IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вече десет години живеем в този свят. Още десет и ехе...!

    Нека работят ..., не се става така лесно човек, а ние двамата с Мюлер ще жулим кафе, кафе, кафе (в Старбъкс)!


    Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

    Тази след креша ще си я купя много и се кефя. Имам си цял списък за след Армагедона. Който ще настъпи...................... Едно време ФЕД Бабата каза, че няма да има повече кризи и крешове. Помниш ли. Представяш ли си идеалният свят в който активите растат вечно, а Китайците работят ли работят, и за да не ни е скучно след тежката ни работа, която ни се състои в това да погледенм веднъж дневно монтира и да видим увеличена цена на активите ни пускаме телевизора да погледаме екшън от сериала Близък Изток на всичкото отгоре наживо на хайрежолюшън.
    Това верно не е лесна работа.
    Last edited by Money; 22.02.2020, 00:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      М-да, имам и Старбъкс, на които не малка част от растежа идва от Китай... и те са нагоре
      Тази след креша ще си я купя много и се кефя. Имам си цял списък за след Армагедона. Който ще настъпи...................... Едно време ФЕД Бабата каза, че няма да има повече кризи и крешове. Помниш ли. Представяш ли си идеалният свят в който активите растат вечно, а Китайците работят ли работят, и за да не ни е скучно след тежката ни работа, която ни се състои в това да погледенм веднъж дневно монтира и да видим увеличена цена на активите ни пускаме телевизора да погледаме екшън от сериала Близък Изток на всичкото отгоре наживо на хайрежолюшън.

      Коментар


      • Една по-голяма банка да натисне спусъка Sell и реши да обере печалбите първа и ако случайно или не чак толкова случайно централните банки не се намесят ще стане ти ли ме бутна сам ли паднах.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Нов ол тайм хай. Акциите нямат спирачка...

          Днес излезе новина, че бизнесът на Адидас в Китай е спаднал с 85%, а ADS са 2.3% нагоре.
          Tи остави другите, ами и китайските акции не си поплюват особено. Примерно средния пърформънс на 2те де имам (баба и джейди) от началото на годината е 2.5 пъти по добър от този на спайчо.
          И Шанхай композит е само на 2-3% от върха...

          Хем доларът нагоре, хем акциите на нов връх. И на никой не му пука за потенциалните последици от вируса, които е почти сигурно, че най-малкото в Китай няма да са тривиални.
          E ти какво искаш, това доле малко ли е...
          Но пък си има добър наратив за следващата корекция...

          Fed: easing
          ECB: easing
          BOE: easing
          BOJ: easing
          SNB: easing
          Denmark: easing
          Australia: easing
          Brazil: easing
          Russia: easing
          India: easing
          China: easing
          Korea: easing
          Indonesia: easing
          Turkey: easing
          Mexico: easing
          Chile: easing
          Philippines: easing
          South Africa: easing
          Last edited by pipbel; 20.02.2020, 11:35.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Алогичен пазар, примери колкото искаш, казина в Китай, круизни линии, Бойнг, HSBC, все проблемни, нива високи.
            М-да, имам и Старбъкс, на които не малка част от растежа идва от Китай... и те са нагоре

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Нов ол тайм хай. Акциите нямат спирачка...

              Днес излезе новина, че бизнесът на Адидас в Китай е спаднал с 85%, а ADS са 2.3% нагоре.
              Алогичен пазар, примери колкото искаш, казина в Китай, круизни линии, Бойнг, HSBC, все проблемни, нива високи.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Хем доларът нагоре, хем акциите на нов връх. И на никой не му пука за потенциалните последици от вируса, които е почти сигурно, че най-малкото в Китай няма да са тривиални...

                Май сега е моментът да се продаде още нещичко.
                И как го разбра това? Хвърля боб или ходи да ти леят олово?

                Коментар


                • Нов ол тайм хай. Акциите нямат спирачка...

                  Днес излезе новина, че бизнесът на Адидас в Китай е спаднал с 85%, а ADS са 2.3% нагоре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Не знам, явно американските акции на големите компании са се превърнали в safe haven.

                    А и Шанхай е нагоре днес с цели 2%.



                    Investors are flocking to the largest US growth stocks as concerns rise over the global economy


                    The way markets have been acting this year, treating high-quality American assets as a haven, makes sense. But even a sensible move can reach extremes and create distortions.

                    The trick is trying to figure out when rational activity takes conditions to a riskier place. It’s unclear we’re there yet.

                    That’s right — even though the coronavirus outbreak upended expectations for an early-2020 economic reacceleration led by trade and manufacturing — the fact the S&P 500 is at a record high, and the manner it got there, are not illogical.
                    Тая работа докато не излезнат данните за Китайската икономика.

                    Коментар


                    • Не знам, явно американските акции на големите компании са се превърнали в safe haven.

                      А и Шанхай е нагоре днес с цели 2%.



                      Investors are flocking to the largest US growth stocks as concerns rise over the global economy


                      The way markets have been acting this year, treating high-quality American assets as a haven, makes sense. But even a sensible move can reach extremes and create distortions.

                      The trick is trying to figure out when rational activity takes conditions to a riskier place. It’s unclear we’re there yet.

                      That’s right — even though the coronavirus outbreak upended expectations for an early-2020 economic reacceleration led by trade and manufacturing — the fact the S&P 500 is at a record high, and the manner it got there, are not illogical.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                        Не съм сигурен ман, влиянието на вируса е непропорционално по-голямо там където се произвежда в сравнение с там където се потребява.
                        От там нататък нарушена логистика и откровен шортидж на някои стоки и услуги бутат цените нагоре.
                        Не си спомням през последните години капитал, който е паднал, докато продуктът на производството с което е свързан е поскъпвал.
                        Бе не знам, ама тоя път мисля Мишов е прав, не съвсем радикално, ама е нелошо вече тук таме да се прибират профитчета малко и на порцийки.
                        Петък поне на мен ми се видя бая ирационален пазара, очаквах да падне ( след вестите от китай) - а то не му пука даже от приличие, пак нагоре.
                        Добавих си аз към кеша някъде към 4% - малко от лоста ( само до фиксирания %), ябълки,макар и само 2, ликвидирах и циско нацяло - разваляше ми естетиката като единствения картон на червено...
                        Пък и бях почнал тия дни да се чувствам леко еуфорично, регистрирах едно много приятно кръгло число в $, в левчета също ми изглеждаха много добре нещата - че чак почна да ми светва една малка жълто-червена лампичка, та викам си ей шматко - я вземи поприбери лекинко туй онуй..

                        Не мисля обаче че е дошло време за голямо кеширане, а и може се изпусне много - историята учи че най добрите % се правят в баш крайния стадий на мелтъпа, за броенитe месеци преди спихването. Надали и тоя път ще е различно...

                        ПС От китайчетата ми съм със смесени чувства YTD, от бабата не съм доволен тая година, никакъв откат след супер отчета, то верно че вируса дърпа назад форуърд погледа, ама същото важи и за джейди-тата ми, аlа те си ралят щастливо и тая година и не им пука хич. Имам и 3та дръпната позиция в chl ( уж заради 5G клъвнах там), ама тя за разлика от предните 2 е бая малка и не си заслужава особено внимание.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Хем доларът нагоре, хем акциите на нов връх. И на никой не му пука за потенциалните последици от вируса, които е почти сигурно, че най-малкото в Китай няма да са тривиални...

                          Май сега е моментът да се продаде още нещичко.
                          Не съм сигурен ман, влиянието на вируса е непропорционално по-голямо там където се произвежда в сравнение с там където се потребява.
                          От там нататък нарушена логистика и откровен шортидж на някои стоки и услуги бутат цените нагоре.
                          Не си спомням през последните години капитал, който е паднал, докато продуктът на производството с което е свързан е поскъпвал.

                          Коментар


                          • Хем доларът нагоре, хем акциите на нов връх. И на никой не му пука за потенциалните последици от вируса, които е почти сигурно, че най-малкото в Китай няма да са тривиални...

                            Май сега е моментът да се продаде още нещичко.

                            Коментар


                            • Необичайно гладичко си върви нагоре по всички асети пазаря тая година, надминава за сега очакванията ми.
                              Ни разни короновани вируси, ни предстоящи есенни избори и т.н. съумяват да го затруднят, катери си се по тревогите без проблем. Хубавко си е да се вози човек ...
                              Въпроса е докога, да не стане работата по класиката сел ин мей и беж ауей...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Коронавирусът не е шега работа

                                Yardeni Research President Edward Yardeni said the U.S. economy was showing signs of improvement before the deadly pneumonia-like virus started making headlines. The longer this situation persists the more likely the event could weigh on stocks, possibly sparking a correction, Yardeni said. He said he would keep new cash on the sidelines until there is more clarity around the spread of the illness.
                                Не е. Като паднат Пекин и Шанхай,. трудно ще прикрият реалната картина. Първи в тотален невиждан колапс ще изпаднат суровините, Борсите ще ги последват със сериозен спад, ЦБ ще отговорят с квадралионна подкрепа. Първоначално това ще има някакъв ефект, но в последствие кървавата баня ще отнесе Шанхай Композит, малко по-късно ЕС индексите ще го отнесат невиждано и накрая USA. Налятата ликвидност ще се премести в злато, защото просто няма къде да отидат. И цикълът ще бъде завършен. За да започне нов. За оцелелите предстоеше нов свят сглобен. отчасти от стария. Това беше края на глобализма. Моят любимец TWITTER ще дигне Mau до космоса, в такива епохални времена повтарящи средновековието няма как иначе.

                                Коментар

                                Working...
                                X