IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.zerohedge.com/news/2015-0...rns-washington

    It's Official: China Confirms It Has Begun Liquidating Treasuries, Warns Washington

    Коментар


    • Ааааа за ТЕСЛА недей дума , я виж това
      http://www.investor.bg/analizi/262/a...-tesla-200756/

      Коментар


      • Индикатор

        Според мен един добър индикатор за това дали ще вдигнат лихвите септември ФЕД е двойката евро долар. Ако Еврото се задържи над или около 1.14 най вероятно ще ги вдигнат. Ако падне около 1.1 - най вероятно няма да ги вдигнат.

        Според мен банките са по наясно какво правят за разлика от нас.

        При висок долър - няма да видим големи лихви.

        Това е само предположение защото не мога да допусна че големите знаят но все пак нищо чудно и да знаят нищо че е уж е Америка.

        И това ще бъде фатална грешка на ФЕД помнете ми думата ако не ги вдигнат.
        Пазара декември или когато е там ще се срине с много ако не започнат сега. Напрежението е огромно. Успокоят ли се "инвеститорите" ( слагам думата в кавички защото имам пред вид пишман инвеститорите а не инвеститорите) - катастрофата е неизбежна и 3-5 % спад на ден ще бъде ОК за всички защото спада ще бъде с пъти по голям ако продължи да се надува пазара безпричинно. Ако трябва да бъда точен - не безпричинно. Причината е хеджфондовете да се освободят от горещия картоф на по висока цена колкото е възможно по пълно и да имат време да заемат добри къси позиции.

        Сега пазара се въстановява толкова бързо само поради една причина - и тя е че спадна прекалено бързо и даже и големите играчи не са развързали всичко . Трябва им време през което на всички ще се обяснява как всичко е ок и бичия тренд ще продължи. За да могат дребните да се набалбукат с нетфликс или амазон...и да не забравяме Тесла и другите от шайката - "обещаваме невероятно бъдеще ама вие дайте сега кинтите" на хубава цена и да усетят дебелия по сериозно до като други правят кинти от тяхната глупост.

        Част от технологичния сектор много ми прилича на пазара в Китай. Всички една година се радваха как бързо растял...и сега се правят че е голяма трагедия като паднал с 50 % - нищо че преди се е качил с 200 без никаква разумна камо ли фундаментална причина освен че на маймуните им дали много пари без пари.
        Last edited by Iv_max; 28.08.2015, 05:01.

        Коментар


        • Най вероятно пак не си прав

          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Към края на деня - ще видим дали ще излезат - нещо не ми изглежда още съвсем като за къси, но все пак предполагам че утре ще има някакъв профит тейкинг, който като нищо може да прерастне и в още едно спускане при тези изнервени пазари.
          Най вероятно пак не си прав.
          Хич не е време за къси.
          Пазара ще отиде нагоре следващата седмица много вероятно.
          Късите ги изтърва преди няколко месеца точно тогава когато загуби от дългите.
          Сега е пак време за почивка. Независимо какво прави пазара.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Пуснахте ли вече късите?
            Към края на деня - ще видим дали ще излезат - нещо не ми изглежда още съвсем като за къси, но все пак предполагам че утре ще има някакъв профит тейкинг, който като нищо може да прерастне и в още едно спускане при тези изнервени пазари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Преди няколко дена ви казах че петрола е най добрата игра в момента. Позволих си да шортна 1300 DWTI. Днес печалбата е 69 хиляди долара.
              Поздравления - аз зная, че ти си мъдър. Честити тия 69 Б и да станат още няколко пъти по толкова.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Пуснахте ли вече късите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Преди няколко дена ви казах че петрола е най добрата игра в момента. Позволих си да шортна 1300 DWTI. Днес печалбата е 69 хиляди долара.
                  Браво, наистина каза за петрола и си го хванал от дъното. Но пътят нагоре изглежда дълъг мисля че не е късно и сега да се включим.

                  FCX днес също прави 30%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Послушах те.
                    Току що влязох UCO / SCO 2:1 с част от кеша.
                    Възнамерявах 3 : 2, ма няма страшно, имам за хедж дълга позиция на $.
                    Aма никой не говори да влизаш СЕГА, след +9% за деня, човекът имаше друго наум.
                    Освен това, от миналата седмица, $$$$ не са хедж на олиото вече.
                    С други думи, всичко е по-старому, всичко се променя.
                    С още по-други думи, пазарите са станали и по-зле от казината.

                    A.A.
                    Дано ти излезе варианта- големите риби да очакват двигане на лихвите, оттам и на петрола, и затова зареждат.
                    А, не, че, някой на Джаксъл Хол е намекнал за лихвите пак, и затова е това при олиото днес и утре ще разпродават
                    Last edited by benasipro; 27.08.2015, 20:36.

                    Коментар


                    • И кво, всичко пак стана мед и рози ли ??????

                      Изпълзя Дудли да успокои паниката вчера и днес представиха ревизиран БВП (постоянно ревизират индексите, да изглеждат добре нещата)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Преди няколко дена ви казах че петрола е най добрата игра в момента. Позволих си да шортна 1300 DWTI. Днес печалбата е 69 хиляди долара.
                        Послушах те.
                        Току що влязох UCO / SCO 2:1 с част от кеша.
                        Възнамерявах 3 : 2, ма няма страшно, имам за хедж дълга позиция на $.

                        Коментар


                        • И аз си мисля че FED ще отложат за декември вдигането на лихвите, с нещо от рода "сега отложихме на косъм, ама декември няма вече да отлагаме", така пазарите ще се подготвят

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Аз вече прибрах профита, но по-нататък ще се оглеждам пак за влизане. Компанията наистина е скъпичка, но е стабилна и дава добър дивидент.
                            Toва за мен е също много добър валю плей за отиграване на бичи нагласи за олиото.
                            Нищо че е 12% днес нагоре, струва минимум двойно, 200-250$
                            еv/ebitda няма и 3 , сносен баланс и ти капе мазен дивидент.

                            http://finviz.com/quote.ashx?t=CEO&ty=c&ta=0&p=m

                            Коментар


                            • Петрола

                              Преди няколко дена ви казах че петрола е най добрата игра в момента. Позволих си да шортна 1300 DWTI. Днес печалбата е 69 хиляди долара.

                              Коментар


                              • Петрола, търсене и предлагане

                                Петрола, търсене и предлагане,


                                Какво стана с търсенето и предлагането на петрола ?

                                Днеска сигурно изведнъж много започна да се търси и малко да се предлага.....

                                Та така....игри игри...стига да ги усещаш навреме.

                                Коментар

                                Working...
                                X