IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Теорията на Марковиц не служи за биене на пазара, не служи за правене на печалби, служи за ограничаване на загуби. Естествено че никой няма да тръгне да я препоръчва. То за нормалните инвеститори не е въпрос на желание да я следват или не. Просто е задължително да я следват - всичко друго е хазарт. Смисълът на финансите като наука не е да те научат как да правиш печалби. Това никой не го е измислил още, служат за това човек да не прави глупости и да си губи парите.
    Ако вярваш в това, което си написал значи трябва да купиш някакъв индекс и да не се занимаваш повече. Но самият факт, че overweight-ваш (примерно Гилеъд), значи се надяваш да биеш пазара.

    Stock-picker-ите вярваме (по една или друга причина), че можем да бием пазара и пишем във форуми като този. Може и да сме много силно заблудени, но това е положението. Няма как да ни убедиш.

    Аз не се занимавам с Марковиц не толкова защото не ми достига акъл да разбера теорията му и сметките, а защото смятам, че с Марковиц човек се труди много яко, за да постигне същия резултат като бенчмарковете (напр. СП500).

    Коментар


    • И да, аз поне обичам да купувам при капитулации. Когато на ритейла им се привижда края на света и имат за основна цел да продадат възможно най-бързо. Ако от всякъде хвалят нещо и никой не говори за рискове се махам, ако постоянно се приказва колко е опасно нещо аз почвам да търся какво и кога да купувам там. Това за мен поне се отплаща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Значи на връх е лошо да се купи, на дъно също. Тогава къде? Някъде по средата ли? Когато не се чувстваш сигурен?

        И друг въпрос: наистина ли смяташ, че теорията на Марковиц може да ти помогне да outperform-неш пазара в дългосрочен план? Аз до сега не съм чул един успешен инвеститор да е следвал тази теория и да я препоръчва.
        На дъно е хубаво да се купи - въпросът е че няма как да се знае къде е дъното. И това че нещо е паднало много не означава, че няма да падне още много. В общия случай е изключително опасно човек да купува неща, които падат от дълго време.

        Теорията на Марковиц не служи за биене на пазара, не служи за правене на печалби, служи за ограничаване на загуби. Естествено че никой няма да тръгне да я препоръчва. То за нормалните инвеститори не е въпрос на желание да я следват или не. Просто е задължително да я следват - всичко друго е хазарт. Смисълът на финансите като наука не е да те научат как да правиш печалби. Това никой не го е измислил още, служат за това човек да не прави глупости и да си губи парите.

        Коментар


        • Очаквам щатския пазар да отвори с гап надолу - след като Китай е изкарал данни за "новата нормалност" при растежа ....
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Можеш много лесно да видиш и в този форум как масово народа купува или неща които са падали много или са порастнали много. А тук пишат все пак хора с опит и въпреки това правят същата новобранска грешка да купуват само когато се чувстват сигурни.
            Значи на връх е лошо да се купи, на дъно също. Тогава къде? Някъде по средата ли? Когато не се чувстваш сигурен?

            И друг въпрос: наистина ли смяташ, че теорията на Марковиц може да ти помогне да outperform-неш пазара в дългосрочен план? Аз до сега не съм чул един успешен инвеститор да е следвал тази теория и да я препоръчва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              E хубу де, толкова ли не им вдява пипето да си купят един SPY и да бият 90% от тия самозванци с тлъстите такси ?

              MO кеширан преди малко на 59 с 22% профит плюс 2% от дивиденти.
              Маркета пак ще даде шанс доста по ниско, ако не - здраве да е.
              Хич не се церемоня аз като видя рси 74-75

              Calpers им теглиха една майна на хедж фондовете:

              http://www.ft.com/intl/cms/s/0/af4ff...#axzz3op5idbHK

              Обаче повечето пенсионни фондове продължават да ползват услугите им. Идеята им е, че при мечи пазар хедж фондовете ще се справят по-добре от всякаквите там long-only тип инвестиции. Проблемът на пенсионните фондове (които са най-големите клинети на инвестиционните фондове и на хедж фондовете в частност) е че макар и да имат много дългосрочен хоризонт, те имат също и постоянни cash outflows - плащат пенсии. Така че те хем уж мислят дългосрочно, хем имат и доста силна краткосрочна нотка в мисленето.

              А въпроса "не могат ли просто да влязат в SPY?" е лесно да се зададе от човек който е започнал да инвестира/спекулира след 2009. И аз така се чудя на хората, които наричат сегашния пазар глътка въздух в мечия пазар, който почна през 2000. Но това е въпрос на времеви хоризонт.
              Last edited by Misho ILIEV; 18.10.2015, 10:45.

              Коментар


              • Хе-хе: обичам такъв петъчен финал в Америка преди кечът - бичета тъпчат мечета, брат.


                А сега - когато борсовото седмица приключи - МАЧКАЙ, РУСЕВ, МАЧКАЙ !!!




                Равновесиев - така е - който няма дупе за спекулантин - хич да не се захваща - аз вече съм разбрал, че това не е моята игра и: не се.


                Затова - секси акции - могъщи компании - дългосрочно - умерена диверсификация. Това е моята игра, в която почти никога не съм прецакан.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                  Глупости правиш! Ако не си в интрадея,след няколко дни бъкета ще ти затвори служебно всичките позиции по нефта независимо в каква посока са...Най-новата мода е да се предлага т.нар."непрекъснат контракт" и ако случайно си се закачил за него няма да те клоузват,но ще имаш вземане-даване с гапове.

                  Друго доказателство,че "хеджовете" ти за безсмислени:

                  http://allbe-news.ru/8.html
                  Що да са безмислени,на 100 к къси долари лихвата е 26 $ , а на 1 лот хедж петрол къс няма разход.При равни други условия ,остава ти печалба 26 $ на ден
                  Може и да бъркам ,не съм спец ,аматьор съм

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    E хубу де, толкова ли не им вдява пипето да си купят един SPY и да бият 90% от тия самозванци с тлъстите такси ?

                    MO кеширан преди малко на 59 с 22% профит плюс 2% от дивиденти.
                    Маркета пак ще даде шанс доста по ниско, ако не - здраве да е.
                    Хич не се церемоня аз като видя рси 74-75
                    Ми няма пак да ги бият защото ще си купят спай когато се чувстват сигурни в пазара - а това обикновено е около връх. И ще го продадат когато се изплашат - когато обикновено е на дъно. Можеш много лесно да видиш и в този форум как масово народа купува или неща които са падали много или са порастнали много. А тук пишат все пак хора с опит и въпреки това правят същата новобранска грешка да купуват само когато се чувстват сигурни.

                    Гледал съм проучвания за това как инвестират спекуланти в Тайван. Там имат огромна база данни с всички сделки на всички инвеститори. Аз поне не съм чувал з адруго подобно проучване. Та от тази база данни бяха изчислили резултатите на професионалните инвеститори и на ритейла за дост агодини подред. Резултатите бяха потресаващи. Всяка година ритейла успява да загуби на борсата там еквивалента на 2% от БВП то на Тайван. Може да бъркам конкретната цифра - това съм го чел преди години и го нямам пред мен - но беше нещо подобно. А профитата да го спечелят. Бяха се опитвали да видят от къде им идват загубите - идва от всичко - от избора на позиции, от начина на влизане в позиции, от начина на излизане в позиции - реално почти винаги средния ритейл спекулант се справя ужасяващо и губи доста устойчиво.

                    Гледал съм и интервюта с шефа на интерактив брокерс - този човек тотално отказва да каже каква част от клиентите му печелят. А интервюто го гледах миналата година - при яко бичите пазари. И народа пак успява да губи кинти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                      Никой от тях не прави някаква блестяща доходност ама хората наливат милиарди в тях, защото ако сами се пробват и толкова няма да имат.
                      E хубу де, толкова ли не им вдява пипето да си купят един SPY и да бият 90% от тия самозванци с тлъстите такси ?

                      MO кеширан преди малко на 59 с 22% профит плюс 2% от дивиденти.
                      Маркета пак ще даде шанс доста по ниско, ако не - здраве да е.
                      Хич не се церемоня аз като видя рси 74-75

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                        Как да довериш на някой профи парите си
                        Хахаха - те хората си дават парите на профита не защото те познават пазара, а защото ако сами се опитват да ги управляват има сериозен шанс да ги загубят много бързо. Всеки може да погледне как се справят хеджфондовете това е по стратегии които правят.

                        https://www.hedgefundresearch.com/hf...?fuse=login&hi


                        Никой от тях не прави някаква блестяща доходност ама хората наливат милиарди в тях, защото ако сами се пробват и толкова няма да имат.

                        Коментар


                        • Late last month, India surprised 51 out of 52 economists when the RBI cut rates by 50bps.

                          Although economists have a reputation for being terrible when it comes to making predictions (getting it wrong perpetually is almost a job requirement), it’s difficult to understand how 51 of them failed to see a cut of that magnitude in the cards.

                          Как да довериш на някой профи парите си
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Винаги могат да се шортят етфи, които инвестират във фючърси върху петрола, като USO. Поради голямото контанго те така и така се справят по-зле от колкото спот петрола.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                              И аз пробвам къси там,ползвам ги за хедж на дългите рубли от които чакам лихви.
                              Глупости правиш! Ако не си в интрадея,след няколко дни бъкета ще ти затвори служебно всичките позиции по нефта независимо в каква посока са...Най-новата мода е да се предлага т.нар."непрекъснат контракт" и ако случайно си се закачил за него няма да те клоузват,но ще имаш вземане-даване с гапове.

                              Друго доказателство,че "хеджовете" ти за безсмислени:

                              http://allbe-news.ru/8.html
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                                Как ги виждате нещата при петрола? Днес по-рано затворих една къса позиция, но се чудя дали да не отворя нова? Запасите много се увеличиха!
                                И аз пробвам къси там,ползвам ги за хедж на дългите рубли от които чакам лихви.

                                Коментар

                                Working...
                                X