IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
    батки опциите и фючърсите обикновено са за хеджиране , а не за печелене!
    примерно ако сега влезеш на 110 (без марджин!) http://finance.yahoo.com/q?s=QQQ дълги , стопа ти е на 105. но вместо да излизаш от позиция на загуба , купуваш пут опции със страйк 105 http://finance.yahoo.com/q/op?s=QQQ&...ate=1484870400 и така ако не си познал не губиш , но и си в позиция.. не си извън пазара. прави се една сметка на какъв обем дълги , колко пут опции трябва да се купят , за да си на нула.
    що кой ти каза тва? ми дат кажа предимно от опциите се печели повече от колкото да целим разни посоки на пазара и да стискам неква акция и тя да ми стои като дърво там .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Човек трябва да е прав за движението на пазара за да печели. Залозите по целия диапазон с цел да не губи го спират и да печели и всъщност му трупат разходи, които най-вероятно ще го карат и да губи.
      Е те тука точно, не е баш така .. от къде знаеш ти, че си прав за пазара ай ми кажи ? Аз от как престанах да съм прав за посоката за пазара започнах да печелим, преди кат бях прав за посоката все в киреча някак си и все обратна посока

      Коментар


      • батки опциите и фючърсите обикновено са за хеджиране , а не за печелене!
        примерно ако сега влезеш на 110 (без марджин!) http://finance.yahoo.com/q?s=QQQ дълги , стопа ти е на 105. но вместо да излизаш от позиция на загуба , купуваш пут опции със страйк 105 http://finance.yahoo.com/q/op?s=QQQ&...ate=1484870400 и така ако не си познал не губиш , но и си в позиция.. не си извън пазара. прави се една сметка на какъв обем дълги , колко пут опции трябва да се купят , за да си на нула.
        Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

        Коментар


        • Не по темата с опциите - а кой всъщност държи дълговете на държавите.



          http://www.businessinsider.com/graph...ampaign=buffer

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Ето ги опциите на QQQ http://finance.yahoo.com/q/op?s=QQQ&date=1467244800

            Взимаме изтичащите юни 2016 сега цената e 110. и за сто акции ще вкараш 11000долара. Взимаме опциите които ще ни струват 5% от тази сума или 550 долара т.е. цена на опция 5,5 като взимаме и кол и пут. Това означава кол със страйк на 114 и пут със страйк 104. Вадиш печалба с други думи ако QQQ се качи с над 3% или ако падне с над 5,5% Но първо печалбата и ама съвсем не е неограничена.

            Да кажем че март 2016 насдак се е качил с 20% и qqq e достигнал 132 Това означава че пута вече е леко безсмислен и тези 5% си ги загубил реалистично а колът ти ще струва някъде между 20 и 25 долара вместо 5,5. Т.е. печалбата ти от кола ще е хайде да вземем по оптимистичния вариант 2000 долара грубо загубата ти от пута ще е 550 общата ти печалба ще е 1450 долара. И то всъщност в един доста опитмистичен вариант с 20% растеж.

            Но да кажем че си си взел просто 100 QQQ тогава щеше да си вкарал 11000 долара и да имаш 13200печалба от 2200 - пак да кажа печалбата ти от опциите ти щеше да е 1450
            какво обясняваш бе равновесов за Straddle ли говориш ? buy call / buy put тва ли е ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              И бам разходи и за това и печалбата дори и от оптимистичен вариант пада още повече
              E.g. Eur/USD range Option costs 5 euro und Pay 10 at 31.12 if betwen 1.03 and 1.14

              Коментар


              • Човек трябва да е прав за движението на пазара за да печели. Залозите по целия диапазон с цел да не губи го спират и да печели и всъщност му трупат разходи, които най-вероятно ще го карат и да губи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  Range option. For every market, there is a product
                  И бам разходи и за това и печалбата дори и от оптимистичен вариант пада още повече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Или с други думи - при голям спад на QQQ от над 20% ако използваш опции печелиш със сигурност. При умерен спад на QQQ от около 10% ще си около нулата при умерен ръст на QQQ от около 7% пак ще си на нулата. При ръст на QQQ повече от 7% почваш да печелиш, но по-малко отколкото ако си си купил просто акции.

                    Ако обаче QQQ остане в диапазона -10 + 7% най-вероятно ще загубиш. Ако е в диапазона -6+4 ще си загубиш 10%.

                    А диапазона на търговия на QQQ за последната година е между 90 и 113. Или с други думи ако продължава да се движи с подобни колебания ще загубиш всичко.
                    Range option. For every market, there is a product

                    Коментар


                    • Или с други думи - при голям спад на QQQ от над 20% ако използваш опции печелиш със сигурност. При умерен спад на QQQ от около 10% ще си около нулата при умерен ръст на QQQ от около 7% пак ще си на нулата. При ръст на QQQ повече от 7% почваш да печелиш, но по-малко отколкото ако си си купил просто акции.

                      Ако обаче QQQ остане в диапазона -10 + 7% най-вероятно ще загубиш. Ако е в диапазона -6+4 ще си загубиш 10%.

                      А диапазона на търговия на QQQ за последната година е между 90 и 113. Или с други думи ако продължава да се движи с подобни колебания ще загубиш всичко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Всъщност максималната загуба на такъв портфейл е 65% за 10 години ако вземем за база цена на опциите 10% годишно. Същевременно максималната печалба е неограничена.Теоретично портфейл от 100% акции може да бъде занулен и за един ден.Това е една от причините аз лично да предпочитам портфейл 10% опции и 90% кеш пред 100% акции. Това с късмета не го разбирам. Борсата е една рулетка в която броят на червените и черните полета се променя непрестанно и е жизнено важно да можеш да ги броиш в момента в който правиш залога си. Не може да кажеш, че е въпрос на късмет изборът ти дали точно в този момент ще си купиш путове или колове на даймлер или пък въобще няма да се занимаваш с тях. Това са три възможности и само фундамента може да ти помогне за да избереш правилната от трите
                        Ето ги опциите на QQQ http://finance.yahoo.com/q/op?s=QQQ&date=1467244800

                        Взимаме изтичащите юни 2016 сега цената e 110. и за сто акции ще вкараш 11000долара. Взимаме опциите които ще ни струват 5% от тази сума или 550 долара т.е. цена на опция 5,5 като взимаме и кол и пут. Това означава кол със страйк на 114 и пут със страйк 104. Вадиш печалба с други думи ако QQQ се качи с над 3% или ако падне с над 5,5% Но първо печалбата и ама съвсем не е неограничена.

                        Да кажем че март 2016 насдак се е качил с 20% и qqq e достигнал 132 Това означава че пута вече е леко безсмислен и тези 5% си ги загубил реалистично а колът ти ще струва някъде между 20 и 25 долара вместо 5,5. Т.е. печалбата ти от кола ще е хайде да вземем по оптимистичния вариант 2000 долара грубо загубата ти от пута ще е 550 общата ти печалба ще е 1450 долара. И то всъщност в един доста опитмистичен вариант с 20% растеж.

                        Но да кажем че си си взел просто 100 QQQ тогава щеше да си вкарал 11000 долара и да имаш 13200печалба от 2200 - пак да кажа печалбата ти от опциите ти щеше да е 1450
                        Last edited by ravnovesie; 15.08.2015, 11:43.

                        Коментар


                        • covered call има дълбок смисъл при дългосрочна позиция в индекси и то многократно с близки опции особено при волатилност. Иначе на мен ми се губи смисъла. Covered call-s обикновено съм трейдвал на експирейшън.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Хеджирането няма никакво значение защото S+P=-C. Ако си хеджирал акции с put все едно си продал call.
                            Т.e. има разлика между хеджирани акции и нехеджирани акции, но няма разлика между хеджирани акции и naked options.
                            Това пък от къде го измисли?

                            Коментар


                            • равновесов аз иам GDXJ на 18.50 и short call NOV 24 т.е. covered call. И кво като отиде на 24 ше им ги дам да ги влачат аз си прибирам печалбата, аа ако не стигнат до там ами ми се мотат тогава си взимам застраховката от CALLa ако случайно се е покачила леко на горе и моя call е изтекъл изписвам нов call с по-висок страйк .....
                              С твоя PUT ако редовно го прилагаш, то за кво си купил тая акция ? То редовно ше ти изтича out of the money и пароците дет си дал за puta са чао, а с CALL ако стои като пън акцията си прибираш стотинките ако се качи там даваш им ги и продаваш naked put на цената която би искал да купиш акциите отново, ако падне ги взимаш, кат не падне прибираш си стотинките за чакането от PUTa и толкоз ........
                              Last edited by michaelis12; 15.08.2015, 09:59.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Това е една позиция. Представи си портфейл от 10% опции и 90% кеш. След 10 години този портфейл може и да е 10 пъти по-голям - ако човек изкара късмет - но може и да е клонящ към 0. И резултатите от този портфейл няма да са свързани нито с представяне на пазари, нито с някакъв фундамент, настроения и така нататък - а ще са плод на чист късмет.
                                Всъщност максималната загуба на такъв портфейл е 65% за 10 години ако вземем за база цена на опциите 10% годишно. Същевременно максималната печалба е неограничена.Теоретично портфейл от 100% акции може да бъде занулен и за един ден.Това е една от причините аз лично да предпочитам портфейл 10% опции и 90% кеш пред 100% акции. Това с късмета не го разбирам. Борсата е една рулетка в която броят на червените и черните полета се променя непрестанно и е жизнено важно да можеш да ги броиш в момента в който правиш залога си. Не може да кажеш, че е въпрос на късмет изборът ти дали точно в този момент ще си купиш путове или колове на даймлер или пък въобще няма да се занимаваш с тях. Това са три възможности и само фундамента може да ти помогне за да избереш правилната от трите
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X