IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
    SPDR ,, това не е ли индекния фонд на Vangard ? Annual Report Expense Ratio (net)0.09% ... аз отдана съм си набелязал, но при брокера ми не е разрешен за "retail investors"" .... иначе веднага щях да вкарам 20% от портфолиото ...
    ако брокера не ти разрешава значи сметката ти попада под забрана на американците за ЕС граждани да търгуват тяхните ЕТФи защото еврогейовете искали да се вписват още някви неща за ЕТФите допълнителни регулации и американците им каали си гледат работата. Освен ако брокера е американски и сметката ти е там, тогава всичко може

    State Street Global Advisors - SPDR
    https://de.spdrs.com/en/professional
    Last edited by michaelis12; 06.10.2019, 08:52.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Дай ми една графика на AMR или AMRQQ (с дивергенциите) докато си направа кафенце и ще си поговорим, ако искаш
      ми не може много да ти поствам щот тия нещастници Тиквестора са ми деактивирали акаунта и по некое време ше изчезна съвсем и по-добре за мене, тъкмо от 5 човека де що знаят тоя сайт ше останат 4 ....

      За оценките на банките тва праят винаги не е само на акции, а на всичко де що мърда, нали ти каам целта е да ти вземат парите, гледам съм и Бльомбурга дет тука преписват от там само пропагандни глупости, там ако прайш всичко наопаки стаа работата, ама Телевизията е на инвестиционен банкер еврейн кво искаш ?? Marketwatch, CNBC бла бла не стаа само загуба на време особено от Комсомолская правда CNN тва съвсем забраи .... Погледнах AMR тези са в Канада, а другите AMRQQ американци ама и двете са заболи яко нос, да се надяяме да не си купил нищо от там или ?? че може да дадат фира, XOP и OIH поне нема фалират ....

      Коментар


      • SPDR ,, това не е ли индекния фонд на Vangard ? Annual Report Expense Ratio (net)0.09% ... аз отдана съм си набелязал, но при брокера ми не е разрешен за "retail investors"" .... иначе веднага щях да вкарам 20% от портфолиото ...

        Коментар


        • В случая с този XOP гледам, че съдържа 61 компонента. Повечето представят добива на нефт, част от тях са рафинерии, оператори на тръби...и има малко преставена газ. Следователно логично е да траква по-чисто петрола, а не газта. В момента фючърсите за следващите 3-4 години плътно се придържат към цена 50 долара за WTI. Това означава от нула до едноцифрено число печалба за производителите на нефт. Това означава от хоризонтално до леко низходящо движение на XOP. Защо да го купувам?

          Трябва да повярвам, че цената на петрола ще поскъпне трайно над 50 долара за WTI през близките 4-5 години за да го купя това. Ами не виждам причини за това средносрочно.

          Коментар


          • По скоро забелязвам, че при оценките си те приемат, че условията на пазара, каквито са в момента - ще се запазят и в бъдеще. И затова, докато условията на пазара не се променят дълго време, кредитните им оценки вървят нагоре през 30% за тези бизнеси за които условията са добри и надолу за тези бизнеси, за които условията са лоши.
            В случая с тези шитове за които говорих - условията са лоши, те не могат да изкарат и стотинка, времето си тече, падежите по облигациите им наближава всеки ден и затова всеки ден те си падат (почти). Ако нищо не се промени - те си отиват. Дори и аз мога да го сметна това.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              абе ти тия ли глупаци гледаш кви оценки дават ве оуу ?? Тва съм го гледал и им знам мурафетите, всички оръфляци "дават оценка" sell то на дъното, а после кат вече е излетяло "купи го" та да излезнат те мхм ей са чаай се загаща.... Тва влези с малко кат още падне допълваш и в един красив момент дивергенцията на месечна ше го напрай ракетоносител .... те тия скапаняци банките тва праят наопаки квот каат, то логично нали треа ти земат парите .... тва е SPDR, не е акция да дълдиса и да останеш съвсем валат ....
              Всеки път, когато разгледам графика на някоя акция с насложени върху нея оценки на голямата артилерия (GS, MS и JPM) и аз забелязвам същото. Оценките им "Sell" са по дъното, a оценките им "Buy" са по върховете. Защо става така? Очевидно има два варианта. Или са по мурафетите или в методологията на това наблюдение има дефект. Не изключвам никога първия вариант, но в този случай бъркаш метода на наблюдението.

              Обикновено наблюдаваш живи акции, как са рейтингувани в миналото. А по този начин изключваш от наблюдението, тези които са мъртви. На тях графиките им просто изчезват от интернет. Никой повече не се интересува от тях. Възможно е да открием, че там преди края също има "Sell" рейтинги.
              А следователно не е достатъчно условие за влизане на дъно. Че е необходимо - съгласен съм.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                абе ти тия ли глупаци гледаш кви оценки дават ве оуу ?? Тва съм го гледал и им знам мурафетите, всички оръфляци "дават оценка" sell то на дъното, а после кат вече е излетяло "купи го" та да излезнат те мхм ей са чаай се загаща.... Тва влези с малко кат още падне допълваш и в един красив момент дивергенцията на месечна ше го напрай ракетоносител .... те тия скапаняци банките тва праят наопаки квот каат, то логично нали треа ти земат парите .... тва е SPDR, не е акция да дълдиса и да останеш съвсем валат ....

                Дай ми една графика на AMR или AMRQQ (с дивергенциите) докато си направа кафенце и ще си поговорим, ако искаш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                  Въобще не ги докосвам. Вчера Morgan Stanley даунгрейднаха и двете до сел (долар и пейсе).
                  Което може да значи много неща, но най-вероятно значи, че вече няма банки в щатите, който да са навити да ролнат дълга на газовите компании в Апалачите.
                  Или пък, че вече няма правилно мениджърско решение, което да ги извади от батака и са в божиите ръце.
                  Край. Вече даже и да ги пипна - не казвам.
                  абе ти тия ли глупаци гледаш кви оценки дават ве оуу ?? Тва съм го гледал и им знам мурафетите, всички оръфляци "дават оценка" sell то на дъното, а после кат вече е излетяло "купи го" та да излезнат те мхм ей са чаай се загаща.... Тва влези с малко кат още падне допълваш и в един красив момент дивергенцията на месечна ше го напрай ракетоносител .... те тия скапаняци банките тва праят наопаки квот каат, то логично нали треа ти земат парите .... тва е SPDR, не е акция да дълдиса и да останеш съвсем валат ....

                  Last edited by michaelis12; 05.10.2019, 18:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    погледни ETF XOP и OIH остай ги тия единичните
                    Въобще не ги докосвам. Вчера Morgan Stanley даунгрейднаха и двете до сел (долар и пейсе).
                    Което може да значи много неща, но най-вероятно значи, че вече няма банки в щатите, който да са навити да ролнат дълга на газовите компании в Апалачите.
                    Или пък, че вече няма правилно мениджърско решение, което да ги извади от батака и са в божиите ръце.
                    Край. Вече даже и да ги пипна - не казвам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                      Затворени на 1.85 и 2.79.
                      погледни ETF XOP и OIH остай ги тия единичните

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

                        Ами измислен е да

                        RoboForex Ltd is a member of RoboMarkets/RoboForex group (website – rbfx.com), together with RoboMarkets Ltd (CySEC license No. 191/13) and RoboMarkets LLC (Certificate No. 15 dated 08.04.2019, issued by the National Bank of the Republic of Belarus). Но и да ги загубя тия стинки няма да рева за тях поради каквато и да е причина . Вкарвал съм и съм теглил пари не съм имал проблем до момента. Матеев реве за пари дет не са негови а от бонуси. Изобщо не си губя времето с бонуси . Бях вкарал към 250евро тази сума ми е за около година бях шортил dgaz като беше 103 долара и една година го чаках да падне на 80 90 за да затворя .
                        абе щом е Беларус е по-добре от Кипър, Вануату, Сейшели и други подобни кретении. Докат там има "диктатура" си защитен, че "демократизират" ли ги кат нас отече в канала и фсичко е фюу. Матеев да го пампури ич не ме е еня, а ти викаш ако стане нещо с газта .... тя гърми за дни и прай едни тояги и в двете посоки лудница, за тва аз там много фнимавам да не га лапна ..... Като говорим за сериозен брокер е некой голем кат IB, Charles Schwab, TD Ameritrade, не некви Елана Петкана и Драгана, мани ги тия

                        P.S. ако имаше брокер или банка в С.Корея да позволяват на чужденци там щех да си напрраа account и ше е 100% сигурно еле па от наша Булгаристания, че ако некой тръгне да мами или бега с парите Пинко ше го разстреля културно на площада, там нема КТБта и 97г. кат у нас нема и да има .....
                        Last edited by michaelis12; 05.10.2019, 11:18.

                        Коментар


                        • А това че е CFD не значи че не могат да изнасят на реалния пазар както казах бях купил един боклук за 101 акции и си вядях сделката при брокер който търгува само акции без cfd и такива глупости
                          http://www.proflashgame.com

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                            много странно, че тези го разрешават шорт на тройни ЕТФи тва никъде не съм го видял, но е CFD сиреч ти срещу брокера с негови пари, т.е. ако стане нещо рязко с газта ше занитат кат гнида на стената нали ти е ясно тва нещо ? .... Тоя брокер имаше само английски и руски, кой ги регулира тия, да не са на некой сървър у некоя маза в Масква ? че ше ревеш кат оня олигофрен Матеев дет прай фасони за 3 хилки и само по една тръба мое им врътне аз друго не виждам кво мое напрай ....
                            За мене тва е рискантно нит брокера брокер и некви неща разрешава дет не би требало, но с малки кинти ей така за чикалък стаа, ама нещо по-сериозно не бих сложил на твое место да нема няц ...
                            Ако стане нещо с газта ще вкарам пари за по - хубава позиция за дълга газ при някой по - сериозен брокер като Елана
                            http://www.proflashgame.com

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                              много странно, че тези го разрешават шорт на тройни ЕТФи тва никъде не съм го видял, но е CFD сиреч ти срещу брокера с негови пари, т.е. ако стане нещо рязко с газта ше занитат кат гнида на стената нали ти е ясно тва нещо ? .... Тоя брокер имаше само английски и руски, кой ги регулира тия, да не са на некой сървър у некоя маза в Масква ? че ше ревеш кат оня олигофрен Матеев дет прай фасони за 3 хилки и само по една тръба мое им врътне аз друго не виждам кво мое напрай ....
                              За мене тва е рискантно нит брокера брокер и некви неща разрешава дет не би требало, но с малки кинти ей така за чикалък стаа, ама нещо по-сериозно не бих сложил на твое место да нема няц ...
                              Ами измислен е да

                              RoboForex Ltd is a member of RoboMarkets/RoboForex group (website – rbfx.com), together with RoboMarkets Ltd (CySEC license No. 191/13) and RoboMarkets LLC (Certificate No. 15 dated 08.04.2019, issued by the National Bank of the Republic of Belarus). Но и да ги загубя тия стинки няма да рева за тях поради каквато и да е причина . Вкарвал съм и съм теглил пари не съм имал проблем до момента. Матеев реве за пари дет не са негови а от бонуси. Изобщо не си губя времето с бонуси . Бях вкарал към 250евро тази сума ми е за около година бях шортил dgaz като беше 103 долара и една година го чаках да падне на 80 90 за да затворя .
                              http://www.proflashgame.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение

                                Точно понеже тия болуци клонят към 0 е далавера да ги шортнеш. Е има малък риск да направят спайк няколко пъти за Tvix беше 15 на симулация по - времето на кризата 2008 тогава този боклук не го е имало. Та като шортиш е хубаво да имаш по 5 10 пъти повече пари от това което шортиш или да можеп бързо да ги вкараш за да няма маржин кол ама безлатен обяд както се казва няма. Все още незнам тия защо не начисливят overnight fee за шорт позиция твърде хубаво е за да е истина но за момента е така дали ще е така за в бъдеще никой не се знае.
                                много странно, че тези го разрешават шорт на тройни ЕТФи тва никъде не съм го видял, но е CFD сиреч ти срещу брокера с негови пари, т.е. ако стане нещо рязко с газта ше занитат кат гнида на стената нали ти е ясно тва нещо ? .... Тоя брокер имаше само английски и руски, кой ги регулира тия, да не са на некой сървър у некоя маза в Масква ? че ше ревеш кат оня олигофрен Матеев дет прай фасони за 3 хилки и само по една тръба мое им врътне аз друго не виждам кво мое напрай ....
                                За мене тва е рискантно нит брокера брокер и некви неща разрешава дет не би требало, но с малки кинти ей така за чикалък стаа, ама нещо по-сериозно не бих сложил на твое место да нема няц ...
                                Last edited by michaelis12; 04.10.2019, 20:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X