IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Начев, вие с адаша Майк по-добре да се насочите към прогнози за цената на златото. Тези работи с Фед и макрото са доста омотани и сложни.

    Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Прогнозата на Майк ми изглежда смислена.
    Субективно я възприемам като един от възможните варианти, но по-хард версиите.
    Не е изключено в Щатите нещата да се разминат по-меко, поне временно.

    По-интересното е в случая, че всичките кризисни явления, които се прогнозират и респективно мерките срещу тях се обсъждат в рамките на запазване на статуквото.
    Което на практика значи, че се третира (лекува) последствието, а не причината.

    Тук рискуваме да изпаднем в хипотеза на водене на един сложен разговор, който опира до философски, исторически и времеви измерения, които далеч надхвърлят обемите на дадената тема.

    Всъщност прочетеното ми припомни, че в края на миналата седмица срещнах един материал в мъни.бг, който хвърля още допълнително светлина върху обсъжданата тема. Авторът Василев се е постарал, но вниманието му е твърде втренчено акцентирано върху САЩ и долара, а в случая по-интерсно е как съотносително ще стоят различните части на света и валутните зони.


    Фeд пeчaтa c иcтopичecĸи peĸopдeн тeмп, нo ĸaĸвo ce cлyчвa c тъpceнeтo нa дoлapa

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Прогнозата на Майк ми изглежда смислена.
      Субективно я възприемам като един от възможните варианти, но по-хард версиите.
      Не е изключено в Щатите нещата да се разминат по-меко, поне временно.

      По-интересното е в случая, че всичките кризисни явления, които се прогнозират и респективно мерките срещу тях се обсъждат в рамките на запазване на статуквото.
      Което на практика значи, че се третира (лекува) последствието, а не причината.

      Тук рискуваме да изпаднем в хипотеза на водене на един сложен разговор, който опира до философски, исторически и времеви измерения, които далеч надхвърлят обемите на дадената тема.

      Всъщност прочетеното ми припомни, че в края на миналата седмица срещнах един материал в мъни.бг, който хвърля още допълнително светлина върху обсъжданата тема. Авторът Василев се е постарал, но вниманието му е твърде втренчено акцентирано върху САЩ и долара, а в случая по-интерсно е как съотносително ще стоят различните части на света и валутните зони.


      Фeд пeчaтa c иcтopичecĸи peĸopдeн тeмп, нo ĸaĸвo ce cлyчвa c тъpceнeтo нa дoлapa
      Доколкото съм запознат, последния договор от 01.2020 между САЩ и Китай, не е в стока срещу долар а бартер...

      Коментар


      • Прогнозата на Майк ми изглежда смислена.
        Субективно я възприемам като един от възможните варианти, но по-хард версиите.
        Не е изключено в Щатите нещата да се разминат по-меко, поне временно.

        По-интересното е в случая, че всичките кризисни явления, които се прогнозират и респективно мерките срещу тях се обсъждат в рамките на запазване на статуквото.
        Което на практика значи, че се третира (лекува) последствието, а не причината.

        Тук рискуваме да изпаднем в хипотеза на водене на един сложен разговор, който опира до философски, исторически и времеви измерения, които далеч надхвърлят обемите на дадената тема.

        Всъщност прочетеното ми припомни, че в края на миналата седмица срещнах един материал в мъни.бг, който хвърля още допълнително светлина върху обсъжданата тема. Авторът Василев се е постарал, но вниманието му е твърде втренчено акцентирано върху САЩ и долара, а в случая по-интерсно е как съотносително ще стоят различните части на света и валутните зони.


        Фeд пeчaтa c иcтopичecĸи peĸopдeн тeмп, нo ĸaĸвo ce cлyчвa c тъpceнeтo нa дoлapa

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Ама много дружелюбна тая меца ми се чини..
          Даже и след вчерашния спад.. гледам си сега 20те акции дето имам извън индексите - 11от тях са на зелено спрямо средната ми, от другите 5 са до -10% и само 4 между 10 и 18.7% на червено.
          Ми то няма човек какво да допълва с ищах...
          Особена Баба меца е, наказа инвеститорите в "стойност". Качественият тек и други качествени растежни ("набалончени") се държат доста добре.

          Коментар


          • Във всички случаи ще има повишена инфлация, дали ще бъде хиперинфлация - по-скоро няма да оставят хиперинфлация. Тези милиарди и трилиони които се обещават (раздават) те не идват от резерви на държавните бюджети, те идват от парична емисия на централните банки, като изкупуване на най-различни книжа (където искат да създадат ликвидност). Добре би било сега като се дават пари - в следващите години централните банки да ги изтеглят тези пари, да оберат излишната парична маса за да не тръгне инфлацията, обаче те не го правят - майк е дал разтящи баланси на Фед. Така на практика целия народ плаща сметката на кризата и особено тези които поддържат парични наличности плащат най-високата цена.
            Отделно счита се че измерването на инфлацията не е точно, вече не се ползва индекса на потребителските цени (CPI). Обявява се по-ниска инфлация - казва се оле не можем да достигнем таргета от 2% годишно, наливаме още пари. Да де ама на мен инфлацията ми е 10-12% като я меря през цените в кварталния магазин.
            А дали Сащ или Европа ще имат разлика в инфлацията - всички надуват. Та нима Италия може да си позволи тия разходи, с над 133% дълг/бвп, нямат никакви резерви, ако не им се даде, ще изпукат съвсем. Защо немците не искат общи за евро-зоната корона-облигации, защото ще плащат сметката. Много е сложна ситуацията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
              @MIke: да те разбирам ли че като изход от новосъздадената ситуация, виждаш инфлация/хиперинфлация?
              при една стандартна такава общото разбиране е че повечето активи ще се качват (включително акции и НИ). Въпроса тук е къде ще е по голяма в Европа или Щатите (къде кеша ще губи стойност по-бързо) и дали няма да е придружена с една хубава икономическа криза. т.е. в такава обстановка на спряно или много трудно кредитиране НИ от хедж стават камък на врата - повечето покупки се извършват на кредит т..е. ако достъпа до последния е почти невъзможен ще се наблюдават, в най-добрия случай, намален брой на сделки и стагнация на цените или направо спад.
              Според теб златото ли остава единствения/предпочитан актив/ за спасение? краткосрочно би трябвало и всякакви физ. активи/акции за производство и доставки на стоки от първа необходимост да растат. Съответно технологичните акции примерно ще падат....
              Ще има депресивна икономика плюс инфлация!
              Разбира се, че кеша ще губи по-бързо стойност в Европа! Долара инфлацира целия свят, а еврото предимно себе си, да не говорим, че ЕС е пред разпад, както и Еврозоната, в това, което идва.....

              Акциите ще следват инфлацията, но с оглед на фундаментално завишени оценки при много от компаниите, ще има голям разрив при тях от към стойност и номинално изражение!

              Или злато или златодобивни компании! Сега идват нови големи спадове и златодобивните ще ги засмуче! По принцип те се движат заедно с цената на златото, като обикновенно дават по-добри ръстове. Сега ще ги засмуче общия спад на борсата. Отделно заради вируса, може да има и ще има много затворени мини. Това ще ги удари в посока да падат! В дългосрочен план обаче, ако сега се разминат с посоката на златото, която принципно не е ясно къде ще иде в близките 6 месеца, то те ще наваксат, ако е имало скок в последствие!

              За злато никакъв спот, ниаккви ЕТФи! Или физика или миньори!

              Който иска акции, то при идващата глобална депресия, за мен оферта ще са такива със силен наземен бизнес като Уолмарт както и редица фармацефтични компании, без които също няма да може. Уолмарт са много високо обаче и няма начин, при голяма криза и глобална депресия, през спад на потреблението, да не ги удари и тях! Просто бяха за пример!

              Високата инфлация ще се отрази много добре на някой във фермерските среди, но те ще са удачни след 2-3 години, когато се види, как ще се изчисти сектора от тези, които може да не издържат!

              При всички положения, най-добри пазар на света ще бъде САЩ. В Европа предстои мазало!

              Ще има огромна инфлация, но това е надбягване към обезценка между валути! Убеден съм, че в първите фази на кризата долара ще поскъпва, докато всичко друго се срива..... на по-късен етап, там също ще започне сериозна обезценка, но е трудно да се очертае точно времевата линия!

              Фактически няма как да е ясно, дали ако се държи кеш при значителна инфлация, след първичната дефлационна дупка, която също ще дойде, дали в по-дълъг план, ако трябва да избираме между кеш и акции, дали кеша ще се обезценя по-малко от акциите или обратното.
              В по-дългосрочен план, дори и долара е обречен, всичко е въпрос, на това, кой от какви нива ще влезне в един актив или друг! И като казвам "обречен" имам предвид, че просто ще се обезцени и няма да е световен хегемон. Обречено в истинския смисъл на думата е Еврото!


              Със сигурност обаче мечтите на много от участниците във форума, за ФЕД, V образно или, че пред Тръмп имало избори, са пълни глупости!
              Те момчетат почнали преди 5-6 годинки търговия..... бичия пазар е означавал, че каквото и да са купили е било все на печалба.... сега са млади и им се печели, и живее и смятат, че живота вместо цикли ще им предоставя лесни печалби, защото някакви чичковци, винаги ще крепят нещата....
              Еми няма как да стане!
              Last edited by Mike Florida; 28.03.2020, 15:58.

              Коментар


              • @MIke: да те разбирам ли че като изход от новосъздадената ситуация, виждаш инфлация/хиперинфлация?
                при една стандартна такава общото разбиране е че повечето активи ще се качват (включително акции и НИ). Въпроса тук е къде ще е по голяма в Европа или Щатите (къде кеша ще губи стойност по-бързо) и дали няма да е придружена с една хубава икономическа криза. т.е. в такава обстановка на спряно или много трудно кредитиране НИ от хедж стават камък на врата - повечето покупки се извършват на кредит т..е. ако достъпа до последния е почти невъзможен ще се наблюдават, в най-добрия случай, намален брой на сделки и стагнация на цените или направо спад.
                Според теб златото ли остава единствения/предпочитан актив/ за спасение? краткосрочно би трябвало и всякакви физ. активи/акции за производство и доставки на стоки от първа необходимост да растат. Съответно технологичните акции примерно ще падат....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Бичия капан ще хлопне когато всички или почити всички попаднат в него и точно поради това, той не е в близките седмици и месеци.
                  Да, да, имах предвид последното възходящо движение в канала надолу. Иначе, също съм съгласен, ама има доста повече проценти нагоре до там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bebson Разгледай мнение

                    Склонен съм да се съглася за бичия капан. Аз също използвах последните два дни, за да затворя дълги позиции и ако мини ралито вече не е свършило, то със сигурност не му остава много. Засега обаче, според мен все още има нелош шанс след още дръпване надолу пазара да тръгне да възстановява, а не да влезе в продължителен мечи пазар. На pipbel може да му се виждат дружелюбни мецанките, щото още не е преживявал истинско мечо хоро. Мнооого могат да мачкат
                    Бичия капан ще хлопне когато всички или почити всички попаднат в него и точно поради това, той не е в близките седмици и месеци.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Затова пазара е толкова интересен. Всеки го гледа с различни очи. На мен пък ми изглежда като dead cat bounce. При тези спадове сентимента стана толкова негативен, че беше време за отскачане. До няколко седмици ще се заформят чудесни шортове (макар че късото е много труднон за отиграване).
                      Проблема е, че повечето хора или не могат или отказват да мислят!

                      Не знам, кое от двете е!

                      Основна теза 1. На Тръмп му предстоели избори! То по тази логика, никога управляваща партия, не трябва да губи избори, НИКОГА! Винаги ще си постилат за победа! Логика 2. Защо демократите да не спънат умишлено мерки, защото идват избори и да си постелят, ТЕ ПЪК за победа!

                      Основна теза 2.
                      Капиталовия пазар отчитал 6 месеца напред....... Пълен смях Еми хубаво, той сега отчита, това което знае!!! Ако след 6 месеца, се видят следващите икономически и финансови поражения..... Ще продължи ли да отчита 6 месеца напред!
                      Мечите пазари са по 18-24 месеца, защото след първите фази, настъпва етапа на разрушение на икономиката, фалит>безработен>нов фалит>нов безработен>фалит на следващия>.......>работещия е и създател на блага, и потребител> "затварянето" на създаване на блага, води и до "затваряне на потреблението".... след падането на първото домино, веригата повелява, че има някакъв тайминг, за да се завърши колодата....

                      Основна теза 3. Американците щели да се върнат на работа! Трябва да си абсолютно, не в час, за да смяташ, че при текущото пламване има някакъв различен изход от това....... страната да въведе мерките на Италия или да остави заразата на произвола, с всички произтичащи от това последици....
                      От време на време дори засичам хора, цитират Тръмп, за връщане на работа и тн..... На подобни IQ сигурно им е под 70, като на африкански негър!

                      Основна теза 4. Отговора на ФЕД, ще стабилизира нещата! Единственото, което може да прави ФЕД е да раздава евтин кредит или да освобождава ресурс на банките, като им изкупува ДЦК и ипотеки! Кредита вече така или иначе е бил почти нулев! Този кредит няма как да помогне на реалния бизнес, защото той на практика губи потребители и икономиката се руши. Банките освобождават ресурс, но този ресурс няма да помогне на икономиката, защото бизнеса, който поради загуба на клиенти, е в затруднение, той така или иначе не може да обслужва. На практика не може да бъде рефинансиран, защото той няма приходи и не може да се оправи с текущата си задлъжнялост при почти 0леви лихви!
                      Ипотекарите също няма как да се рефинансират, а и каква полза да рефинансираш някой останал на улицата без доход! Той така или иначе няма да може да плаща!
                      Голямата разлика с 2008/9 е тази, че там въпроса беше само да се запълнят дупките във финансовите институции. Сега се руши реалната икономика БЕЗ ВЪЗМОЖНОСТ за спирането, на което! А дупките във финансовите институции са Х200! Ако преди 2-3 трилиона, увладяваха положението, сега трябват стотици трилиони!

                      Основна теза 5. Институционалните ивеститори щели да се включат! Предстои неимоверно изтегляне на вноски, както от всички останали без работа, така и от всички, които в рамките на това, което предстои, ще поискат да са извън пазара!

                      Основна теза 6. V Образно! Това няма какво да се коментира. Тук дори и IQ 70 е твърде амбициозно!


                      Заключение!

                      Абсолютно нелепо е някой да смята, че при 400% повишил се пазар в рамките на балон 7-8 год., корекция от 40%, го прави "евтин"!
                      Абсолютно нелепо е някой да смята, че това което се случва днес, не е поне 100 пъти по-лошо спрямо това 2008/9г. Така погледнато, тамошната дупка на пазара, не би трябвало да е по-плитка спрямо тази, която да се формира от тук на сетне. Какво да говорим, че при 100 пъти по-лоша ситуация, пазара въобще да не пада или да задържи.... Леле... Леле

                      Основната причина за предстоящата катастрофа е твърде задлъжнелия и фалирал свят! Държавите нямат буфери. Хората бяха подведени, също да нямат такива! Всички пари, които се обещават са в рамките на нов кредит. А ТОЗИ НОВ КРЕДИТ, дори няма да дойде през банки и реални пари на спестители, защото те горят..... и дупките там са невероятни, А ЩЕ ДОЙДЕ ПРЕЗ купувачи от последна инстанция като ЕЦБ и ФЕД!

                      Реалната икономика няма как да бъде изправена без реални буфери, както на бизнеса, така и на потребителите! Ще подаряваме пари като във Венецуела или ще предлагаме ДА КРЕДИТИРАМЕ, тези, които на практика са без приходи и без възможност да обслужва каквото и да е!
                      Предстои тоталния крах! Той няма как да бъде избегнат!

                      Всичко ще се реши през едно огромно печатане и Венецуалски сценарий. Независимо как точно ще се движи пазара...., когато кеша стане тапети.... Реалната стойност ще бъде тотално изгорена! Какъв ще е номинала, вече е друг въпрос!
                      Днес всеки гледа НОМИНАЛА, но както вируса хвана хората неподготвени, да си купят маски и очила от строителнита магазини, като опция, така и пълното изгаряне на стойност.... ще хване масата неподготвена, докато се опитва да хваща кинжалите на борсата, или си мисли, че има съхранени активи под формата на акции в редица компании! Разбира се акциите, все пак ще са по-добрия вариант, отколкото само КЕШ! Това е отвъд съмнение!

                      От тук на сетне, графиката с балансите на ФЕД ще бъде много по-остра от тази на Короновируса.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Затова пазара е толкова интересен. Всеки го гледа с различни очи. На мен пък ми изглежда като dead cat bounce. При тези спадове сентимента стана толкова негативен, че беше време за отскачане. До няколко седмици ще се заформят чудесни шортове (макар че късото е много труднон за отиграване).
                        Склонен съм да се съглася за бичия капан. Аз също използвах последните два дни, за да затворя дълги позиции и ако мини ралито вече не е свършило, то със сигурност не му остава много. Засега обаче, според мен все още има нелош шанс след още дръпване надолу пазара да тръгне да възстановява, а не да влезе в продължителен мечи пазар. На pipbel може да му се виждат дружелюбни мецанките, щото още не е преживявал истинско мечо хоро. Мнооого могат да мачкат

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Ама много дружелюбна тая меца ми се чини..
                          Даже и след вчерашния спад.. гледам си сега 20те акции дето имам извън индексите - 11от тях са на зелено спрямо средната ми, от другите 5 са до -10% и само 4 между 10 и 18.7% на червено.
                          Ми то няма човек какво да допълва с ищах...
                          Затова пазара е толкова интересен. Всеки го гледа с различни очи. На мен пък ми изглежда като dead cat bounce. При тези спадове сентимента стана толкова негативен, че беше време за отскачане. До няколко седмици ще се заформят чудесни шортове (макар че късото е много труднон за отиграване).

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                            Някой беше казал, че...
                            Ама много дружелюбна тая меца ми се чини..
                            Даже и след вчерашния спад.. гледам си сега 20те акции дето имам извън индексите - 11от тях са на зелено спрямо средната ми, от другите 5 са до -10% и само 4 между 10 и 18.7% на червено.
                            Ми то няма човек какво да допълва с ищах...

                            Коментар


                            • Аз мисля, че бачо Тръмп няма да допусне 18 мес мечешки пазар или колебаещ се на тези нива. Предстоят му избори на 03.Ноември.2020 г., дотогава и дори 2-3 месеца преди това трябва да се види осезаемо подобрение иначе няма да има втори мандат. Ще видим....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                                Някой беше казал, че „Прогнозирането е много трудно занимание, особено ако се отнася за бъдещето“.

                                Въпреки това ще Ви споделя мнение, т.к много от участниците са с нагласата, че сега е момента да се направят много пари и ловят ножове със самодоволство присъщо на комарджиите в казиното (не че борсата е много по-различна).

                                Бичия пазар (поне според мен) приключи. Очаквах да видим още няколко месеца до година умопомрачителни ръстове подобно на 98-2000 година, но природата реши да сложи неочакван и зрелищен край на безпрецедентния бичи пазар от 2009 година. Икономическите индикатори може и да не отразяват още състоянието на реалната икономика, но както знаем сток маркета изпреварва икономиката с около 6 месеца.
                                Колко дълбока и колко продължителна ще е тази рецесия никой не знае, но ако погледнем историята - мечите пазари са със средна продължителност от около 18 месеца.

                                За тези които се радват на големи ръстове от последните няколко дни е добре да се запознаят с характеристиките на мечия пазар. Бичите пазари са характерни с ниска волатилност за разлика от мечите.
                                Слагайте каските и си опичайте ума щото екшъна тепърва предстои (по мое скромно мнение):

                                [ATTACH=CONFIG]n3567860[/ATTACH]
                                Имат два трильона за харчене така че до десет дни няма да се сгромоляса.

                                Коментар

                                Working...
                                X