IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Така е, ама ако янките са 10% надоле, а ние толкова и повече нагоре - ми че то нашата зарзаватчийница по скъпа от тях става бе
    Не че не може, въпрос просто на заблуден мъни флоу.....ма извратеняшко някак ми се види...
    Що пък не, малиии, къв хубав арбитраж може стане...
    Евтино и скъпо са относителни понятия. Всичко зависи от това как се възприема бъдещето. А няма особен проблем бъдещето в България да се възприема светло - стига управляващите ни да не са престъпници полуморони.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Чудя се дали този сценарий е възможен при по-агресивни фискални политики, но засега ми идва твърде отдалечен във времето.
      Теоретично е възможно. На практика - едва ли.

      Ако петролът тръгне нагоре може да има временен ефект нагоре върху CPI.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Чудя се дали този сценарий е възможен при по-агресивни фискални политики, но засега ми идва твърде отдалечен във времето.
        Чисто теоретично няма проблем да изригне и при агресивна парична политика ако лихвите стоят прекалено дълго ниски и в същото време се получи значителн ръст на кредити за потребление, но не и за инвестиции. Това ще избута инфлацията нагоре, но не е потенциалния растеж на икономиката. Много бързо ще се формират инфлационни очаквания, които след това централната банка ще трябва посрешне с рязко вдигане на лихвите, което пък съвсем ще убие инвестициите и ще свали още повече потенциала.

        В САЩ например към момента потенциалния продукт расте изключително зле https://research.stlouisfed.org/fred2/series/GDPPOT

        Или с други думи ниските лихвени проценти към момента не са създали в САЩ достатъчно реални инвестиции, които бързо да вдигнат икономиката.

        В същото време има огромно количество свободни пари и в банките и в населението. процесът на деливъридж е реално преминат. И ръста на кредитите за потребление вече е доста добър и значително изпреварва БВП то. безработицата е много близо до равнището при което вече ще почне да въздейства на инфлацията.

        От тук нататък е въпрос на шанс дали бързо или бавно ще се формират инфлационни очаквания и въпрос на добро действие от страна на ФЕД е да държи тези инфлационни очаквания под контрол. Ако шанса не е в полза на ФЕД и няколко месеца подред изведнъж инфлацията почне рязко да надминава таргетите им - което не е под контрол на ФЕД да отбележа. И се окаже че ФЕД закъснеят с нормализирането на лихвите

        И ето ти стагфлация - второто най-лошо нещо след депресия с дефлация

        Коментар


        • Пак ни биха по тимберичките.

          Проклет петрол, проклети арапи, проклети китайци, ПРОКЛЕТИ МИШКУНЯЦИ.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Дълга стагнация не означава ниска инфлация. Означава нисък растеж. Няма никакъв проблем инфлацията да си изригне и при стагнация - добър пример е настояща Бразилия.
            Чудя се дали този сценарий е възможен при по-агресивни фискални политики, но засега ми идва твърде отдалечен във времето.

            Коментар


            • Да не съм съвсем на сухо си взех накрая първа порция Фибрия на 11.75.
              Отчетите наближават...

              PS Хубаво беше заради нея да добавя за хедж допълнително към BZQ, ма там по скоро вече ме сърби за кеширане..
              Дано тия дни поне временно да поизригне бразилия та да си добавя на по ниско ниво.
              Last edited by pipbel; 07.01.2016, 23:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Повечето хора очакват secular stagnation. Ти явно си доста по-голям оптимист за бъдещето.

                Да видим.
                Дълга стагнация не означава ниска инфлация. Означава нисък растеж. Няма никакъв проблем инфлацията да си изригне и при стагнация - добър пример е настояща Бразилия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Купуваш Европа, продаваш Китай и ако уцелиш разликата във волатилността им и ливъриджа, при който няма да гръмнеш можеш да докараш трицифрена доходност
                  Тцъ, шортя само много широки индекси на развити държави. С други думи Сп и Насдак А купувам навсякъде където мога - днес гледах даже една украинска компания - но като се зачетох в украинската преса и се отказах - въпреки ПЕ то от 1. Просто тамошния неприятник собственик ми се стори в пъти по-зле дори от тукашните най-неприятни такива

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    https://research.stlouisfed.org/fred2/series/DGS10

                    Ти какво очакваш да ти кажат хора чиито печалби буквално зависят от това хората да вярват че лихвите ще стоят ниско за дълго.
                    Повечето хора очакват secular stagnation. Ти явно си доста по-голям оптимист за бъдещето.

                    Да видим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Лонг шорт ми е по-добре определено както спрямо само лонг така и спрямо само шорт
                      Купуваш Европа, продаваш Китай и ако уцелиш разликата във волатилността им и ливъриджа, при който няма да гръмнеш можеш да докараш трицифрена доходност

                      Коментар


                      • ей са ше видите вие едни -10% на янките утре като избушат на всички шортаджии кочините ......
                        тея имат гадния навик както го праат да изглежда такова едно никво и всичко живо влезе шорт те тогава стават най-големите мизерии .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Просто не са много хората, които очакват 4% в обозримо бъдеще. Но кой знае, може би грешат.
                          https://research.stlouisfed.org/fred2/series/DGS10

                          Ти какво очакваш да ти кажат хора чиито печалби буквално зависят от това хората да вярват че лихвите ще стоят ниско за дълго.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Няма как да не им пука какво ще стане с доходоносността ако са лонг 10yr bonds независимо какъв спред обират днес.
                            Що - то това е ликвиден пазар винаги могат да закрият позиция. Кой мислиш че ги държи тези неща до падеж - предполагам почти никой.

                            Другият момент е че няма проблем да се играе и през фючърси - където пък ама никак няма начин да ги държиш десет години а всичко си е за три месеца до година, все едно дали търгуваш 10 или 30 годишни.

                            А аз поне не съм убеден кой пазар е по-голям този на самите облигации или този на фючърсите върху тях

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Кой знае - нищо чудно и да избушим нагоре - ама надали Човек не може да разчита на подобни корелации. Пък и валутата много влияе. Ето например тази година САЩ е около нулата Канада е на -20% но пък Дания е на +35%
                              Така е, ама ако янките са 10% надоле, а ние толкова и повече нагоре - ми че то нашата зарзаватчийница по скъпа от тях става бе
                              Не че не може, въпрос просто на заблуден мъни флоу.....ма извратеняшко някак ми се види...
                              Що пък не, малиии, къв хубав арбитраж може стане...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Що - ти откъде ги знаеш какво точно правят. Напълно възможно е да купуват американски облигации, да продават европейски облигации, да хеджират валутния риск, да прибират спреда и да не им пука на къде ще вървят лихвите стига спреда да е в тяхна полза.

                                но да - ритейл който просто купува американски десетгодишни облигации на 2,15% без никакъв хедж е идиот .
                                Просто не са много хората, които очакват 4% в обозримо бъдеще. Но кой знае, може би грешат.

                                Коментар

                                Working...
                                X