IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи преценил нещата горе-долу правилно: ного пари искат повечето борсуци - понякога лотът е 250 000 броя - баси.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Това е ясно, драги - имам опит от Жабешките облизвации - това е т.нар. "мръсна цена".

      Значи купонът е лихвата - нали така ли? Ами значи чичо Уорън е доста щедър - тази облизвация ми харесва.
      значи купона не е лихвата
      правя нов опит за обяснение
      ако купиш сега ще платиш 133.56$ и ще получаваш 7.25$ за 9.67 години = 70$
      накря ще получиш 100$ и като прибавим 70$ от купоните става
      платил 133.56$ и получил 170$ тоест печалба 36.54$ за 9.67 години
      от тук натам ти си сметни, колко е лихвата за тия години нали имаш опит от упф сметките
      Last edited by ceneto; 14.10.2015, 12:11.
      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Значи купонът е лихвата - нали така ли? Ами значи чичо Уорън е доста щедър - тази облизвация ми харесва.
        Купонът винаги е лихвата по заема. Теб обаче те интересува доходността в момента. И тя е към 3,7% годишно в долари - книжата се търгуват с премия от близ 29% над номинала си.

        Коментар


        • Големи майстори са GS , как засилиха WYNN нагоре .... дали не излязоха "наште хора " от позицията и не откриха пътя надоле
          http://blogs.wsj.com/moneybeat/2015/...goldman-sachs/
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Пръво - какво е ясно:
            Срокът е ясен - до 25-а година, ясно, че плащат лихва два пъти в годината, ясни са офертите купува/продава.

            Колко е лихвата обаче? Под "купон" (Coupon) тук се разбира лихвата ли? Тогава какво е: Yield in % (last price) - явно нещо спрямо последната цена, а също и: Yield in % (ask)? "Accrued interest in %" - това е натрупана лихва към моментът ли? А това: Denomination Xetra 1,000 - означава, че човекът може да купи минимум лот от 1000 броя ли?
            Колко е лихвата обаче? - Лихвата, или Coupon, е 7,25% годишно, плащана на два пъти през юни и декември, т.е. по грубо 3,625% на всеки 6 мес.

            Тогава какво е: Yield in % (last price) - това е доходността до падежа, на годишна база. Т.е., ако сега си купиш тези облигации на последната цена и ги държиш до техния падеж, средногодишната ти доходност за следващите 10 години ще бъде посочената стойност (в момента е 3,74025%), като тя е изразена във валутата на облигациите.

            Yield in % (ask)? - Същото, като гореописаното, но в случай, че купиш книжата по курс "продава" в момента.

            Accrued interest in % - да, това е натрупанат до момента лихва, която ще платиш при евентуална сделка и се добавя към посочената (нетна) цена, по която се обявяват котировките. В случая виждам (нетна) последна цена от 128,56% от номинала.

            Denomination Xetra 1,000 - означава, че човекът може да купи минимум лот от 1000 броя ли? - обикновено е така, но трябва да си питаш брокера дали няма други ограничения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              така са нещата, само че сметката е малко по сложна, защото си между плащанията на купона и бонда се търгува с премия (има калкулатор на сайта)
              може би са дали и доходност спрям аска заради спреда, който е почти колкото купона
              Това е ясно, драги - имам опит от Жабешките облизвации - това е т.нар. "мръсна цена".

              Значи купонът е лихвата - нали така ли? Ами значи чичо Уорън е доста щедър - тази облизвация ми харесва.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                .......
                Пръво - какво е ясно:
                Срокът е ясен - до 25-а година, ясно, че плащат лихва два пъти в годината, ясни са офертите купува/продава.

                Колко е лихвата обаче? Под "купон" (Coupon) тук се разбира лихвата ли? Тогава какво е: Yield in % (last price) - явно нещо спрямо последната цена, а също и: Yield in % (ask)? "Accrued interest in %" - това е натрупана лихва към моментът ли? А това: Denomination Xetra 1,000 - означава, че човекът може да купи минимум лот от 1000 броя ли?
                така са нещата, само че сметката е малко по сложна, защото си между плащанията на купона и бонда се търгува с премия (има калкулатор на сайта)
                може би са дали и доходност спрям аска заради спреда, който е почти колкото купона
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  JPM дали няма да се понаакат малко днес на афтърмаркет ?
                  На 55 биха ми дошли добре да открия позиция...
                  Държат се на 60.80 гадовете... Някое скандалче ако се развихри около тях няма да е зле. Ама то не става всеки ден. Пък като стане и хората не купуват. Иди че разбери

                  Коментар


                  • Помощ за облизвации:

                    Драги приятели,

                    реших да се позагледам малко и в облизвациите и видях интересни неща, но малко се затруднявам в преводът на терминологията, затуй бих бил преногоблагодарен, ако някой от вас, който е по-сведущ ми даде малко пояснения, защото преводачът пък превежда съвсем абсурдно. Ето примерно една сякаш привлекателна облигация на Чичо Уорън:

                    http://www.boerse-frankfurt.de/en/bo...5+US549271AA22

                    Пръво - какво е ясно:
                    Срокът е ясен - до 25-а година, ясно, че плащат лихва два пъти в годината, ясни са офертите купува/продава.

                    Колко е лихвата обаче? Под "купон" (Coupon) тук се разбира лихвата ли? Тогава какво е: Yield in % (last price) - явно нещо спрямо последната цена, а също и: Yield in % (ask)? "Accrued interest in %" - това е натрупана лихва към моментът ли? А това: Denomination Xetra 1,000 - означава, че човекът може да купи минимум лот от 1000 броя ли?


                    Ще се радвам някой да ми обясни тия неща... А в замяна - ако се науча да тълкувам тия термини по котешки, аз ще пусна специална тема, в която ще дам данни за по-атрактивни облизвации - мисля, че това ще е полезно като алтернативен вариант за инвестиция.


                    Благодаря предварително за помощта.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • JPM дали няма да се понаакат малко днес на афтърмаркет ?
                      На 55 биха ми дошли добре да открия позиция...

                      Коментар


                      • Вижте туй:

                        http://www.blitz.bg/news/article/367499

                        Акцията на белгийците е мънинко над 100 кинта сега, достигала е до почти 120 тази година.

                        http://www.boerse-frankfurt.de/en/eq...g+BE0003793107
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Long Leoni Ag @ 42.10

                          Коментар


                          • Е, облизвациите са си облизвации - благодаря обаче за инфото.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Ако пък не си настроен на тема добри и лоши мажоритари, провери още колко облигации на Dell ще се появят в скоро време...по груби сметки - за около 46млрд.
                              Ще можеш да избираш между новите и старите.

                              Аз днес се разкарах от щатския пазар. Хвана ме шубето. Оставих само няколко лотарийни билета сред младите биотехнологии.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Хора:

                                като по-сведущи и по-англоговорящи - какво ще кажете като мнение за тази облизвация на DELL:

                                http://www.boerse-frankfurt.de/en/bo...0+US24702RAM34

                                Ето и туканка повече инфо:

                                https://translate.google.bg/translat...34&prev=search



                                7.68% доходност към моментът един вид.

                                И предстояща яка сделка:

                                http://www.blitz.bg/news/article/367307
                                Импе, Майкъл Дел в последните години е унищожител на акционерна собственост.
                                Провери каква цена плати на собствените си акционери, когато изтегли Dell от борсата;
                                Виж и как пазара реагира днес на новината, която си постнал, с източник Блиц:
                                http://finviz.com/quote.ashx?t=EMC
                                http://finviz.com/quote.ashx?t=VMW&ty=c&ta=1&p=d
                                Разбира се, облигациите са друга бира.
                                Само те насочвам към мисълта защо пазарът му иска допълнителна премия.

                                Коментар

                                Working...
                                X