IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    A и чарта грозен, мяза малко на тройно дъно, ма надали ще е последно...
    Ник беше по тия, мисля по му харесваше норилск никел, май с основание..
    Norilsk е друга работа там надали ше има фалити .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
      Младежи, какво ще кажете за Alcoa?
      Мъка

      спадат продажби .... печалба...... в негативен тренд ......

      От ресурсните окото хващат някои златодобивни компании засега.

      като гледам от сектова учудващо добре се държи KALU.
      Last edited by ED; 11.01.2016, 18:33.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Абе що пак се продъниха надолу пазарите, макар нежестоко? Още ли пропадна петролецът? Абе, арапите още малко ще почнат да го раздават без пари, бе...
        С нефта започна да става малко злобно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
          Най-големият алуминиев комбинат в САЩ хлопва врати
          Alcoa закрива завода си Warrick в Индиана с капацитет от 269 хил. тона годишно
          http://www.investor.bg/sasht/337/a/n...-vrati-209126/
          A и чарта грозен, мяза малко на тройно дъно, ма надали ще е последно...
          Ник беше по тия, мисля по му харесваше норилск никел, май с основание..

          Коментар


          • Абе що пак се продъниха надолу пазарите, макар нежестоко? Още ли пропадна петролецът? Абе, арапите още малко ще почнат да го раздават без пари, бе...
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Младежи, какво ще кажете за Alcoa?
              Най-големият алуминиев комбинат в САЩ хлопва врати
              Alcoa закрива завода си Warrick в Индиана с капацитет от 269 хил. тона годишно
              http://www.investor.bg/sasht/337/a/n...-vrati-209126/

              Коментар


              • Младежи, какво ще кажете за Alcoa?

                Коментар


                • Мерси на който ми купи няколкото мишленца - аз пък си зех още Allianz и HSBC.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • http://www.mckinsey.com/insights/eco...h_deleveraging

                    Много добър анализ на маккинзи за задлъжнялостта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      В Китай не е базирана на кредити, също както и в цяла Азия и Латинска Америка.
                      Е, ако това е вярно си е време за купуване Но както е модерно да се казва- аз на китайски данни не вярвам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Естествено, че имат високи спестявания, все пак дълги години се правиха огромни печалби. Аз имам предвид потреблението на долната част на средната класа, което в цял свят се базира на кредити. А това е най-многобройната прослойка. Иначе точно спестяванията са част от проблема, ако не бяха толкова големи девалвацията на юана щеше да мине много лесно и безпроблемно и то в размер на 50-100 %, а не на 5-10%.
                        В Китай не е базирана на кредити, също както и в цяла Азия и Латинска Америка. Корея е едно изключение - там бая са задлъжняли - но тя трудно може да мине за развиваща се държава.

                        Коментар


                        • Естествено, че имат високи спестявания, все пак дълги години се правиха огромни печалби. Аз имам предвид потреблението на долната част на средната класа, което в цял свят се базира на кредити. А това е най-многобройната прослойка. Иначе точно спестяванията са част от проблема, ако не бяха толкова големи девалвацията на юана щеше да мине много лесно и безпроблемно и то в размер на 50-100 %, а не на 5-10%.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Това просто не е вярно, нормата на спестяване на китайците е все още потресаваща. Дълговете в целия ЕМ - без европейската част са нищожни. В Китай има дългове, но те са на области и на държавни предприятия и са реално гарантирани от държавата - поне до сега Китай са пуснали само две големи компании да фалират ако не се лъжа. Вече се говори за китайско КИ - което те нямат проблем да направят и дълговете им да се занулят.

                            А и пазарите падаха не заради китайския пазар, а заради китайския юан. Има страхове че девалвацията там ще продължи и това ще удари износителите за Китай. Но реално тази девалвация си е режисирана от КЦБ и ще бъде толкова, колкото те искат. Предполагам че по някое време следващата година ще девалвират още веднъж - пак за 3-4% и това ще е.

                            Аз за това и затворих късите в петък - китайската валута всъщност поскъпна тогава. Пазарите естествено се страхуваха какво ще измислят китайците през уикенда и за това и разпродадоха на края на американската сесия - просто от предпазливост. Но китайците вече открито тръгват за стабилизиране на юана. И както се вижда паниката отминава
                            Съгласен съм с тебе - понижаването на курсът на парите с Косматият е по-заплаха от спадът на мишкуняшката им борса.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Не производството е проблемът, а потреблението. Не само Китай, а целият ЕМ е в нашето положение от 2008-2009- потреблението значително надхвърля доходите, а сега освен, че няма да има нови заеми ще трябва и старите да се връщат.
                              Това просто не е вярно, нормата на спестяване на китайците е все още потресаваща. Дълговете в целия ЕМ - без европейската част са нищожни. В Китай има дългове, но те са на области и на държавни предприятия и са реално гарантирани от държавата - поне до сега Китай са пуснали само две големи компании да фалират ако не се лъжа. Вече се говори за китайско КИ - което те нямат проблем да направят и дълговете им да се занулят.

                              А и пазарите падаха не заради китайския пазар, а заради китайския юан. Има страхове че девалвацията там ще продължи и това ще удари износителите за Китай. Но реално тази девалвация си е режисирана от КЦБ и ще бъде толкова, колкото те искат. Предполагам че по някое време следващата година ще девалвират още веднъж - пак за 3-4% и това ще е.

                              Аз за това и затворих късите в петък - китайската валута всъщност поскъпна тогава. Пазарите естествено се страхуваха какво ще измислят китайците през уикенда и за това и разпродадоха на края на американската сесия - просто от предпазливост. Но китайците вече открито тръгват за стабилизиране на юана. И както се вижда паниката отминава

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Не производството е проблемът, а потреблението. Не само Китай, а целият ЕМ е в нашето положение от 2008-2009- потреблението значително надхвърля доходите, а сега освен, че няма да има нови заеми ще трябва и старите да се връщат.
                                Китайските хора също увеличават потреблението си.

                                Представи си само чУек - ако дори не 1%, а само 0.1% от Китайците си купят Боинг... яко яко ще дръпне компанията, а?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X