IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Не, не си играй. Избирай стабилни компании, купувай акции и не ги папай, освен ако не научиш нещо отвратително за самата компания. Диверсифицирай умерено според парите, които ще вкараш.
    Аз така ще правя - ще наблегна основно на компанията, в която работя, защото ценя нейното могъщество, харизма, класа, стабилност и визия - и - разбира се - традицията и.
    Личното ми мнение, и не само моето такова, е че е огромна грешка да се инвестира в това от което си вадиш хляба. Ако нещата се скапят ще загубиш и доходи и инвестиции. Аз не си купувам никакви акции на компании от сектора в който работя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Играй с етф до като вземеш да ловиш пазара. като няма пари на масата нещата не са същите.
      И с пари на масата и без пари, акъл си требе!!!И дупе!!!Но когато си сигурен е по-лесно!!!Нали Импе!!!Ако не познаваш продуктите не можеш спокойно да търгуваш/да продаваш/!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Играй с етф до като вземеш да ловиш пазара. като няма пари на масата нещата не са същите.
        Не, не си играй. Избирай стабилни компании, купувай акции и не ги пипай, освен ако не научиш нещо отвратително за самата компания. Диверсифицирай умерено според парите, които ще вкараш. На тия цени, още повече ако паднат още малко (заради китайците или ФЕД) дългосрочно ще е много трудно да сбъркаш.
        Аз така ще правя - ще наблегна основно на компанията, в която работя, защото ценя нейното могъщество, харизма, класа, стабилност и визия - и - разбира се - традицията и.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Фундаменталист си в България щото има няма 10 свестни компании. Ама като имаш избор между хиляди свестни компании ще видим колко време ще ти се задържи фундаментализма
          Мдам - разбирам тая опасност и ще се старая да я избегна - мисля че ще се справя - помня как ми казваха, че съм бил колекционер на акции.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Ще го бъде Импе!!!Трябва да си сигурен!!!Още половин или една година ми остават!!!
            Може и по-рано!!!
            Играй с етф до като вземеш да ловиш пазара. като няма пари на масата нещата не са същите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
              Ще го бъде Импе!!!Трябва да си сигурен!!!Още половин или една година ми остават!!!
              Може и по-рано!!!
              Скачай с мозъкът напред, бе - след година пазарът няма да ти даде такива промоции. Поизчакай да видиш какво ще стане с ФЕД и действай.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ами да беше на истинското.
                Ще го бъде Импе!!!Трябва да си сигурен!!!Още половин или една година ми остават!!!
                Може и по-рано!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Така е, ами да му мислят спекулантите - аз съм неспекулант, аз съм фундаменталист, както знаеш.
                  Фундаменталист си в България щото има няма 10 свестни компании. Ама като имаш избор между хиляди свестни компании ще видим колко време ще ти се задържи фундаментализма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Глуности!!!За два дена съм 3000лв печалба!!!На демото ,деее!!!
                    Ами да беше на истинското.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                      благодаря ви че отделяте толкова време да пишете - за жалост ме мързи да чета всичко пък и както и да го въртите вече пазарите не предоставят тия възможности които ги имаше 2009-2011, вече всичко си е изсмукан от пръстите ръст
                      Глуности!!!За два дена съм 3000лв печалба!!!На демото ,деее!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Това че краткосрочно се ръководят от емоции трудно може да се използва - особено от среднностатическия спекулант. Реално и той изпитва същите емоции. Най-вероятно дори с по-голяма амплитуда от тези на самия пазар. Така че е много по-вероятно ако разчита че ще бие пазара защото пазара вкарва емоции да се окаже излъган - и всъщност пазара да го бие него Все едно дали защото е оптимист и не продава когато трябва да е песимист или защото е песимист и не купува когато трябва да е оптимист.

                        Реално няма значение на къде върви пазара - ако човек няма достатъчно много опит, но се надява да печели от това че пазара е ирационален почти сигурно ще губи от това.
                        Така е, ами да му мислят спекулантите - аз съм неспекулант, аз съм фундаменталист, както знаеш.

                        И по борсовото ми гащи ни-ко-га не е имало кафяво.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Не мисля, че ще е достатъчно. Требе поне да пробваш да обърнеш и гащите с кафЕвото навън
                          Ама после все ще му е изправен!!!Примерно!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                            Импе, понякога хората говорят с ирония...
                            Ами понякога и аз говоря иронически....
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Развовесиев - така е. Дългасрочно пазарите винаги са рационални, рационалството винаги печели рано или късно - но краткосрочно се ръководят ного повече от емоциите.
                              Това че краткосрочно се ръководят от емоции трудно може да се използва - особено от среднностатическия спекулант. Реално и той изпитва същите емоции. Най-вероятно дори с по-голяма амплитуда от тези на самия пазар. Така че е много по-вероятно ако разчита че ще бие пазара защото пазара вкарва емоции да се окаже излъган - и всъщност пазара да го бие него Все едно дали защото е оптимист и не продава когато трябва да е песимист или защото е песимист и не купува когато трябва да е оптимист.

                              Реално няма значение на къде върви пазара - ако човек няма достатъчно много опит, но се надява да печели от това че пазара е ирационален почти сигурно ще губи от това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Допуснах огромна грешка и скъсих съвсем емоционално Нетфликс преди няколко месеца . Въпреки че съм на печалба от днес...искам да обещая че повече никога ( или хайде почти никога ) няма да скъся която и да е компания на пазара извън индексите.
                                И на мен това ми беше най-голямата грешка от която загубих към $10 000. Оттогава и аз имам правило срещу успешни компании да не пускам къси (особено ако са и любимата компания на инвеститорите )

                                Коментар

                                Working...
                                X