.
                      20% растеж става скъп на пе над 40. ти като искаш си чакай евтини оценки - след 10-20-30 години може и да ги дочакаш

                      Коментар


                      • Всичко ми е ясно .... само не си обяснявам защо всичко що се търгува скочи като се разбра, че няма да има сделка с Гърция. Ще излезе, че това е очаквано добра новина за пазарите
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Да

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Биотек сектора е най-евтиния сектор в америка. Другите неща се търгуват на ПЕ 20 с по 5-6% растеж, биотеките се търгуват на 25 но с по 20% растеж.
                          Това че сравняваш едно лайно и то изглежда по добре от друго лайно не означава че първото не е лайно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Точно за това къртят мивки. Защото са балони. В нормална ситуация не е така. Справка 2001 година.
                            Биотек сектора е най-евтиния сектор в америка. Другите неща се търгуват на ПЕ 20 с по 5-6% растеж, биотеките се търгуват на 25 но с по 20% растеж.

                            Коментар


                            • Ей така се прави демокрация

                              Ей така се прави демокрация по европейски. Като няма "правилно" правителство - то се сваля до като дойде като нашето.

                              Говоря за Гърция разбира се

                              Коментар


                              • Точно

                                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Биотехите пак къртят мивки, нали са "балони"...
                                Хубаво рали и ню ол тайм хай на портмонето.....ма за жалост в $ само засега, не и в лефченца..

                                Лека добавка на дабъл късо евро си направих, повече като вземе да ближе 1.15.
                                Малко големичко взе да ми става като само за хедж на ресурсните, ма нейсе, ако се наложи още да слагам ще резна пък част от късото олио...

                                Къде купувате/продавате бе пичове, или се ослушвате главно ?..
                                Точно за това къртят мивки. Защото са балони. В нормална ситуация не е така. Справка 2001 година.

                                Коментар

                                Working...
                                X