IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    BlackRock has significant HY position
    Но аз нямам, а те копират от мене

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Why junk bonds won't spark new crisis: BlackRock
      http://www.cnbc.com/2015/12/14/why-j...blackrock.html


      Ето, и БлакРок казват същото като мене за трилионите излишни резерви в банките:

      One of the positives from years of easy money by the Fed is "trillions of dollars of excess reserves sloshing around the banking system looking for something to do," Fisher said. "So the race for the exits now isn't going to be the same as was in 2007 and 2008."
      BlackRock has significant HY position

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Общо нещо на пазарите преди всеки срив е че всъщност никой не го е очаквал То за това и се получава срив, а не плавен спад.
        Why junk bonds won't spark new crisis: BlackRock
        http://www.cnbc.com/2015/12/14/why-j...blackrock.html


        Ето, и БлакРок казват същото като мене за трилионите излишни резерви в банките:

        One of the positives from years of easy money by the Fed is "trillions of dollars of excess reserves sloshing around the banking system looking for something to do," Fisher said. "So the race for the exits now isn't going to be the same as was in 2007 and 2008."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Какво искаш да си купиш - аз пък днес си купих Walt Disney. Не забравяйте да отидете на премиерата на Епизод VІІ на STAR WARS - даже ако ви кефи - отидете 2-3 пъти - защото аз разчитам на всички вас.
          И даде цели 109$......много ларж си станал...

          Коментар


          • В Блумбърг тв пише, че в Канада имало петрол по 22 долара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Аз не съм купил още - не съм такъв идиот да ловя падащи ножове Но да се успокои два три дена и скачам
              Какво искаш да си купиш - аз пък днес си купих Walt Disney. Не забравяйте да отидете на премиерата на Епизод VІІ на STAR WARS - даже ако ви кефи - отидете 2-3 пъти - защото аз разчитам на всички вас.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Не се срива, защото щатската икономика е в сравнително добро здраве, домакинствата са деливъридж-нали, корпорациите може да изглеждат много задлъжняли, но всъщност не са (виж само, че средностатистическия матуритет на копрпоративните облигации сега е 17г., а корпорациите се къпят в кеш), банките, противно на това, което казваш, са в изключително добро здраве и дори се очаква net charge-offs догодина да спаднат.

                Да не говорим, че "замръзване" на междубанковия паричен пазар, като в 2008, изглежда почти невъзможно с трилионите резерви, които банките имат в момента.

                И накрая, намаляващите цени на комодинтис и на петрола, не отразавят слабо потребителско търсене в САЩ, а в ЕМ.

                Сега, ако искаш, можеш да поспекулираш, как един евентуален срив в ЕМ може да засегне "развития" свят. Но нито е ясно дали ЕМ са толкова зле че наистина да се сринат (все пак са понаучили нещо от 1997), нито пък дали този път ще е различно (примерно защото ЕМ са много по-големи като процент от глобалната икономика) и техните мъки ще се прехвърлят върху САЩ.
                И аз не виждам никакъв смисъл да срива: ама ето че продължават да се - пазарите - и днес: Европа уж тръгна добре, ама пак: почнаха гладко и свършиха гадко, тяхната кожица розава. Някой казват: заради Фед - ама какво общо Фед с европейските? Други - заради петролът - че всички компании ли продават петролец? Напротив - ного бизнеси намаляват разходите си заради по-евтиният петрол !!! Трети викат: валутните войни - китайците цакат с евтин юан... ама ето - затова пък има силен скок на вътрешното потребление...

                Въобще - и аз не виждам защо срива - но както е тръгнало, ще стигнем августовските нива - ного причини могат да се измислят, но за мен това е МИШКУНЯШКА РАБОТА.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Хахаха - ми то човек веднъж да види как парите му се сриват с по 10% всеки божи ден и след това няма проблеми да не се занимава за някакви +10 или 20% на година

                  Това не е пост кризис стрес дизордър а здрав разум
                  Да бе: по 10% всеки ден... това го видяхме само веднъж - хем за минути - на Дау - ама при нищожни обороти, щото дори от паникьорите 95% се държаха за тимбериците с две ръце и поради това не можеха да търгуват. Хем и тогава - падна с 15%, но възстанови още същия ден над половината от. Ти такова нещо виждал ли си друг път, дори и на кино?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    Itraxx с раzли4ен leverage, или опции варху HY ЕТФ.

                    днеска пак добри новини

                    равновесов бегаи от тоz лонг
                    Аз не съм купил още - не съм такъв идиот да ловя падащи ножове Но да се успокои два три дена и скачам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Съграсен съм, но през последните години, та и до сега все очакваме срив и той все не идва. Това аз го наричам post-crisis stress disorder
                      Хахаха - ми то човек веднъж да види как парите му се сриват с по 10% всеки божи ден и след това няма проблеми да не се занимава за някакви +10 или 20% на година

                      Това не е пост кризис стрес дизордър а здрав разум

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Това какво означава? Можеш ли да си дълъг или къс CDS за конкретни ценни книжа?

                        Принципно CDS са предимно OTC и са достъпни само за големите, нали така? Големите инвестиционни банки не искат да пуснат CDS на борсата, за да могат да дерат яко кожата от bid/ask spread-а на непрозрачния ОТС пазар?

                        Itraxx с раzли4ен leverage, или опции варху HY ЕТФ.

                        днеска пак добри новини

                        равновесов бегаи от тоz лонг

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Общо нещо на пазарите преди всеки срив е че всъщност никой не го е очаквал То за това и се получава срив, а не плавен спад.
                          Съгласен съм, но през последните години, та и до сега все очакваме срив и той все не идва. Това аз го наричам post-crisis stress disorder
                          Last edited by Misho ILIEV; 14.12.2015, 16:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Не се срива, защото щатската икономика е в сравнително добро здраве, домакинствата са деливъридж-нали, корпорациите може да изглеждат много задлъжняли, но всъщност не са (виж само, че средностатистическия матуритет на копрпоративните облигации сега е 17г., а корпорациите се къпят в кеш), банките, противно на това, което казваш, са в изключително добро здраве и дори се очаква net charge-offs догодина да спаднат.

                            Да не говорим, че "замръзване" на междубанковия паричен пазар, като в 2008, изглежда почти невъзможно с трилионите резерви, които банките имат в момента.

                            И накрая, намаляващите цени на комодинтис и на петрола, не отразавят слабо потребителско търсене в САЩ, а в ЕМ.

                            Сега, ако искаш, можеш да поспекулираш, как един евентуален срив в ЕМ може да засегне "развития" свят. Но нито е ясно дали ЕМ са толкова зле (все пак са понаучили нещо от 1997), нито пък дали този път ще е различно (примерно защото ЕМ са много по-големи като процент от глобалната икономика) и техните мъки ще се прехвърлят върху САЩ.
                            Общо нещо на пазарите преди всеки срив е че всъщност никой не го е очаквал То за това и се получава срив, а не плавен спад.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Просто не виждаш всичко - сриването на облигациите с нисък рейтинг - който създава сериозни опасения и за качеството на кредитния портфейл на банките. Изтичането на хеджовете на производителите на шистов петрол - които ги държаха над водата след като се бяха хеджирали при високи цени на петрола. Срутващата се ликвидност при корпоративния дълг - един фонд даже спря обратнит - едно напомняне за кризата от 2008, опасенията че ниската ликвидност ще доведе до срутване на всичко - това което говорих преди няколко дена тук.

                              Аз не се очудвам че пазара пада - учудвам се че не се срива
                              Не се срива, защото щатската икономика е в сравнително добро здраве, домакинствата са деливъридж-нали, корпорациите може да изглеждат много задлъжняли, но всъщност не са (виж само, че средностатистическия матуритет на копрпоративните облигации сега е 17г., а корпорациите се къпят в кеш), банките, противно на това, което казваш, са в изключително добро здраве и дори се очаква net charge-offs догодина да спаднат.

                              Да не говорим, че "замръзване" на междубанковия паричен пазар, като в 2008, изглежда почти невъзможно с трилионите резерви, които банките имат в момента.

                              И накрая, намаляващите цени на комодинтис и на петрола, не отразавят слабо потребителско търсене в САЩ, а в ЕМ.

                              Сега, ако искаш, можеш да поспекулираш, как един евентуален срив в ЕМ може да засегне "развития" свят. Но нито е ясно дали ЕМ са толкова зле че наистина да се сринат (все пак са понаучили нещо от 1997), нито пък дали този път ще е различно (примерно защото ЕМ са много по-големи като процент от глобалната икономика) и техните мъки ще се прехвърлят върху САЩ.
                              Last edited by Misho ILIEV; 14.12.2015, 15:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Как се справят най-големите професионалисти на уолстрийт с познаването на пазара за следващата година

                                Както виждате ужасяващо. А след като дори и те си нямат идея на къде ще върви, не виждам защо човек може да смята че може да познае по-добре
                                Само дългосрочното е смислено и то ако се купи, когато изглежда подценено, било индекс, било портфолио от висококачествени акции. И както дедо Бъфьо казва, трябва стомах (а не много акъл).

                                Коментар

                                Working...
                                X