IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пазарите са рационални механизми за дисконтиране на очаквания. Ключовото е че са рационални. поне погледнати в цялост. Ако пазарите падат или ако се вдигат винаги има рационална причина за това. Тази причина може да е в промяна в очакванията или промяна във вероятностите присъждани на дадени очаквания - но причина съществува и е рационална.

    Страх и алчност не са рационални причини. Страхът може да докара капитулация, а алчността балон - но и двете доста бързо могат да се обърнат - не са стабилно състояние на нещата. Към момента на пазара няма страх - не се забелязват дори наченки на капитулация. Т.е. към момента пазара е в огромната си цялост рационален.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Според мене може да пада още. Ти мислиш прекалено рационално, т.е. че няма защо да пада повече.

      Пазарът вижда една несигурност накъде ще тръгнат нещата, а несигурността е нещото от което пазарът най-много се страхува, повече отколкото лошите новини, когато станат факт.
      Не мисля че пазара вижда несигурност. Ако се сещаш още преди нова година казвах как ще тества дъната от август отново. Съвсем рационално погледното пазара тряваше да падне, за да сведе цените до едни рационални очаквания които все пак има вероятност и да изненадат надолу. не би било рационално при спад на печалбите да подържаш висок оптимизъм, защото след това срива може да е огромен, а вероятната печалба нищожна.

      Поради тази причина и пазара падна сега до там до където няма нито песимисъм, нито оптимизъм. Ако печалбите са над очакваното ще тръгне нагоре, ако са под очакваното ще тръгне надолу. Към момента от излезлите до сега малко отчети почти всички са над очакванията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Пип, пазара почва да расте когато песимизма е достигнал тавана. И да пада при връх на оптимизма. Може и още да паднат - но няма много мегдан за това.

        Аз мисля че вече съм поствал най-полезния рисърч на пазара, който излиза на седмична база, но пак да го постна

        http://www.factset.com/websitefiles/...nsight_1.15.16

        След последните спадове СП 500 се намира там където се предполага от очакванията за печалбите на компаниите - без капка оптимизъм вкаран в цените. Но и без песимизъм. Сега като вървят отчетите, ако се случи това което се случва по принцип 60-70% от компаниите да бият очакванията и това веднага ще даде импулс за нагоре - просто оценките ще се променят.

        Едва ли ще даде импулс за ново трендове движение - все още. Съмнява ме да бият резултатите с много. Но пак ще го вкара в диапазона от последната година.
        И несигурността не е само дали СиП като цяло ще бие очекванията, а доста други неща.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Пип, пазара почва да расте когато песимизма е достигнал тавана. И да пада при връх на оптимизма. Може и още да паднат - но няма много мегдан за това.

          Аз мисля че вече съм поствал най-полезния рисърч на пазара, който излиза на седмична база, но пак да го постна

          http://www.factset.com/websitefiles/...nsight_1.15.16

          След последните спадове СП 500 се намира там където се предполага от очакванията за печалбите на компаниите - без капка оптимизъм вкаран в цените. Но и без песимизъм. Сега като вървят отчетите, ако се случи това което се случва по принцип 60-70% от компаниите да бият очакванията и това веднага ще даде импулс за нагоре - просто оценките ще се променят.

          Едва ли ще даде импулс за ново трендове движение - все още. Съмнява ме да бият резултатите с много. Но пак ще го вкара в диапазона от последната година.
          Според мене може да пада още. Ти мислиш прекалено рационално, т.е. че няма защо да пада повече.

          Пазарът вижда една несигурност накъде ще тръгнат нещата, а несигурността е нещото от което пазарът най-много се страхува, повече отколкото лошите новини, когато станат факт.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Кат ти гледам аватара по скоро жълтоглед си станал напоследък....
            Пусни си един тест за хепатит...за всеки случай
            То нормално да е жълтоглед при това време отвън

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Страх те е да отвориш файловете ли?
              Прав си - тези ще играят хазарт

              Коментар


              • Страх те е да отвориш файловете ли?

                Коментар


                • Може някъде някой да котира някакви глупости, но това определено няма да има нищо общо с реален пазар.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Не съм много съгласен. Фючърсите бачкат доколкото знам. А като ги няма котаците, мишките мишкуват
                    http://www.cmegroup.com/tools-inform...iday-calendar/

                    http://www.globalfutures.com/resourc...ayschedule.asp

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Още сега мога да ти кажа как ще затвори в понеделник на 0 изменение
                      Не съм много съгласен. Фючърсите бачкат доколкото знам. А като ги няма котаците, мишките мишкуват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Вярвай си...
                        Аре да се ловим на бас Аз казвам твърдо 0 промяна в понеделник - ти ако искаш дори кажи само посока - готов съм да приема баса на да кажем 1/2 за мен за каквато сума кажеш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          . и не защото средата е добра, а защото прекалено много чернигледи станахме....
                          Кат ти гледам аватара по скоро жълтоглед си станал напоследък....
                          Пусни си един тест за хепатит...за всеки случай

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Още сега мога да ти кажа как ще затвори в понеделник на 0 изменение
                            Вярвай си...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              В петък дъртия затвори на -2,3 %,в понеделник пак ще пада.Ще има ден в който спада може цапардоса до -10%,вероятно тогава ще обърне,но къде е тя още.
                              Още сега мога да ти кажа как ще затвори в понеделник на 0 изменение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Пип, пазара почва да расте когато песимизма е достигнал тавана. И да пада при връх на оптимизма. Може и още да паднат - но няма много мегдан за това.

                                Аз мисля че вече съм поствал най-полезния рисърч на пазара, който излиза на седмична база, но пак да го постна

                                http://www.factset.com/websitefiles/...nsight_1.15.16

                                След последните спадове СП 500 се намира там където се предполага от очакванията за печалбите на компаниите - без капка оптимизъм вкаран в цените. Но и без песимизъм. Сега като вървят отчетите, ако се случи това което се случва по принцип 60-70% от компаниите да бият очакванията и това веднага ще даде импулс за нагоре - просто оценките ще се променят.

                                Едва ли ще даде импулс за ново трендове движение - все още. Съмнява ме да бият резултатите с много. Но пак ще го вкара в диапазона от последната година.
                                и аз очаквам една бича атака до към средата на май-началото на юни, а после каквото сабя покаже... и не защото средата е добра, а защото прекалено много чернигледи станахме....
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X