IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ALK ми е докарало над 55% за точно 29 дни. Можеше и повече, но изпуснах точния момен за продажба. Дано всичките ми покупки са толкова зле.

    NOC (Northrop) са от най-големите играчи във военнопромишления комплекс. Цената беше ниска, защото имат голяма самолетостроителна част. На мен ми изглеждат подценени в сравнение с RTX например. Това не е за спекулация, защото едва ли ще скочи с 50%. Смятам, че ще запази залога от инфлация. Типична компания за държане.

    Аз нямам акции там, защото с наличните ще опитам да отиграя сплита на BABA. Още няколко дни останаха и китайците ще се юрнат на евтините маслини. Бая по-рисково, но ако САЩ не обявят някакви нови санкции, другата седмица бабите са над 300.

    ---

    За дълго държане с много добра цена за вход е NTR - торове.
    Last edited by terziеv; 10.07.2020, 21:05.

    Коментар


    • NOC гледам че са на 290 долара

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        То при жълтото може и да изглежда че няма спекула но при цетралните банки спекулата е брутална и ще става още по брутална.
        А златото винаги калкулира в цената си глупостта на политиците и банкерите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          terziev, ako си сигурен за таз фирма NOC, още тази вечер да се взима, между 17- 18 часа, че тогава пазара е най нисък. Но аз дори не знам какво прави тази фирма ?
          ВПК дето чака Байдън да го изкара от финансовия глад- Купи си чадо. По принцип би трябвало да станат актуални ама не и тази година. Сега на мода са SWBI все пак в хаоса пищаците са актуални не Томахоуките-

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
            Чак сега разбрах защо темата все завива към философия. Просто бая хора реално не участват на NYSE и няма как да пишат конктетно за компании и борсова търговия. NOC и OLN да се сравняват е пълна смехота. Купуването на NOC на тази цена е по-сигурно от влог в ПИБ.

            Да кажа за 2000 г., защото имам известни преки наблюдения. Тогава гръмнаха предимно интернет и софт компанийки, а не технологични такива. Т.е. непроизвеждащи абсолютно нищо. Другото е, че тогава заемите трябваше да се връщат. Третото е, че още се позволяваха фалити дори на mid и large cap. Тесла няма как да фалира. Това много отдавна не е частна компания, а е от типа на нашето публично-частно партньорство. По незнайни (поне за мен) причини правителството на САЩ реши да налее стотици млрд. точно там. Да се върне обратно на 300-400 също изключено. Ако европейските компании започнат да стават опасно конкурентни - глоба, дизелгейт, нарушаване на санкции срещу Северна Корея и т.н.
            NOC и OLN да се сравняват е пълна смехота. - Сравнявам цената когато си я препоръчал и котировката и днес-
            Купуването на NOC на тази цена е по-сигурно от влог в ПИБ. - Ще мине време и ще видим- По принцип само смъртта е сигурно и изконно неотменно право всичко останало е временно.
            Да се върне обратно на 300-400 също изключено. - На Капиталовите Пазари не съществува думата изключено. Тя не съществува във Всемира-
            Така че остава да следиме твоите инвестиции и след време да анализираме прав ли си бил или не-
            Широко рекламираната от тебе ALK заби нос като самолет на Осама над кулите близнаци.

            Коментар


            • terziev, ako си сигурен за таз фирма NOC, още тази вечер да се взима, между 17- 18 часа, че тогава пазара е най нисък. Но аз дори не знам какво прави тази фирма ?

              Коментар


              • Чак сега разбрах защо темата все завива към философия. Просто бая хора реално не участват на NYSE и няма как да пишат конктетно за компании и борсова търговия. NOC и OLN да се сравняват е пълна смехота. Купуването на NOC на тази цена е по-сигурно от влог в ПИБ.

                Да кажа за 2000 г., защото имам известни преки наблюдения. Тогава гръмнаха предимно интернет и софт компанийки, а не технологични такива. Т.е. непроизвеждащи абсолютно нищо. Другото е, че тогава заемите трябваше да се връщат. Третото е, че още се позволяваха фалити дори на mid и large cap. Тесла няма как да фалира. Това много отдавна не е частна компания, а е от типа на нашето публично-частно партньорство. По незнайни (поне за мен) причини правителството на САЩ реши да налее стотици млрд. точно там. Да се върне обратно на 300-400 също изключено. Ако европейските компании започнат да стават опасно конкурентни - глоба, дизелгейт, нарушаване на санкции срещу Северна Корея и т.н.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Това да не пише за цената на "Тесла", при жълтото няма спекула и мечти за Марс.
                  То при жълтото може и да изглежда че няма спекула но при цетралните банки спекулата е брутална и ще става още по брутална.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Аз я помня цената на под 300 долара . Дори бижутата 14 карата въпреки надценката за труд се намираха на 14 лева грама и то италианските. Тогава ако някой беше направил прогноза за 1800 примерно щеше да звучи еретично като 5000 днес. Мечта за спекула няма, но фундамент и редица фактори, които биха могли да я отключат има много. Ехх тази Тесла, колко много животи ще почерни накрая- Тази година даже я шортих и даде добър профит- Ама то в онези бурни месеци, каквото и да шортише човек връзваше- Я дай прогноза за НАСКО до ноември как го виждаш?
                    2012-a чух за първи път за нея и ми хареса концепцията, нямаше 100, но тогава още вярвах на БФБ-то и нямах никакъв акаунт навън....изгубени години. Шортил си я като удари за първи път отиде рязко към 900, беше ясно като бял ден тогава, за който се усети, аз обаче с други си играх тогава.

                    Голям глад за всичко алгоритъм, с интегрална схема и чип...още нагоре, до онзи ден се радвахме на първите трилионни компании, вече гонят 2, други също. Някои ми харесват дори на тези нива, не мога да оправдя сравнението с 2000 г., за която само съм чел, но тогава е имало тотално кухи компании. Като нищо ще хвърли още 1000 пункта. Купувам при временна слабост/корекция, не гоня по хълма никой.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      От сините чипове NOC е акцията на деня. На страхотна далавера е. Бих набутал всичко налично, цената днес е бонбон.
                      Olin Corporation като тази ли?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                        Това да не пише за цената на "Тесла", при жълтото няма спекула и мечти за Марс.
                        Аз я помня цената на под 300 долара . Дори бижутата 14 карата въпреки надценката за труд се намираха на 14 лева грама и то италианските. Тогава ако някой беше направил прогноза за 1800 примерно щеше да звучи еретично като 5000 днес. Мечта за спекула няма, но фундамент и редица фактори, които биха могли да я отключат има много. Ехх тази Тесла, колко много животи ще почерни накрая- Тази година даже я шортих и даде добър профит- Ама то в онези бурни месеци, каквото и да шортише човек връзваше- Я дай прогноза за НАСКО до ноември как го виждаш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          5000 звучи по разумно според мен-
                          Това да не пише за цената на "Тесла", при жълтото няма спекула и мечти за Марс.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            Металите са добре, аз мисля обаче над 2000 да казвам чао на жълтото, да даде още малко и да не го мисля.

                            .
                            5000 звучи по разумно според мен-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Какви са тези философски размишления бе господа Muller и Invest Man. Имате ли позиции на капиталовите пазари ?
                              Дайте да коментираме конкретни параметри на пазара, компании.
                              Или нищо не обаждате, както поне 20 хиляди български инвеститори на Международните капиталовите пазари.
                              КЕШ Пост Молитва и Смирение- Хер ПИЧ. Дребните ми позиции не са интересни те са просто дивидентни динозаври от отминала епоха- Мисля скоро да инвестирам в библотеката си и да заредя някоя и друга книга. Как ти се вижда идеята?

                              Коментар


                              • От сините чипове NOC е акцията на деня. На страхотна далавера е. Бих набутал всичко налично, цената днес е бонбон.

                                Коментар

                                Working...
                                X