IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Какво се случва, бе - в САЩ и защо Насдак и Дау така пропаднаха? Пак ли оня мъчително дишащ символ на деменцията и деградацията - баба йелън - някаква глупост е издрънкала? Няма ли най-после дяволът да я вземе в казаната?
    Чекай, чекай малко - това е само началото

    Коментар


    • Какво се случва, бе - в САЩ и защо Насдак и Дау така пропаднаха? Пак ли оня мъчително дишащ символ на деменцията и деградацията - баба йелън - някаква глупост е издрънкала? Няма ли най-после дяволът да я вземе в казаната?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Добре. Обаче пазарът вижда по-скоро риск, че няма да има стабилен едноцифрен растеж при големите, които са пренаситили пазара, като Епъл.

        А за високите ПЕ - not all high p/e-s are created equal. При силните брандове с високи ПЕ пазарът в общия случай очаква, че дори и да хлъцнат малко и цената рязко да спадне, после в обозримото бъдеще повечето от тях пак ще се върнат към сравнително висок растеж.

        Това обяснява и оценката им. Ясно, че и при двата типа компании е по-добре да се изчака пазара да се разочарова и тогава да се купуват.
        при епъл риска е епъл да се превърне в неговия аналог от 80 те години сони или пък в Нокия. За това пазара просто следва резултатите - но не дава никаква премия за дълъг хоризонт. Поне не даваше дълго време. От една година нещо на пазара взе да му се привижда че "нещата вече са различни" - според някои най-опасните думи за един инвеститор.

        А за другите високи ПЕ та - тези при силните брандове. Те са високи не заради очакваните растежи, а заради ниските лихви. Когато имаш силна марка в силно нисков сектор то дисконтния ти процент е също изключително нисък. Нестле например мисля че емитираха дори облигации с отрицателна лихва - може и да бъркам. Но като вземат да се вдигат лихвите и ПЕ тата им ще паднат. Не много но достатъчно "сигурните" акции да се превърнат в не чак толкова сигурни.

        Коментар


        • Ябълката върви добре и в Щатите
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
            от минус 12 на минус 1. 11 проzента плус при една опциа са добро раzвитие
            Е, какво да кажа - добър си! Как ги правиш тия магии!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Е, честито тогава!

              Аз за трейдър не ставам обаче
              от минус 12 на минус 1. 11 проzента плус при една опциа са добро раzвитие

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Не само тук, а и по принцип - с пф от блучипс с хубав алтман, фкфлоу, ре и малък дълг - винаги си с добър шанс да биеш маркета лонгтърм.

                Освен Тотала, какво друго търгуваш сега ?
                Тотал, да, ама къси и дълги
                Парапетролни : Technip и CGG дълги. Чакам да изкарат отчетите и да се вдигне малко петрола, та да си пусна пак и къси по акциите.
                И много малко SCO държа. Вчера поразтоварих, мисля ако падне към 78 да си върна бройки. Ако почне да расте пък, здраве да е. Ще продам и остатъка. Петрола мисля, че ще е в рейндж много дълго време и си струва да си от 2те страни на барикадата. Пък Тотал и Текнип пускат сочни дивиденти, що да не ги прибере човек.

                Виза също, хубава хартия.
                Малко Гилд от днес. Natixis малко също: диви много дебел, ама се чудя кво да ги правя. Няма моментум в последно време.
                Kъси СиП за хедж и разни други по-малки позициики.
                А и сребро, срещу вампири и други зли сили, най-вече централни банки и други печатарки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                  ми не гледас както требва. осте в4ера се zнае 4е акциата сте отвори с 12ъ13% надолу.

                  таи кото критиката е опрвдана, но е прекалена, 4овек си купива едно големо коли4ество дервати и като акциата е на минус 9 или 10 процента продава и си лега
                  Е, честито тогава!

                  Аз за трейдър не ставам обаче

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Пазарът винаги е прав. Въпросът е, че е винаги прав само и единствено за конкретния момент. А никой не купува за да държи милисекунди - е не баш никой

                    Например ако вземе да пада печалбата на гилиъд пазарът ще се окаже прав да я оценява на ниски коефициенти. Но пък тогава цената на акция няма да се срине толкова, колкото би се сринала при Фейсбук например. Защото при гилиъд пазарът ще е предварително заложил спад, а при Фейсбук е заложил значителен растеж. Ако нещо се търгува на ПЕ 9 и печалбата му да падне с 50% пак няма да изглежда много скъпо и евентуално може да падне с 10-15% - ако печалбата след това пак почне да расте с едноцифрени темпове. Обаче ако нещо се търгува на ПЕ 30 и печалбата му падне дори само с 10% и изглежда, че след това ще расте с едноцифрени темпове цената му може да се срине с 40-50%
                    Добре. Обаче пазарът вижда по-скоро риск, че няма да има стабилен едноцифрен растеж при големите, които са пренаситили пазара, като Епъл.

                    А за високите ПЕ - not all high p/e-s are created equal. При силните брандове с високи ПЕ пазарът в общия случай очаква, че дори и да хлъцнат малко и цената рязко да спадне, после в обозримото бъдеще повечето от тях пак ще се върнат към сравнително висок растеж.

                    Това обяснява и оценката им. Ясно, че и при двата типа компании е по-добре да се изчака пазара да се разочарова и тогава да се купуват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Не ги следя, ама като гледам са надолу около 6%...
                      ми не гледас както требва. осте в4ера се zнае 4е акциата сте отвори с 12ъ13% надолу.

                      таи кото критиката е опрвдана, но е прекалена, 4овек си купива едно големо коли4ество дервати и като акциата е на минус 9 или 10 процента продава и си лега

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        както каzах. 4естито
                        Не ги следя, ама като гледам са надолу около 6%...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                          Tomorrow Long Twitter
                          както каzах. 4естито

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Върнах си току що малко от бройките, които бях продал пролетта, че не ми беше останала никва акцийка в Гилд. Имам чувството, че ще слезе още тези дни, ама голяма работа. Тъкмо ще си върна и другите бройки. Няма кво да се мисли и разсъждава тук, на фона на всички дирижабли в СиП-а и извън него.
                            Не само тук, а и по принцип - с пф от блучипс с хубав алтман, фкфлоу, ре и малък дълг - винаги си с добър шанс да биеш маркета лонгтърм.

                            Освен Тотала, какво друго търгуваш сега ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              +++
                              Tочно затуй хич не са ми на сърце т.н. хай флайърс...
                              Върнах си току що малко от бройките, които бях продал пролетта, че не ми беше останала никва акцийка в Гилд. Имам чувството, че ще слезе още тези дни, ама голяма работа. Тъкмо ще си върна и другите бройки. Няма кво да се мисли и разсъждава тук, на фона на всички дирижабли в СиП-а и извън него.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Пазарът винаги е прав. Въпросът е, че е винаги прав само и единствено за конкретния момент. А никой не купува за да държи милисекунди - е не баш никой

                                Например ако вземе да пада печалбата на гилиъд пазарът ще се окаже прав да я оценява на ниски коефициенти. Но пък тогава цената на акция няма да се срине толкова, колкото би се сринала при Фейсбук например. Защото при гилиъд пазарът ще е предварително заложил спад, а при Фейсбук е заложил значителен растеж. Ако нещо се търгува на ПЕ 9 и печалбата му да падне с 50% пак няма да изглежда много скъпо и евентуално може да падне с 10-15% - ако печалбата след това пак почне да расте с едноцифрени темпове. Обаче ако нещо се търгува на ПЕ 30 и печалбата му падне дори само с 10% и изглежда, че след това ще расте с едноцифрени темпове цената му може да се срине с 40-50%
                                +++
                                Tочно затуй хич не са ми на сърце т.н. хай флайърс...

                                Коментар

                                Working...
                                X