IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз бях адски противник на късите позиции

    Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Онзи ден си направихме една сбирка на бира тука варненските инвеститори. Та dddd разправяше една случка с негов познат дето скъсявал яхо . Не помня точни цифри ама да кажем го скъсявал от 100 и до 1000 устискал късите. На 95 като се видял в плюс закрил позицията а то после взело че отишло на 5 Моята теория за такива компании, е че понеже е супер логично да се скъсяват. постоянно някой голям играе срещу късите, удря им стоповете и им обира паричките. Дългата позиция може да се държи колкото си иска човек, докато късата си е по същество на маржин и съответно винаги може да бъде пробита.
    Аз бях адски противник на късите позиции на компаниите. И сега разбрах колко съм бил прав навремето да съм противник и колко греша в последно време когато се изкушавам да го правя ...
    Допуснах огромна грешка и скъсих съвсем емоционално Нетфликс преди няколко месеца . Въпреки че съм на печалба от днес...искам да обещая че повече никога ( или хайде почти никога ) няма да скъся която и да е компания на пазара извън индексите.

    Това е много порочна практика да играеш срещу дадена компания колкото и да си сигурен. Не искам никога да се повтаря в живота ми.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Не съм съгласен, ти помниш ли от кога аз съм шорт на основните индекси? И то със 2х или 3 х инструмнетите. Не съм затворил нищо.

      Не мога да сметна печалбата...към момента която обаче не ме интересува ни най малко защото аз ще продам всичко точно тогава когато сметна че е време да купя всичко без значение дали съм изтървал най добрия момнет. И няма значение дали това ще е сега или след 1 година.

      Единствено затворих на загуба част от позициите си на фютчърсите началото на август защото сметнах че съм допуснал грешка влизайки прекалено рано на късия пазар. Сега вче съм на печалба но когато човек допуска грешки - не трябва да се учудва когато му се наложи да си плаща за тях.
      Ти си знаеш Аз постоянно държа някакви къси в момента имам доста, но при следващото достигане на СП до 1850 ги махам всичките.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Те се търгуват и на ниски ПЕ та А все пак е доста по-турдно, особено ако правиш горния сегмент.
        Абе мани, мани. За мен и теб може и да е трудно да правим смартфони, ама на роботите дето ги правят не им е никакъв проблем. Вземаш един робот с евтините пари дето ги раздават и той почва да ти прави смартфони 24/7. Проблема е само да ги продаваш и да си връщаш кредита
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Печели се бързо и за кратко. И ако човек не излезе навреме от късите печалбите бързо преминават в загуби.
          +1

          И моят опит това показва. В днешния свят да търгуваш къси е в пъти по-трудно.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Мисля че Нетфликс...ще изгърми страшно в близките няколко седмици.

            Не мога да препоръчам шорт обаче защото там никога не се знае.

            Аз съм шорт...ама само защото съм шорт от непомня от кога ...: и на 130 шортнах още даже ( имах ли избор? ). Днес съм на печалба вече най накрая, след невероятни нереализирани загуби които виждах но успоях да издържа.

            Бях решил да ги затворя...но ще порискувам още малко.
            Като тества пазара дъното от миналата седмица аз бих ги закрил ако съм на твое място. Може и след това да продължи да пада, и пазара и нефликс, или само нефликс, ама вече нещата няма да изглеждат толкова сигурни за посоката. А несигурността убива настоящия тренд. Който всъщност е надолу.

            А като се шорти нещо е добре да се шортят неща които се движат с пазара иначе човек може да бъде доста лошо изненадан. При шортене на нещо на което действат предимно пазарни сили - но е скъпо човек си намалява риска на портфейла всъщност. Т.е. бетата му на целия портфейл намалява. Но като шортиш неща които не се движат от пазара си вдигаш риска. Вероятността това нещо да расте а пазара да пада се вдига и човек може да бъде прецакан и в двете посоки. Нетфликс е малко особен случай с висока бета и същевременно се движи от истории които не са особено свързани с пазара.

            Коментар


            • Много неща се правят, но трябва и някой да ги купува. Вкъщи най-хубавият ни сервиз е китайски порцелан, купуван 80-те години. Сега не искам да чуя за китайско, било то и порцелан.

              Последния си Mac G4 го "пенсионирах" след като му изгоря китайското захранване (щото спряха да ги правят в Ирландия). Та така - много неща се правят и продават, но трябва и да ги купуват хората.... като дисковете на Володя Стоянов.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Мисля че Нетфликс...ще изгърми страшно в близките няколко седмици.

                Не мога да препоръчам шорт обаче защото там никога не се знае.

                Аз съм шорт...ама само защото съм шорт от непомня от кога ...: и на 130 шортнах още даже ( имах ли избор? ). Днес съм на печалба вече най накрая, след невероятни нереализирани загуби които виждах но успоях да издържа.

                Бях решил да ги затворя...но ще порискувам още малко.
                Онзи ден си направихме една сбирка на бира тука варненските инвеститори. Та dddd разправяше една случка с негов познат дето скъсявал яхо . Не помня точни цифри ама да кажем го скъсявал от 100 и до 1000 устискал късите. На 95 като се видял в плюс закрил позицията а то после взело че отишло на 5 Моята теория за такива компании, е че понеже е супер логично да се скъсяват. постоянно някой голям играе срещу късите, удря им стоповете и им обира паричките. Дългата позиция може да се държи колкото си иска човек, докато късата си е по същество на маржин и съответно винаги може да бъде пробита.
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Не съм съгласен

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Печели се бързо и за кратко. И ако човек не излезе навреме от късите печалбите бързо преминават в загуби.
                  Не съм съгласен, ти помниш ли от кога аз съм шорт на основните индекси? И то със 2х или 3 х инструмнетите. Не съм затворил нищо.

                  Не мога да сметна печалбата...към момента която обаче не ме интересува ни най малко защото аз ще продам всичко точно тогава когато сметна че е време да купя всичко без значение дали съм изтървал най добрия момнет. И няма значение дали това ще е сега или след 1 година.

                  Единствено затворих на загуба част от позициите си на фютчърсите началото на август защото сметнах че съм допуснал грешка влизайки прекалено рано на късия пазар. Сега вче съм на печалба но когато човек допуска грешки - не трябва да се учудва когато му се наложи да си плаща за тях.
                  Last edited by Iv_max; 01.09.2015, 21:26.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Подобно на някой като нас...които схаванаха че може да се печели дори повече от падането на пазара от колкото от качването му.

                    Печели се бързо и за кратко. И ако човек не излезе навреме от късите печалбите бързо преминават в загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      То пък щото много трудно се отглеждат смартфони и коли
                      Те се търгуват и на ниски ПЕ та А все пак е доста по-турдно, особено ако правиш горния сегмент.

                      Коментар


                      • Да ти кажа трудно е

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        То пък щото много трудно се отглеждат смартфони и коли
                        Да ти кажа трудно е.
                        Някой помни ли смартфона на амазон?
                        Последно ги даваха без пари ако сключиш договор.

                        А за коли дали е трудно - ще разберем след 5-7 години ако Тесла не фалират - значи не е много трудно.

                        Коментар


                        • Мои индикатори

                          Мои индикатори

                          Задържи ли се СП около 182-186 преди средата на септември - няма да има увеличение на лихвите сега

                          Евро- долар под 1.125 - няма да има увеличение на лихвите сега. .

                          Петрола Брент- под 48 или WTI - под 41 - няма да има увеличение на лихвите сега

                          Към момента съм решил ако тези индикатори са ОК около 12-14 септември - купувам всичко което мога. Ако очаквам вдигане на лихвите - абсолютно нищо няма да правя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Защото са схванали че редките разкраски, всъщност се развъждат също толкова лесно колкото нередките такива.
                            То пък щото много трудно се отглеждат смартфони и коли
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Подобно на някой като нас...

                              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Защото са схванали че редките разкраски, всъщност се развъждат също толкова лесно колкото нередките такива.
                              Подобно на някой като нас...които схаванаха че може да се печели дори повече от падането на пазара от колкото от качването му.

                              Коментар


                              • Мисля че Нетфликс

                                Мисля че Нетфликс...ще изгърми страшно в близките няколко седмици.

                                Не мога да препоръчам шорт обаче защото там никога не се знае.

                                Аз съм шорт...ама само защото съм шорт от непомня от кога ...: и на 130 шортнах още даже ( имах ли избор? ). Днес съм на печалба вече най накрая, след невероятни нереализирани загуби които виждах но успоях да издържа.

                                Бях решил да ги затворя...но ще порискувам още малко.
                                Last edited by Iv_max; 01.09.2015, 21:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X