IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, не мога да разбера нещо. Нали си дългосрочен. Инвестираш за 25 години напред. Тогава какво те интересуват дневните колебания? Гледай си кефа и си свиркай.

    Коментар


    • Я - Дау се бие храбро и хладнокръвно: като опитен стар джадай.

      Надявам се утре и китайските хора да покажат малко смелост: баси - нали все графики гледате - кажете ми петгодишните графики на основните азиатски пазари какво ви говорят?

      Дано сега и по-младият високотехнологически джадай направи една атака от тия, дето ги умее - та да излезе САЩ съвсем на зелено - аре - има около 28 минути.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        На сипчо 10-15% по надоле - не бих имал нищо напротив...
        Не знам, аз не съм толкова песимистично настроен. По-скоро ще рейнджи в тесни граници и ще е екстра за дейтрейдинг и нищо друго. И като цяло 2016 ще е скучно.
        Ако СиП-а жмуцне 10-15% и Насдак и Дау няма да са на плюсове, включително биотехите, без значение гилд и целг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          да си брейк-ивън ли ?
          На сипчо 10-15% по надоле - не бих имал нищо напротив...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            един портфейл от по 1/3 шорт маркет / лонг гилд (+ няколко други дреболии) / кеш би бил определено благоразумен средносрочно.
            да си брейк-ивън ли ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              US recession odds rise to 40 percent: Deutsche Bank economist
              Догодина още по голям % ще са, бика доста одъртя,а и рогата му са възтъпи вече...
              А и при продажбите рецесията си е факт не от вчера.

              Съвсем грубо казано мисля си че един портфейл от по 1/3 шорт маркет / лонг гилд (+ няколко други дреболии) / кеш би бил определено благоразумен средносрочно.
              Last edited by pipbel; 03.02.2016, 20:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Поради ниските цени на горивата, неминуемо ще се повиши или потреблението, или спестовничеството, вероятно и двете, просто защото все повече пари ще остават в джобовете на работещите хора, вместо да изтичат към фантастическите бамкови сметки на краставите чаршафосани камилари.
                Реално нещата неседят така,ниските цени на петрола не са отразени върху крайните цени на стоки и услуги.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                  Потреблението не е спряло но е намаляло
                  Поради ниските цени на горивата, неминуемо ще се повиши или потреблението, или спестовничеството, вероятно и двете, просто защото все повече пари ще остават в джобовете на работещите хора, вместо да изтичат към фантастическите бамкови сметки на краставите чаршафосани камилари.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    И защо мислиш, че хората са спрели да потребяват? Сигурно си закопават парите в буркани?
                    Потреблението не е спряло но е намаляло

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Ябълките загубиха вчера статута на намбър 1 от гуглето.. , борбата се очаква да е интересна..

                      Амазоните пък взели се гмурнали вече под ма200......нищо добро не чака пазара ако така върви.

                      1700 ли чакаме ?

                      US recession odds rise to 40 percent: Deutsche Bank economist

                      The odds of a U.S. recession this year have risen to 40 percent, according to Deutsche Bank's chief U.S. economist, Joseph LaVorgna.

                      ISM nonmanufacturing data Wednesday was surprisingly weak, with the index at 53.5, down from 55.8 in December. Economists had expected 55.1, which would have showed just a slight slowing in the service side of the economy.

                      "The service side follows the manufacturing side. I don't just look at the fact that manufacturing is a small part of the economy. It doesn't matter. If there's anything we learned in the last business cycle, it's size doesn't matter," LaVorgna said.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                        Това, да, ГазТранспорт и Текнигаз. Правят криогенни мембрани хората за транспортиране на втечнен газ със скромния 50% нетен марж Имат 90% от пазара и 10% за едни корейци, които обаче продават по-скъпо. С една дума монополист, но с лицензи за които иска, разбира се. И понеже 90% от корабите им се строят от корейски корабостроителници, които обаче не са им клиенти (компаниите, които поръчват корабите са истинските клиенти, те избират технологията), няква корейска комисия решила да отвори анкета срещу ГТТ за да побутнат техните хора. Съответно голяма паника. От там идват 30-те % сурване. Не е безрисково, ама при тези показатели не виждам нищо притеснително. Все пак не е като да не могат да се защитават и да им върнат едно арбитражно дело на жълтите.
                        Монополисти викаш ?
                        Възможно е, с тия маржoве. Би могло да ме заинтересува.
                        Макар че вече забелязвам първия проблем...франсета

                        Я дай ако имаш малко линкове с бичи и мечи анализи да попрегледам когато има време...

                        Коментар


                        • Ябълките загубиха вчера статута на намбър 1 от гуглето.. , борбата се очаква да е интересна..

                          Амазоните пък взели се гмурнали вече под ма200......нищо добро не чака пазара ако така върви.

                          1700 ли чакаме ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                            Потреблението пада колега в световен мащаб,индекса за превоз на морски товари е на незапомнено ниски нива,бурята която идва ще е незапомнена
                            И защо мислиш, че хората са спрели да потребяват? Сигурно си закопават парите в буркани?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              http://finance.yahoo.com/q/ks?s=GTT.PA+Key+Statistics

                              Това ли имаш предвид ?
                              Ми не ги знам, ама никой не се срива 30% за дни просто ей така...без причина
                              Пък и ми изглежда даже и на тия нива по скъпо от Гилиъд.
                              То голям зор да намериш нещо да е по евтино де...
                              Това, да, ГазТранспорт и Текнигаз. Правят криогенни мембрани хората за транспортиране на втечнен газ със скромния 50% нетен марж Имат 90% от пазара и 10% за едни корейци, които обаче продават по-скъпо. С една дума монополист, но с лицензи за които иска, разбира се. И понеже 90% от корабите им се строят от корейски корабостроителници, които обаче не са им клиенти (компаниите, които поръчват корабите са истинските клиенти, те избират технологията), няква корейска комисия решила да отвори анкета срещу ГТТ за да побутнат техните хора. Съответно голяма паника. От там идват 30-те % сурване. Не е безрисково, ама при тези показатели не виждам нищо притеснително. Все пак не е като да не могат да се защитават и да им върнат едно арбитражно дело на жълтите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                                Не знам, ама на мен почват да ми харесват този тип акции.
                                Сега си купих GTT при голямото суркане от вчера. P/E 8, forward 7; нетен марж 50%, дълг 0, дивидент 10%. А корейците дето се пънат имат много здраве От километри си личи, че се опитват да прокарат единствения конкурент на GTT, който по случайност е корейски.
                                По-добро предложение имате ли? Пипчо виж го това. На теб ще ти хареса.
                                http://finance.yahoo.com/q/ks?s=GTT.PA+Key+Statistics

                                Това ли имаш предвид ?
                                Ми не ги знам, ама никой не се срива 30% за дни просто ей така...без причина
                                Пък и ми изглежда даже и на тия нива по скъпо от Гилиъд.
                                То голям зор да намериш нещо да е по евтино де...

                                Мега ръст на афтър маркета: 0,7%!!! Няма такива шизофреници. Ама нищо, ако могат да го закарат на 70 кинта ще съм им благодарен. В крайна сметка що да купуваме скъпо?
                                Не би било зле, ма надали и 75 ще видим ( и то ако още 20% се сурне IBB-то заедно с маркета) , 80 за мене е по скоро пода.
                                70 няма как да стане, 5млрд за 3 месеца байбак чака треперещите ръчички.
                                Смятай какъв процент от оборота е това.

                                Коментар

                                Working...
                                X