IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

    2. XELA (Exela Tech), изглеждат много подценени, обявили са доста нови партньорства, а акцията още не мърда.
    +0.4967 (+78.4304%) As of 11:10AM EST. Market open.


    И сега къде ще ги копаш кинтите?

    Моята поръчка на 0,63 остана да гледа и да подсмърча.

    Коментар


    • Seanergy Maritime Holdings Corp.
      Tue, January 12, 2021, 4:01 PM GMT+2
      Following these agreements, the previously announced defaults and cross-defaults have been fully resolved.
      Ай, станахме мелеонери. Петков, ще черпя по боза.

      ... Добре че не се уших толкова във FRO.

      Коментар


      • Води аз не виждам читави... Няколко пъти препоръчвах GWRS, но то излетя вече и е много надценено. И аз нямам там, че все го дебнех под 9,5. Ако видиш нещо на сметка, ще се радвам да споделиш.

        От тоците добре слезе ED. Вчера се скъсах да продавам путове. Беше се шашнал народът и купуваше за 15-ти този месец на 65, което ако стане ще е чудна цена за вход. Но иначе всичко под 70 си е идеално. Ako имаш желание за по-висока печалба - FE, a за ниско безрисково - SO... Разгледай един колега какво писа във форума за OTTR. И тук, ако откриеш нещо, пиши.

        ... иначе и аз съм за ядрените мощности и затова SO и Eкселон ме кефят много. Но и двете са скъпи. Малко ме е яд , че Екселона го търгувах бая пъти, но накрая реших да не го държа.

        ... и за MDU се присетих. Това ми е една от любимите компании (като идея), но не мога да се накарам да вляза на 27 при положение, че там купих на 20 и продадох на 23. Още един пример за не съвсем удачно поставяне на стоп от моя страна.
        Last edited by terziеv; 13.01.2021, 12:50.

        Коментар


        • Ми как! SO, O и NOC не са ли на далавера?

          Тези трябваше да донесат по 7% месечно за последните 6 месеца...

          Питай го


          Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          и като теглиш чертата какво се оказва?
          За тотала питам.
          Вчера не обясняваше ли, че каквото и да се купи все е на далавера, че .... , пък днеска само имотните.
          Нещо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            ...
            Стават за временно паркиране, но дали могат да докарат повече от 10%/годишно?

            А имаш ли комуналки?
            Може и до 20% да добутат тази година, но за следващите пет години средно ще излезе към 12-15 най-много. Че и дивидента е мижав.

            Комуналки нямам. Онзи ден гледах води, вчера ядрени, но иска много четене там. Въобще, лутам се. С тия ел. автомобили е ясно, че ще трябва повече енергия, а най-ефикасна май си остава ядрената, със всичките ѝ недостатъци.

            Трябва да седна на спокойствие за 2-3 часа и да напиша каква част от портфейла е за дълго, какви са ми очакванията, защо и т.н.
            Още днес ще я свърша тази работа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение


              2. XELA (Exela Tech), изглеждат много подценени, обявили са доста нови партньорства, а акцията още не мърда.
              XELA я гледах преди месеци... но там не ги доразбрах нещата. Какво мислиш за юнитите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение

                Чак сега погледнах форума и го видях това, ама след дъжд качулка. При AR птичетата вече днеска отлетели. Отлична прогноза, дано добре да си захлебил !
                Зависи... играя го от април още и с дивидента съм x3.... Това е вероятно компанията, която на хартия опознах най-добре. Тука опищях форума за нея. Обаче така и не успях да се възползвам както трябваше. При все, че ситуацията беше ясна и по едно време беше >20% от портфейла. Единият път ми удари стоп при една рязък 10-минутен спад... Края на декември ми стигна страйка - 7,5 и отлетяха всички АМ. Сега съм с едни мижави 200 бройки АR, взети на 3,7... и 15 пута продадени за 15-ти / страйк 3,5. Нямам представа кой идиот ги купуваше на 0,12 и ме е яд, че ме беше шубе да продам повече. Нямам нищо против в петък рязко да слезе и да се упражнят....

                Накратко - много добри пари изкарах, но AR на 1,5 и AM на 3,5 бяха възможност, която се случва веднъж на 10 години. Тъпото е, че го разбрах навреме и въпреки това не успях да се възползвам докрай.

                ---

                Взех от А варънтите на твойте каруцарите. Ако искаш вярвай, но въведох грешно поръчката. Уж лимит слагах, но- отместих десетичната запетея и я превърнах в пазарна.... кофти трътка при тази ликвидност. Здраве де е, позицитята е напълно спекулативна. Стискай палци да извъртят някакъв мизерен обратен сплит и почти веднага да изсипят един кош нови акции. Kato гледам може естествено да си стигне >1
                Last edited by terziеv; 12.01.2021, 21:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Относно ракетите... Отдавна се каня да ви светна за Антеро (AR/AM), но нещо все не остава време. Извинявам се.
                  Чак сега погледнах форума и го видях това, ама след дъжд качулка. При AR птичетата вече днеска отлетели. Отлична прогноза, дано добре да си захлебил !

                  Гледам, че QS (QuantumScape) пак са за нагоре от $55, таргет $85. За който има свободен ресурс да го играе, аз съм напълнил вече ремаркето със връх и само ще го гледам. Луда калинка е тая акция.

                  Днеска направих само малко "seed", т.е. посадих малко $, без никаква гаранция че нещо ще поникне.
                  Риск от 100% загуба, не е съвет !!!
                  1. HTZGQ (Hertz), в банкрут са но имам индикации че може да прескочат трапа. Значи последен шанс да се купи по $1.30. Ако устискат до края на локдауна, после таргет $20 е реален до края на годината.
                  2. XELA (Exela Tech), изглеждат много подценени, обявили са доста нови партньорства, а акцията още не мърда.
                  Last edited by Д.Петков; 12.01.2021, 21:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                    Разгеле, успях да купя Church & Dwight Co., Inc. (CHD) - 83.64. При възможност (без загуба) ще намалявам COTY и ще пълня тук. Повече ми харесват за дълго.
                    Мисля, че ги обсъдихме вече, но според мен CHD са прекалено стабилни и популярни. Прекалено много народ се е набухал там, за да се скрие от волатилността. Стават за временно паркиране, но дали могат да докарат повече от 10%/годишно?

                    Ский, някакъв "нашенски" каун е писал за тях https://seekingalpha.com/article/439...m-shareholders

                    А имаш ли комуналки?
                    Last edited by terziеv; 12.01.2021, 20:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Мдам... вече само имотните останаха на наистина добра далавера. Не очаквах, че UBA ще остане под 15.

                      Иначе днес и TALO лети... Яд ме е, че не сложих повече там, но не ми се искаше да влизам с повече в нафтата, че вече имам доста. То отдавна трябваше да разкарам ET, че ме тегли надолу и не ми дава да слагам дебело в други тръби. MPLX и особено АМ къртят, чистят, извозват, а това едвам крета подире им
                      и като теглиш чертата какво се оказва?
                      За тотала питам.
                      Вчера не обясняваше ли, че каквото и да се купи все е на далавера, че .... , пък днеска само имотните.
                      Нещо?

                      Коментар


                      • Разгеле, успях да купя Church & Dwight Co., Inc. (CHD) - 83.64. При възможност (без загуба) ще намалявам COTY и ще пълня тук. Повече ми харесват за дълго.

                        Коментар


                        • Мдам... вече само имотните останаха на наистина добра далавера. Не очаквах, че UBA ще остане под 15.

                          Иначе днес и TALO лети... Яд ме е, че не сложих повече там, но не ми се искаше да влизам с повече в нафтата, че вече имам доста. То отдавна трябваше да разкарам ET, че ме тегли надолу и не ми дава да слагам дебело в други тръби. MPLX и особено АМ къртят, чистят, извозват, а това едвам крета подире им

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                            Относно ракетите... Отдавна се каня да ви светна за Антеро (AR/AM), но нещо все не остава време. Извинявам се.

                            Ама казвай ги тия работи, бе човек!
                            Шегувам се, знам, че отдавна пишеш за тях. Добра прогноза.
                            Last edited by Никола20; 12.01.2021, 17:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              При подобен скок и такива очаквания аз лично бих разкарал половината позиция.
                              Току-що разкарах 900 бр. на 1.00. 72% печалба. Доволен. Оставих си само 135.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                Тези съм ги нарочил за моя следваща мини ракета: Liminal BioSciences Inc (LMNL). Влязох на два пъти - средна - 5.06.
                                Относно ракетите... Отдавна се каня да ви светна за Антеро (AR/AM), но нещо все не остава време. Извинявам се.

                                Коментар

                                Working...
                                X