IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Еми значи мислим общо взето сходно. И за мен идното 10летие вероятно ще прилича на 1то на този век.
    А къде ще идат - въпрос не за милиони, а доста трилиони. И достойно за разчепкване в отделна тема.
    В случай че Байдън спечели изборите е много вероятно да изглежда както казваш, но в случай, че Тръмп спечели е по-вероятно да заприлича на седемдесетте години.

    Коментар


    • Всичко до което се е докосвал този злобен дедо-лузър се е превръщало в прах до сега

      След като само за три години успя да направи на пух и прах глобалното политическо влияние на щатите и то с очаквания ефектът да е перманентен - смятай...


      In short, U.S. global leadership is not simply in retreat; it is unraveling. And the decline is not cyclical but permanent.

      https://www.foreignaffairs.com/artic...-hegemony-ends



      А за инфлацията - като нищо ще удари 25% с Тръмпа. Основното, което я държи закотвена долу ниско е независимостта на Феда. Знаеш, че Тръмп иска шефът на Феда да е подлизурко на президента

      Наистина ти понеже си заслепен от расизма и ксенофобията и абсолютно нямаш трезв поглед върху тези неща

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Шупето било голям страх казват...
      Last edited by Money; 27.07.2020, 11:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Само да кажа... парите реално не отиват някъде и после да изчезнат. Като купиш акции парите отиват при продавача на акции

        С което не искам да кажа, че увеличената ликвидност не вдига цените на активите и не намалява волатилността
        То това е ясно...аз въпроса на 4д по скоро го разбрах като накъде ( към кои класове активи) най вероятно ще се насочат парите идните петилетки.

        Обаче ако Тръмп спечели втори мандат всичко е възможно... и 25% инфлация и трета световна война и...
        Шупето било голям страх казват...
        Last edited by pipbel; 27.07.2020, 11:36.

        Коментар


        • Обаче ако Тръмп спечели втори мандат всичко е възможно... и 25% инфлация и трета световна война и...

          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Прав си, не се изразих коректно, имах по скоро впредвид значителна, нещо от рода на 5-10% годишна да кажем.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Не хипер- ами то почти няма

            Прав си, не се изразих коректно, имах по скоро впредвид значителна, нещо от рода на 5-10% годишна да кажем.

            Коментар


            • Само да кажа... парите реално не отиват някъде и после да изчезнат. Като купиш акции парите отиват при продавача на акции

              С което не искам да кажа, че увеличената ликвидност не вдига цените на активите и не намалява волатилността

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                pipbel, до кога ще прелива в оценката на активите? Какво би се случило в случай, че растежа намалее а дисконтния фактор се увеличи. Къде ще отидат парите? Аз бях за бързо V образно възстановяване на пазарите и после загубено десетилетие в необичайно ниска възвращаемост. Малко ми е трудно да го обесня защо, но продължавам да го вярвам.
                Еми значи мислим общо взето сходно. И за мен идното 10летие вероятно ще прилича на 1то на този век.
                А къде ще идат - въпрос не за милиони, а доста трилиони. И достойно за разчепкване в отделна тема.

                Коментар


                • Не хипер- ами то почти няма

                  Ако правиш регресия на инфлацията в щатите, монетарните агрегати са statistically insignificant. Най-точните регресори са (1) инерцията - гледаш последните 12 месеца колко е била и регресираш напред, (2) дългосрочните инфлационни очаквания, (3) output gap под някаква форма (потребление спрямо капацитета на производство) - обикновено формата е разликата между естественото ниво на безработица и реално отчетената безработица, (4) supply shocks (качване на цената на важна вносна суровина като петрола)

                  С тези четири фактора можеш да обясниш около 65-70% от инфлацията

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Ми няма как да стане хиперинфлация при световните валути, това да не ти е Жан Виденов или Зимбабве и подобни. Особено пък както всички вършат едно и също в почти перфектен синхрон.
                  А и трябва да се раздава напечатаното яко на калпак, вече го правят, но изолирано и разумно, като елемент на борбата с безработицата и дефлацията.
                  Всъщност напечатаната инфлация ( за наша радост ) се прелива основно към оценката на активите по пазара.
                  Last edited by Money; 27.07.2020, 11:21.

                  Коментар


                  • Тази седмица е много важна - очакват се отчети на Apple, Googl, Amazon на 30.Юли, много е важно за целия пазар

                    Коментар


                    • pipbel, до кога ще прелива в оценката на активите? Какво би се случило в случай, че растежа намалее а дисконтния фактор се увеличи. Къде ще отидат парите? Аз бях за бързо V образно възстановяване на пазарите и после загубено десетилетие в необичайно ниска възвращаемост. Малко ми е трудно да го обесня защо, но продължавам да го вярвам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Десет години се "печатат" "пари" и все няма инфлация. По едно време имаше и дефлация. Сега още се "печатат" пък ифлацията падна, а и инфлационните очаквания са по-ниски от преди печатането

                        Това не ви ли кара да се замислите, че т.нар. печатане само по себе си не води до инфлация?



                        Ми няма как да стане хиперинфлация при световните валути, това да не ти е Жан Виденов или Зимбабве и подобни. Особено пък както всички вършат едно и също в почти перфектен синхрон.
                        А и трябва да се раздава напечатаното яко на калпак, вече го правят, но изолирано и разумно, като елемент на борбата с безработицата и дефлацията.
                        Всъщност напечатаната инфлация ( за наша радост ) се прелива основно към оценката на активите по пазара.

                        Коментар


                        • При златото май може да стане нещо, за което златните буболечки мечтаят отдавна... прекалено много хора да поискат physical delivery и да стане нещо като шорт скуиз

                          Why is this happening? This behavior is coming particularly from the group labeled “other reportable” in commitment of traders disclosures, which includes family offices and high-net-worth individuals. Worried about protecting the value of their fortunes, they are opting for the perceived safety of physical gold.

                          This creates a specific problem for swap dealers, which are run by the bullion banks that make a market in gold. At present, as the following chart shows, they are very “short” gold, meaning they need the price to decline. If gold doesn't fall, and investors ask for physical delivery, the risk is that they will have to buy bullion they don’t yet have. Longview calculates that the bullion banks have a short position worth $39 billion at current prices, the highest since records began in 2006:

                          Коментар


                          • Десет години се "печатат" "пари" и все няма инфлация. По едно време имаше и дефлация. Сега още се "печатат" пък ифлацията падна, а и инфлационните очаквания са по-ниски от преди печатането

                            Това не ви ли кара да се замислите, че т.нар. печатане само по себе си не води до инфлация?


                            Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            При това главоломно печатане на долари, евра, йени, паунди и юани, всяка от петте валути ще губи от стойността си.
                            Но няма да го забележиш, поради това, че и петте ще го правят.
                            Както и в покупателната им способност.
                            Е, в онова старо, мръсно, отживяло злато ще се отбележи.
                            Така, че, тези твойте периферни валути биха ли искали да останат "скъпи" ?? Едва ли.
                            Прочетете с колко е паднал Насдак през 2000.

                            Коментар


                            • За First Energy ти препоръчвам да си гукаш с равновесие

                              Явно толкова ти държи влага спорът ни за златото, че имаш още кошмари и видения

                              Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Money, това с фалита на First Energy за кога го чакаме? Очаквам и нови идеи за инвестиции. Това със снимките добре, давай сега хороскопите.

                              За NIO-то вече казах и мисля, че се въртим в кръг - докара ми почти 100% за 27 дни, та няма как да съм недоволен. Под 10 долара смятам, че си заслужава. Над това не е толкова добра сделка. Ако позицията ти е голяма и си на плюс - продавай. ККП и Tencent вярват в компанията. Тя разчита главно на вътрешен пазар, а не на американския. Китай е най-напред с електрокарите, години пред САЩ. Средновисок риск - фалит тази и другата е изключен, но спокойно може да слезе до 3-4. Горна граница няма. Според мен утре след новите стимули (ако са напълно утвърдени) ще подскочи.
                              Ми аз пък от Нио направих 500%. А да видиш ти!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                В момента имам позиции в бразилски реал, румънска лея, до скоро държах и в турски лири, най-голямата позиция на най-голямата ми позиция е катарски дълг. Мислиш ли че ми дреме особено за това че след 100 години долара щял да загуби малко стойност
                                При това главоломно печатане на долари, евра, йени, паунди и юани, всяка от петте валути ще губи от стойността си.
                                Но няма да го забележиш, поради това, че и петте ще го правят.
                                Както и в покупателната им способност.
                                Е, в онова старо, мръсно, отживяло злато ще се отбележи.
                                Така, че, тези твойте периферни валути биха ли искали да останат "скъпи" ?? Едва ли.
                                Прочетете с колко е паднал Насдак през 2000.

                                Коментар

                                Working...
                                X