IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • модеартора: дискриминирасти подхварлани приемата, ама некои като ги варне триете, . кои ти е шеф?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Добре....


      Това не може да стане за няколко месеца ккакто искат "инвеститорите" но който не може да види потенциала на епъл и продължава да смята екосистемата която бавно изграждат за мода....той просто не вижда по далеч от носа си и го интересува само цената на епъл на другия ден.
      Ами то половината от търговията е тайминга. Може и да си прав, но защо "умните" пари да инвестират в тази възможност при акция на 110 долара сега, като могат да го направят след известно време на примерно 60 или по-малко?

      Тук малко си уишфъл тинкинг.

      Коментар


      • Добре...

        Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Логиката ти е ок, но... Пропускаш факта, че цялото световно потребление не е концентрирано в USA и макар да е невероятно като обем е според мен изконсумирано като растеж - що се касае за AAPL
        Виж ако накарат часовникът им да лекуват диабет докато го носиш е друга бира
        Добре....

        По медиите удобно или от глупост проускат един много важен факт около епъл.
        Всички медии са леко разочаровани след като епъл не представиха новия звездолет който може да лети за два часа до друга звезда.
        И след като няма звездолет...всичко друго - какво пък чак толкова.

        А истината е. Епъл представиха новия ИПАД про. Клавиатурата и молива. Това е с възможността на компютър. Сега се сети за обявеното им сътрудничество миналата година с ИБМ. Сети се и ИБМ какъв дял имат в медицинския софтуер...да оставим другите..ретайл системите и т.н. Всички си мислят кой знае какво - нов ипад....
        Това ще стане стандарт ( заедно с ИБМ ) за медицинската техника, диагностика и т.н Това е нов свят за епъл....до сега беше крайния потребител - сега ще хванат най бързо развиващата се индустрия - медицината.
        Това не може да стане за няколко месеца ккакто искат "инвеститорите" но който не може да види потенциала на епъл и продължава да смята екосистемата която бавно изграждат за мода....той просто не вижда по далеч от носа си и го интересува само цената на епъл на другия ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
          да жена сам. проблем ли е
          Извикай и другите две тризначки и започнете да ползвате цялата азбука.

          Коментар


          • Напротив

            Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
            да жена сам. проблем ли е
            Напротив, по приятно е. Ако си красива. ))))

            Коментар


            • А къде работиш?

              Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
              роаботим с голдман, мерил, бнп, вски немски банки, латински банки, и други олигофрени

              с удоволствие сте си купа книгата ти. мога да ти дам моита през тва време, коита се сте баде приведен живот и зрдраве и на втори език


              за Вале сам ти написал: ПРИМЕР
              А къде работиш?

              Коментар


              • А кой е първия език

                Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                роаботим с голдман, мерил, бнп, вски немски банки, латински банки, и други олигофрени

                с удоволствие сте си купа книгата ти. мога да ти дам моита през тва време, коита се сте баде приведен живот и зрдраве и на втори език


                за Вале сам ти написал: ПРИМЕР
                А кой е първия език на книгата ти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Хич не си прав.

                  Тепърва както се очертава ще дойде времето на компании като Епъл.
                  Логиката ти е ок, но... Пропускаш факта, че цялото световно потребление не е концентрирано в USA и макар да е невероятно като обем е според мен изконсумирано като растеж - що се касае за AAPL
                  Виж ако накарат часовникът им да лекуват диабет докато го носиш е друга бира
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                    Тепърва както се очертава ще дойде времето на компании като Епъл.
                    Не съм съгласен относно Епъл.
                    Инвеститорите наистина имат големи очаквания за него, но не за растеж, а за.... иновации. След Стив Джобс, Епъл се превърна в компания, която разчита на една линия продукти (Ай-фона - подобрения им прави) и един бързо растящ пазар - Китай (вече им е втори по продажби).
                    Това ще бъде сериозен проблем, особено ако Китай направи твърдо приземяване.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Ти жена ли си? )))

                      Ако си красива...да пием по едно малко.....))))

                      Бая неща мога да ти обясня...)))
                      да жена сам. проблем ли е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Извинявай ама...ти от кога се занимаваш с товв? Щото се радваш като дете на неща които хората ги знаят от десетки години.
                        до ониа ден копах домати и карах такси из софиа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Шефе,

                          Еquity bond е все едно срочен депозит в банката но който не можеш да си го изтеглиш когато си поискаш независимо че ще загубиш лихвата а вероятността да го продадеш на загуба е значителна при определени състояния на пазара.

                          Най големия ти проблем е ликвидността.

                          Това е почти същото за което говоря но не толкова рисково както казах ако е издадено или гарантирано от банка в зависимост коя е банката. Тези бондове в 90 % - може и 100 % (защото аз не знам друг вариант) от случаите не се продават от самите банки а от фондове на банките и са гарантирани от банките. Рекламират се като издадени от банките защото фонда е на банката но в някой ситуации това има същественно значение.

                          Една малка скоба - защо по дяволите тук в този форум това Вале е толкова популярно и всички често споменават него за някакъв вид търговия? Свършили са се качествените компании а трябва точно вале да търгува човек което е супер проблемнна компания, а тук е толкова популярна...много интересно защо.

                          Трябва да занеш че перпетум мобиле няма - най малко на пазара.
                          Има много стратегии - както има и много автомобили - един автомобил е по добър, по бърз или по безопасен от друг но в крайна сметка е важен шофьора който го управлява. Ако шофьора е глупак и със супер кола ще катастрофира и обратното.
                          Дано разбираш аналогията която ми дойде на прима виста.

                          Не знам защо оставаш с впечетлението че като не говоря за други продукти - това означава че ние ядем доматите с колците и нямаме идея за подобни неща.

                          Аз съм имал на даден етап много бондове в миналото . Миналата година приключих с бондовете защото ако има наистина истински опасен пазар то той е в бондовете - всякакви форми.

                          Аз също имам съвсем моя стратегия за търговия и инвестиции на пазарите. Тя е приложима за мен - пиша книга за нея - вскеи ден я развивам , но съм убеден че не може да бъде 1:1 приложима за всички но все още смятам че може да бъде полезна за всеки защото е сравнително елементарна.

                          И я обяснявам безплатно на всеки който иска.

                          Мога да ти обесня защо и гарантираните от банката бондове но издадени от подразделение на банката наречено фонд не е същото като да са издадени от самата банка като институция директно - като например когато банката имитира бондове за нея самата. Ако има за теб смисъл.

                          Всъшност аз съм запознат в детайли не само с подобни продукти а с ммного други ... клиент съм на Голдман с част от парите и те имат грижата да ми обясняват всякакви "далавери" от време на време. Има и такива в които влизам...понякога. Което е съвсем извън темите за които говорим тук.

                          Малко се опитваш да откриеш топлата вода .... и ти казвам че и топлата вода понякога замръзва.
                          роаботим с голдман, мерил, бнп, вски немски банки, латински банки, и други олигофрени

                          с удоволствие сте си купа книгата ти. мога да ти дам моита през тва време, коита се сте баде приведен живот и зрдраве и на втори език


                          за Вале сам ти написал: ПРИМЕР

                          Коментар


                          • Хич не си прав

                            Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Е това е най-смешното нещо, което съм чел този седмица ...
                            След три-четири години никой няма да се учудва на AAPL часовниците и ако още ги има ще ги сглобяват и в Пазарджик ...
                            Хич не си прав. Проблема на епъл като акция е че всички имат очаквания като за ....няма точната дума...т.е огромни очаквания. И си затварят очи пред реалността която е - Епъл правят страшно много истински пари а не виртуални. И тенденцията е да правят с пъти повече.

                            Инвеститорите обаче са на фаза - инвестираме в растеж. Т.е дай да купим компания която не струва нищо сега но може да струва много в бъдеще. Т.е ОЧАКВАН разтеж. Истиснкия разстеж - не се цени. Хедж фондовете знаят прекрасно психологията на дребните инвеститори и правят кинти от никакви компании и не се интересуват от истинските компании.
                            Това е типично за много дълъг булл маркет. Наречено еуфория.

                            В момента в който страстите се охладят и дребните разберат че играта не е само нагоре особенно за тези с огромните ОЧАКВАНИЯ за разстеж изведнъж осъзнават кой прави истински пари и кой ти обещава след 20 години и той да прави истински пари.

                            Тепърва както се очертава ще дойде времето на компании като Епъл.

                            Коментар


                            • Извинявай ама...

                              Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                              а и стото сега сигурно сте се хванете за това долу:

                              дру пример: иска Апле на 90 долара, ама днес е на 100. готов са да продадес на 110.

                              това може да го напрваис с опции и акциата. но може да купис и готовиа продукт.
                              които предгла 10% дискоунт от цената днес 90, но ограни4ава пе4албата ти до 110.

                              обикновено ти сте купис този продукти при силна волатилност, но о4акаване 4е Апле нема да мине 110. засто: застото с този продукт продава индиректно кол опциа (финансирас дискоунта) и купувас Апле

                              има осте много такива неста.

                              financial engineering is cool thing
                              Извинявай ама...ти от кога се занимаваш с товв? Щото се радваш като дете на неща които хората ги знаят от десетки години.

                              Коментар


                              • Ти жена ли си?

                                Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                                обеснила сам dolo. вси4ко се свежда до о4акаваниа. това е лонг терм инвестемнт за 2 годни които е субститут на облигациа и си леко bullish on the stock.

                                side way market expectation
                                Ти жена ли си? )))

                                Ако си красива...да пием по едно малко.....))))

                                Бая неща мога да ти обясня...)))

                                Коментар

                                Working...
                                X