IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    To хубаво, ама кой ще им разреши на чайниците....
    А и не е толкова добре, скръндзи, поне по 30$ минимум да даваха на хартия.

    ПС Между другото предната седмица гледах микрона и самсунга.
    Самсунга много по евтин на мултипъли бе братче..
    Туй нящо след още 1-2 калпави отчета кат едно нищо може и на 10-12$ да иде...
    Не, нито Микрон ще се навие на тази цена, нито Щатите ще я позволят на Китай.
    Все пак хубаво, че се появи този бид, защото не й се виждаше дъното.

    Тя е много стара история Пип.
    Още по време на дотком балона майсторите на драма бяха влезли в картел и закараха цената на паметта в небето, заедно със собствената си капитализация.
    След това регулаторите ги подгониха и Микрон издаде другарчетата си. Отърва глобите, но оттогава 80% от производителите фалираха, а останалите гледат на Микрон с подозрение и никой не смее да пита - абе ние що продаваме толкова евтино. Повечето от мениджърите са си все същите стари муцуни.
    Отделно от това са перманентно слаби търговци, а през последното 3-месечие дадоха сигнал и, че им куца технологията.
    Нека се поразшуми, да видим интерес към Микрон и от други играчи в сектора на чиповете и тогава ще му мисля.
    Определено съм разочарован, че първия бид е около входната ми цена.
    Но не бъркай Самсунг с Микрон. Паметите са само част от бизнеса в Самсунг и сантимента там се определя от представянето й спрямо Епъл, и въобще в смартфон индустрията. Тази индустрия е на кантар. Има един момент на проникване (penetration) на продуктите в ежедневието ни, след който продажбите им спират да растат и тогава с кран не можеш да повдигнеш бизнеса. Може да минаваме през него в момента, а може и да има още малко време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
      http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
      Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
      Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?
      sorry, това не е моита област, ако искас несто zа ресурни компнии с линк кам други отрасли, може да говорим. имах иzвестно време поzисии в AMAT и Инфинеон, но това sa short-term

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Хвърлих му 1 поглед на туй.
        Интересно как решаваш кое си заслужава...
        Според мен е едно поне 30-40% балонирано.....не че не може още, но не е основа на която да стъпи човек.
        Има доста инфо за финансовото състояние на компаниите като тази. Още преди 2-3 г. мисля, а може и по-рано, бях обърнал внимание, че Карнавал и подобните им компании... Дисни и Роял се движат преди главния тренд. От тогава досега цените им се качвата. После при потъването на Коста Конкордия, акциите на Карнавал само мигнаха и то леко, а потъна един от флагманите на флота им в Европа, но въпреки това не им пука.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
          http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
          Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
          Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?
          To хубаво, ама кой ще им разреши на чайниците....
          А и не е толкова добре, скръндзи, поне по 30$ минимум да даваха на хартия.

          ПС Между другото предната седмица гледах микрона и самсунга.
          Самсунга много по евтин на мултипъли бе братче..
          Туй нящо след още 1-2 калпави отчета кат едно нищо може и на 10-12$ да иде...

          Коментар


          • Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
            http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
            Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
            Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
              Holy Netflix!
              каде е онzи голдман традер лв мах да ми обесни пак

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Акциите на Carnival пред покачване
                Хвърлих му 1 поглед на туй.
                Интересно как решаваш кое си заслужава...

                Според мен е едно поне 30-40% балонирано.....не че не може още, но не е основа на която да стъпи човек.

                Коментар


                • Акциите на Carnival пред покачване http://investments.dir.bg/_wm/librar...red-pokachvane

                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    Това колко ще боли ...
                    Не знам. От една страна наистина расте твърде бързо, но в дългосрочен план не мисля, че е балон. Все пак струва едва 40 милиарда. Според мен това не е много , като се има предвид потенциала на този бизнес - само като си помислиш в колко страни още го няма - като например България. Не притежавам акции, но пък много обичам да гледам нетфликс.
                    Нямам и не е препоръка.
                    Custodite sortem vestram

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Holy Netflix!
                      Това колко ще боли ...

                      Коментар


                      • Holy Netflix!
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Видеотеката на 716. Някой нещо???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                            Опса. Препоръки няма
                            Продължавам да ти ги купувам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                              Шорт GREK, ако дават брокерите. С плана за приватизация ще натиснат цените възможно най-ниско.

                              Нямам препоръка


                              Опса. Препоръки няма
                              Custodite sortem vestram

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Няма проблем, просто сега ще прибереш печалбата която никой не може да ти я вземе и след това ще си ги купиш много по евтино и си пак в играта но на прекрасна цена и в много добра дългосрочна позиция.

                                .
                                PJP, HQL - new highs
                                Кой иска да си ги чака в ниското...

                                Коментар

                                Working...
                                X