IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Тези ролвания и котнагота и аз не ги разбирам. Не ме кефи да се ролвам там през време Не е ли по-удачно през петролни компании да се търгува петрола?
    Нямам идея - аз до тези неща не се докосвам. Където има политика, аз пари не слагам

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ми погледни това USO където се споменава по долу и как движението му се различава от спот цената на петрола през последните година две. То инвестира в най-близките фючърси и ги ролва при изтичане. за две години е 75% надолу. за същия период петрола е паднал само 67%. За 8 ролвания за периода това е средно по 1% загуби.
      Тези ролвания и котнагота и аз не ги разбирам. Не ме кефи да се ролвам там през време Не е ли по-удачно през петролни компании да се търгува петрола?
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Аз тези движения ги хващам само на демо сметка.
        Нищо де. Няма страшно. Аз ще ги правя на реалната. Ти само кажи как. И после 90% в твоята сметка )))
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Аз толкова години търся Светия Граал на търговията, а той бил под носа ми. И го разбрах благодарение на теб. Значи, щом има ролване на фючъра, то в същия ден имаме покачване с 10% на цената.

          Благодаря ти за безценния съвет. Другия месец ще стана милионер от това и ще ти дам 80% от печалбата.

          Ти, когато постваш, вярваш ли си?
          Ми погледни това USO където се споменава по долу и как движението му се различава от спот цената на петрола през последните година две. То инвестира в най-близките фючърси и ги ролва при изтичане. за две години е 75% надолу. за същия период петрола е паднал само 67%. За 8 ролвания за периода това е средно по 1% загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Че какво ти пречи да станеш милионер и без неговите съвети? Нали ти и без това си ги хващаш тези движения?
            Аз тези движения ги хващам само на демо сметка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Аз толкова години търся Светия Граал на търговията, а той бил под носа ми. И го разбрах благодарение на теб. Значи, щом има ролване на фючъра, то в същия ден ВИНАГИ ЩЕ имаме покачване с поне 10% на цената.

              Благодаря ти за безценния съвет. Другия месец ще стана милионер от това и ще ти дам 80% от печалбата.

              Ти, когато постваш, вярваш ли си?
              Че какво ти пречи да станеш милионер и без неговите съвети? Нали ти и без това си ги хващаш тези движения?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                По-далечните фючърси се търгуват на по-висока цена. Това е контанго. Разликата в котировките на фючърси на петрола е по няколко долара. Сега например ги гледам брен за април е 32,73, за септември 37,68 за декември 38,4

                Не се правя на нещо - просто това е термина. И реших че след като се коментира нещо което е свързано с фючърси, хората са наясно с терминологията.
                Аз толкова години търся Светия Граал на търговията, а той бил под носа ми. И го разбрах благодарение на теб. Значи, щом има ролване на фючъра, то в същия ден ВИНАГИ ЩЕ имаме покачване с поне 10% на цената.

                Благодаря ти за безценния съвет. Другия месец ще стана милионер от това и ще ти дам 80% от печалбата.

                Ти, когато постваш, вярваш ли си?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Винаги ли трябва да говориш сложно? контанго, монтанго, експирейшъни, фючърси, мючърси и т.н.

                  Все едно ти си най-умният, а ние трябва да те слушаме и ръкопляскаме като пингвини.

                  Хайде, дай ми една дата от последните две години, когато са се случвали тези неща и нефтът да се е качвал с над 10%.
                  Ха-ха - само си го представих визуално и щях да падна от смях. Ако наистина си искал да кажеш пинпини де, а не ония, дето си балансират плажна топка на носът и крякат междувременно - те ръкопляскат.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Абе, не знам, ама ролването при тази волатилност направо разбива държачите на USO
                    Да, това не става по никакъв начин да се държи лонг. Става само за скъсяване.

                    Коментар


                    • Абе, не знам, ама ролването при тази волатилност направо разбива държачите на USO

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Е днес няма ролване И вчера нямаше Поправи ме, ако греша. Наистина не съм гледал кога беше последния ден на търговия, ама гледам днес се търгува само новия.
                        Интересно е последния ден. Сигурно има и стратегии за търговия, но волатилността е толкова голяма в момента, че е доста риски.
                        Няма ролване, но и не надмина върха от ролването. Напротив тръгна надолу сега - ще видим утре как ще се движи.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е това го казаха брокерите от Нимекс. Не съм си го измислил аз. А когато става дума за краткосрочни движения мисля че са достатъчно наясно.
                          Е днес няма ролване И вчера нямаше Поправи ме, ако греша. Наистина не съм гледал кога беше последния ден на търговия, ама гледам днес се търгува само новия.
                          Интересно е последния ден. Сигурно има и стратегии за търговия, но волатилността е толкова голяма в момента, че е доста риски.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Винаги ли трябва да говориш сложно? контанго, монтанго, експирейшъни, фючърси, мючърси и т.н.

                            Все едно ти си най-умният, а ние трябва да те слушаме и ръкопляскаме като пингвини.

                            Хайде, дай ми една дата от последните две години, когато са се случвали тези неща и нефтът да се е качвал с над 10%.
                            По-далечните фючърси се търгуват на по-висока цена. Това е контанго. Разликата в котировките на фючърси на петрола е по няколко долара. Сега например ги гледам брен за април е 32,73, за септември 37,68 за декември 38,4

                            Не се правя на нещо - просто това е термина. И реших че след като се коментира нещо което е свързано с фючърси, хората са наясно с терминологията.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Петролът скочи защото изтекоха едните фючърси и петрола почна да се котира в следващите. Скока на петрола бе поради елементарното контанго. И това се случва вече година две на датите на изтичане на фючърсите.
                              Винаги ли трябва да говориш сложно? контанго, монтанго, експирейшъни, фючърси, мючърси и т.н.

                              Все едно ти си най-умният, а ние трябва да те слушаме и ръкопляскаме като пингвини.

                              Хайде, дай ми една дата от последните две години, когато са се случвали тези неща и нефтът да се е качвал с над 10%.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Не съм съгласен с теб, че причината за качването на петрола е експирейшъна. При ролването почти винаги има двупосочно движение, но то е преди изтичането и е в рамките на деня
                                Е това го казаха брокерите от Нимекс. Не съм си го измислил аз. А когато става дума за краткосрочни движения мисля че са достатъчно наясно.

                                Коментар

                                Working...
                                X