IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Добре. Ще перефразирам въпроса така:
    1.Ти защо си убеден, че това ще е най-бързорастящият сектор за следващите 20 години?
    А ти на кого залагаш ?
    Имам и Апъл...


    Защото сектора е най иновативния и ускоряващ се.
    Количествените натрупвания ( изучаването на генома и т.н) почнаха да дават и качествени плодове ( лекарства)
    И защото здравето е най ценното, без него всичко друго губи смисъла си.
    Има ли смисъл да те питам ти би ли се лишил от новата кола или най модерния айфон ако сина ти има шанс да се излекува ?
    А и населението на света все повече застарява...



    2. Защо смяташ, че дори и да има голям напредък в сектора, компаниите които го създават ще спечелят много пари?

    Каквито и регулации да има като риск, двойно по малки печалби да правят фармацевтичните компании - пак ще са много по профитабилни отколкото колегите си в други сектори ?[/COLOR]

    3. Как си обясняваш спадовете до тук?

    Всяко шортене си е до време, после следва шорт скуиз като почнат отчетите...

    Реално ако беше толкова просто да излекуваш хората при положение че имаш леарството, досега гилдиън да са излекували всички и да са взели 1 трилион
    .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
      Явно не се интересуваш от психология. Най-добре можеш да обясниш нещо на някой, задавайки му въпроси. Задавам ти риторични с надеждата че ще се опиташ да си отговориш и ще се светнеш за някои неща а ти го приемаш като заяждане. Ако ставаше с четене на книги, всеки научил се да чете щеше да става милиардер за една година и после да лежи на плажа доживот
      the last time we talked about psychology: you said, I do not read books (availability bias). This time you have not read the discription: this guy summarizes the stories of investors who have shorted different assets. So its perfect for me to see what Bill Ackman, Jim Canos (very good call on Catepllar) etc did. better such books than the fucking annual report of any company.

      PS: my main subject at the uni was behavioral finance, volatility trading and islamic financial engineering to complete my profile hahaha

      Now leave me alone hahah

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        no sex yday? relax
        Явно не се интересуваш от психология. Най-добре можеш да обясниш нещо на някой, задавайки му въпроси. Задавам ти риторични с надеждата че ще се опиташ да си отговориш и ще се светнеш за някои неща а ти го приемаш като заяждане. Ако ставаше с четене на книги, всеки научил се да чете щеше да става милиардер за една година и после да лежи на плажа доживот
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Когато купуваш диверсифициран продукт с прилични дивиденти - според мен не е и нужно да си кой знае колко вътре в нещата.

          Достатъчно е да си уверен че както последните така и следващите 20години този нецикличен сектор ще е най бързорастящия спрямо всички други.
          Бейбибумърите точно сега почват да се пенсят...
          Добре. Ще перефразирам въпроса така:
          1.Ти защо си убеден, че това ще е най-бързорастящият сектор за следващите 20 години?
          2. Защо смяташ, че дори и да има голям напредък в сектора, компаниите които го създават ще спечелят много пари?
          3. Как си обясняваш спадовете до тук?
          Реално ако беше толкова просто да излекуваш хората при положение че имаш леарството, досега гилдиън да са излекували всички и да са взели 1 трилион
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Tоя като разбира толкова защо не си прави милиардите от къси, ами е тръгнал да пише книги ?
            no sex yday? relax

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
              Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
              Когато купуваш диверсифициран продукт с прилични дивиденти - според мен не е и нужно да си кой знае колко вътре в нещата.

              Достатъчно е да си уверен че както последните така и следващите 20години този нецикличен сектор ще е най бързорастящия спрямо всички други.
              Бейбибумърите точно сега почват да се пенсят...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
                Не знам докъде могат да паднат, но си спомням когато някакъв сенатор се изказа против GILD и събори цената с близо 30%... Струва ми се , че пазара ще приеме още по-сериозно изказването на един кандидат президент .... колко е това в % може ли някой да каже
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

                  Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

                  ПС При това само със 7% левъридж.
                  Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

                    Cy and that I will be reading

                    http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

                    Enjoy
                    Tоя като разбира толкова защо не си прави милиардите от къси, ами е тръгнал да пише книги ?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

                      Cy and that I will be reading

                      http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

                      Enjoy

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Таман с толкова са паднали за един ден
                        Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

                        Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

                        ПС При това само със 7% левъридж.
                        Last edited by pipbel; 29.09.2015, 11:57.

                        Коментар


                        • you checked my bet on HY CDX and Itraxx?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            Glencore just hit my target and the 6 months turned to be 4.

                            25% of the proceeds go into a call option on Glencore for technical rebound
                            close the option +121%, nice implied vola, nice rebound.

                            Now on the side line

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                              Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                              Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                              Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                              HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%
                              Таман с толкова са паднали за един ден
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                И аз затуй се назлъндисвам. А и дивиденти не снасят тия маймуняци - .
                                Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                                Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                                Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                                Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                                HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%

                                Коментар

                                Working...
                                X