IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Човека е прав в дългосрочен план, но като видя такива заглавия и започвам да изтънявам стоповете

    Cash is trash' in the 2020 market


    Click image for larger version

Name:	sentiment.jpg
Views:	1
Size:	51.9 КБ
ID:	3533784

    Click image for larger version

Name:	putcall.jpg
Views:	1
Size:	49.6 КБ
ID:	3533785

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      3333 - добре изглежда.
      Ъп ъп 4000 - да си спомним един позабравен възглас от бфб историята...тука по на място
      Преди това, февруари на доле.

      Коментар


      • Тесла да нямаш, Пип

        Да, да, одобрявам и аз това движение нагоре на индекса

        Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        3333 - добре изглежда.
        Ъп ъп 4000 - да си спомним един позабравен възглас от бфб историята...тука по на място

        Коментар


        • 3333 - добре изглежда.
          Ъп ъп 4000 - да си спомним един позабравен възглас от бфб историята...тука по на място

          Коментар


          • Beauty contest-а на Кейнс...

            Ама това е много общо казано.


            Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

            Аз също нямам добър отговор на въпроса ти, но ако все пак се налага да стъпя на нещо твърдо, бих решил, че
            сегашната цена на бъдещите .....се формира от това какво ти мислиш, че останалите си мислят за....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Хаха, не съвсем и даже съвсем не. Казвам търсене на бъдещи парични потоци, не на чиста акция. Въпросът ми е дали сегашната цена на бъдещите парични потоци се формира чисто като дисконтиране или по-скоро като търсене и предлагане на такива потоци.

              Логически (поне за мене) в сегашните условия на супер ниски лихви би трябвало търсенето и предлагането да е водещо. Което прави оценката на активите много трудна. И което пък е идеална почва за аномалии на пазара.
              Аз също нямам добър отговор на въпроса ти, но ако все пак се налага да стъпя на нещо твърдо, бих решил, че
              сегашната цена на бъдещите .....се формира от това какво ти мислиш, че останалите си мислят за....

              Коментар


              • Хаха, не съвсем и даже съвсем не. Казвам търсене на бъдещи парични потоци, не на чиста акция. Въпросът ми е дали сегашната цена на бъдещите парични потоци се формира чисто като дисконтиране или по-скоро като търсене и предлагане на такива потоци.

                Логически (поне за мене) в сегашните условия на супер ниски лихви би трябвало търсенето и предлагането да е водещо. Което прави оценката на активите много трудна. И което пък е идеална почва за аномалии на пазара.

                Първоначално изпратено от malkia Muk Разгледай мнение
                Ето кака се доближаваме вече до проф. Каро и идеята за чистата акция

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Т.е. акциите се дигат не само защото бъдещите парични потоци се дискотират с по-нисък процент, а и чисто като търсене и предлагане?

                  Има ли такива модели на оценка на акциите?
                  Ето кака се доближаваме вече до проф. Каро и идеята за чистата акция
                  търся преподавателка, за уроци по пиано, математика, масаж и испански

                  Коментар


                  • Но аз започвам да си мисля, че най-големият проблем с (предсказването на) финансовите пазари, колкото и старнно да звучи, е липсата на информация. Когато пазарите се разглеждат като скачени съдове от разнородни портфейли, при което за всеки продавач трябва да има купувач, изведнъж се оказва, че инфото е много оскъдно. А според мене тази информация е доста релевантна за това накъде вървят нещата.

                    Традиционната теория почива на едни допускания, че пазарът сам може да генерира неограничено количество ликвидност и че умните пари могат да ливъриджват до безкрай.

                    Коментар


                    • Да, смятам да се пробвам да направя едно малко проектче на тази тема. Но да се фокусирам само на първата част. Ще ми дойде много да разглеждам и ефекта на ЦБ върху волатилността и от там върху теглата на акциите в порфейлите.

                      Даже имам provisional title: The Elasticity of Demand for Future Cash Streams (Stocks and Bonds) in a Low-Yielding Environment

                      Въпреки че, може би второто е по-добро като за проект. Мисля, че е по-лесно да се направи за волатилността. Но кой знае

                      Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      По принцип това, което пита Мишо изглежда логично- ако имаш целева доходност над очакванията ти за пазара вдигаш ливъриджа, което от своя страна увеличава търсенето и цените. Освен това действията на ЦБ освен цената на капитала намаляват и волатилността на пазарите, което от своя страна позволява да се вместиш в рисковите лимити, ако за тях се ползват по-елементарни модели.
                      Last edited by Money; 21.01.2020, 01:30.

                      Коментар


                      • По принцип това, което пита Мишо изглежда логично- ако имаш целева доходност над очакванията ти за пазара вдигаш ливъриджа, което от своя страна увеличава търсенето и цените. Освен това действията на ЦБ освен цената на капитала намаляват и волатилността на пазарите, което от своя страна позволява да се вместиш в рисковите лимити, ако за тях се ползват по-елементарни модели.

                        Коментар


                        • Нямам идея.

                          Коментар


                          • Сега един тука професор ми казва, че нямало такава връзка и да прочета някаква статия на Cochrane...

                            Ама как може да няма?

                            Ще се радвам dddd да каже какво мисли.

                            Коментар


                            • Е, то че няма такъв модел, който да става за реална оценка с трейдинг намерения, верно - няма.

                              Но на мене ми се струва, че във финансите това го няма дори и като теоретичен модел. В смисъл, че в тази посока въобще не се мисли, освен на ниво блогове и финансова преса.

                              Иначе да, за практиката това е почти невъзможно да се направи и да се отчетат всички възможни алтернативни потоци към неликвидни инвестиции като private equity, имоти, произведения на изкуството и каквото се сетиш.


                              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                              Ако имаше такива надеждни модели то примерно хеджфондовете ( а и останалите ИИ) щяха да ги ползват, а то...ти и сам го писа наскоро някъде, че огромното болшинство от тях драстично губят от индексите. И то със рядко завидимо постоянство.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                dddd, може ли според тебе да се мисли по следния начин. В икономиката има определено търсене на yield, било от облигации, било от дивиденти или buy back през капиталовите печалби. Когато yield-а по дълга спадне, това качва търсенето да възвръщаемост от акциите. Т.е. акциите се дигат не само защото бъдещите парични потоци се дискотират с по-нисък процент, а и чисто като търсене и предлагане?

                                Има ли такива модели на оценка на акциите?
                                Ако имаше такива надеждни модели то примерно хеджфондовете ( а и останалите ИИ) щяха да ги ползват, а то...ти и сам го писа наскоро някъде, че огромното болшинство от тях драстично губят от индексите. И то със рядко завидимо постоянство.

                                Коментар

                                Working...
                                X