IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

    А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.
    оценките особено сравнени с китайците са направо консервативни....но това е сега и при условие, че сума кеш се държи от компаниите + се взима 'без пари' кредит от компаниите, които почват да си изкупуват акциите щото са подценени и ги надуват...генерират едни яки печалби и стават още по-подценени ....

    мене лично това QE дето го направи ФЕД ме притеснява какво ще стане когато евреите си поискат парите с лихва....защото евреина може да те зариби, но лихвата неиминуемо ще дойде...при това да се плати с мъка...

    в момента го изкарват едва ли не, че няма никакъв проблем като тръгне икономиката яко и инфалцията да се вдигат лихвите и всичко да е под контрол... САЩ не са гърция, но техния дълг си става доста сериозен + задлъжнялостта на население и бизнес, които в момента се кефят на добрите лихви..

    не мисля, че бичия тренд ще изкара още много... даже си мисля, че тази година ще е пика.

    опитвам се да не задълбавам като екстремистите от zerohedje примерно, но както и да го гледам това с печатането няма как да свърши добре.
    Last edited by bertram; 19.06.2015, 11:35.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
      hmmm standard opinion. if you come to interview to me, you would not make it

      successful QE = higher nominal yields = higher euro. if you want to be long EU, you cannot be short euro.

      lower euro= exit from EM, higher CNY risk, pressure on commodities (deflation risk).

      currently QE is deflation supportive as funding costs are low but lower default rates = overcapacity (France is good example)
      Хъммм тази логика вървеше и след първите месеци от Ки то в Япония някъде началото на 2013 , когато оправда поскъпването на йената от 102 на 98, пък сега йената е 123, лихвите продължават да са ниски, инфлацията леко се появява но нищо особено.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
        everyone is entitled to his opinion. so make your bets. market decides
        Радвам се, че се разписа повече напоследък

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          Това изглежда правдоподобно, но не за днес, а за след 2 години.
          everyone is entitled to his opinion. so make your bets. market decides

          as per last week:

          i am long USD/JPY, USD/NZD, Itraxx Main, Short EM, Long Euro

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
            hmmm standard opinion. if you come to interview to me, you would not make it

            successful QE = higher nominal yields = higher euro. if you want to be long EU, you cannot be short euro.

            lower euro= exit from EM, higher CNY risk, pressure on commodities (deflation risk).

            currently QE is deflation supportive as funding costs are low but lower default rates = overcapacity (France is good example)
            Това изглежда правдоподобно, но не за днес, а за след 2 години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Неща май си се пообъркал

              Аз бих казал че QE се прави преди всичко за да сваля еврото. Така че по-скоро скъпо евро=дефлация= провал на QE.

              когато валутата ти се засилва това ти сваля цените на вносните стоки и ти създава дефлация.
              hmmm standard opinion. if you come to interview to me, you would not make it

              successful QE = higher nominal yields = higher euro. if you want to be long EU, you cannot be short euro.

              lower euro= exit from EM, higher CNY risk, pressure on commodities (deflation risk).

              currently QE is deflation supportive as funding costs are low but lower default rates = overcapacity (France is good example)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Mи нормално, те обикновено са си с обратна корелация..мисля и ти си го отбелязвал.
                Кат тръгнат картоните да ралят и еврото ще си се плякне..
                Тази корелация се прецака - вече трудно се играе по нея. Ако еврото хване хубав тренд надолу пак може да действа но към момента е безсмислена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  .. лесно може да се види че от както нещата в гърция взеха да се изострят - някъде април май - индексите в европа падат ама на еврото му е през оная работа.
                  Mи нормално, те обикновено са си с обратна корелация..мисля и ти си го отбелязвал.
                  Кат тръгнат картоните да ралят и еврото ще си се плякне..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                    Low Euro = deflation= failure of qe.
                    Неща май си се пообъркал

                    Аз бих казал че QE се прави преди всичко за да сваля еврото. Така че по-скоро скъпо евро=дефлация= провал на QE.

                    когато валутата ти се засилва това ти сваля цените на вносните стоки и ти създава дефлация.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      Low Euro = deflation= failure of qe.
                      = more QE

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Интернет и IT технологиите направиха (и продължават в същато посока) нещата "по" и "повече" :
                        - по-бързи сделки
                        - по-големи обеми
                        - по-големи дългове
                        - по-неочаквани обрати
                        -повече участници на пазара
                        -повече възможности за печалба
                        ........

                        Така, че вторачвайки се върху миналото ..... губиш фокуса върху настоящето
                        Момчетата от Магурата знаеха, че да имат успех трябва да измислят нова врътка Хващам се на бас, че младежите от GS нямат толкова stress experience....
                        Преди НГ бях писал на pipbel , че на ЕМ (ресурсните компании) напролет ще бъдат на промоция. Сега си го мисля са щатските - за към края на годината....
                        Ма то настоящото и да го фокусирам и да не го фокусирам няма да ми каже бъдещето От много вторачване в настоящето най-много да стана късоглед

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          е
                          то еврото да пада пък
                          ти чакай да ти излизат късите в европейски акции
                          Ще излезат - надявам се Евро-долар е много по-слабо зависимо от Гърция отколкото акциите. не съм особено убеден че ще има каквато и да било сериозна реакция на курса евро долар дори и при фалит на Гърция. Може и да има разбира се, но личнот оми мнение е че няма да има. лесно може да се види че от както нещата в гърция взеха да се изострят - някъде април май - индексите в европа падат ама на еврото му е през оная работа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            1996 грийспън като излезе и каза че насдак е балон и кво направи нищо - 4 години след това бяха най-добрите растежи на индекса. 1999 и началото на 2000 една камара хедж фондове между които и най-добрите тогава, бяха яко къси на насдак - какво направиха - затвориха - някой от тях буквално броени седмици преди балона да се спука.

                            А в моменат оценките в САЩ са си разумни - има малко повече оптимизъм в тях но изобщо не може да се говори за балони.
                            Интернет и IT технологиите направиха (и продължават в същато посока) нещата "по" и "повече" :
                            - по-бързи сделки
                            - по-големи обеми
                            - по-големи дългове
                            - по-неочаквани обрати
                            -повече участници на пазара
                            -повече възможности за печалба
                            ........

                            Така, че вторачвайки се върху миналото ..... губиш фокуса върху настоящето
                            Момчетата от Магурата знаеха, че да имат успех трябва да измислят нова врътка Хващам се на бас, че младежите от GS нямат толкова stress experience....
                            Преди НГ бях писал на pipbel , че на ЕМ (ресурсните компании) напролет ще бъдат на промоция. Сега си го мисля са щатските - за към края на годината....
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Low Euro = deflation= failure of qe.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Аз с еврото не се занимавам, приказвам за акции.
                                е
                                то еврото да пада пък
                                ти чакай да ти излизат късите в европейски акции

                                Коментар

                                Working...
                                X