IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Мисля, че златото ще расте при някаква екстремна опасност или някакъв мн. голям риск, дори и при спад на индексите най вероятно и златото ще падне. Не бих казал дори, че може да се сравнява и с индексите по доходност. Цената му ще нараства в годините с малки темпове поради това че е ограничено, и ако добива му намалее, не поради други причини.
    Но ако настане такава екстремна опасност която да изтреля златото като цена, да речем война, то и тогава няма да осигури сигурност на притежателите му по никакъв начин.
    Инфлация и невъзможност централните банки да изконтролират паричната политика, поради кашата забъркана от самите тях.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение



      Всичко това ще се случи, но на забавен каданс. Който чака апокалипсис вече е купил. При краша на индексите , ще се реализират големи загуби и загубилите няма да имат възможност да купуват яко. Пък и сантимента трябва да се смени и няма да е отведнъж ,какво имам предвид повечето от големите играчи които са в акции в момента нямат афинитет към златото. По време на паниката при краша очаквам разделяна на хартиеното от физическото. Също така очаквам по време на паниката златото да прояви изключителна волатилност и резки движения в двете посоки , говоря за хартиеното. Физическото ще бъде посрещнато с огромно търсене. Така че, и се може да се купува физическо защото пазара е спокоен. При физическото нови дъна може и да няма , пък и при паниката разликата купува продава ще се разкрачи много. Златото ще направи як черта на горе в някой момент , но няма да отиде на безумни нива от веднъж, просто ще трябва свободен ресурс . Може да се вземе и предвид , че всички са задлъжнели на глобално ниво сериозно и могат да бъдат притиснат от дълговете и няма да им е до злато. Но същевременно ще бъдат използвани трикове от централните банки и правителства , което може също да забави поскъпването на златото.
      Разбира се че ще се случи на забавен каданс. Инвеститорите в Насдак композит запаси, купили около дъното след дотком балона трябваше да изчакат цели 15+ години, за да реализират съществена печалба, като същевременно трябваше да преглътнат психологическата си загуба на хартия около финансовата криза през 2008 ма. Инвестирането в качествени запаси на добра цена със собствен капитал, и държането в дългосрочен план дава невероятна добра възвращаемост.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        За "информационната каскада"...


        “Peer pressure” is often invoked as an explanation of conformity; the term connotes coersion. Our theory offers an alternative explanation for the influence of peers: that individuals, especially those with little information or experience obtain information from the decisions of the others.



        http://leonidzhukov.net/hse/2014/soc...eoryoffads.pdf
        Точно, това е работата на всички добри манипулатори, защото наѝ ценната стока е информацията

        Коментар


        • Приключих с Teva. Без печалба, но позицията бе огромна за мен... Есента ми беше изтрила печалбите за 2-3 г. ... Сега гледам с оптимизъм и кеш на ... банковата драма в EU и на БФБ
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар



          • За "информационната каскада"...


            “Peer pressure” is often invoked as an explanation of conformity; the term connotes coersion. Our theory offers an alternative explanation for the influence of peers: that individuals, especially those with little information or experience obtain information from the decisions of the others.



            http://leonidzhukov.net/hse/2014/soc...eoryoffads.pdf

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Как избираш момента , некви аномалии ли търсиш.
              Хвърлям боб и си говоря с lv Max за щастието

              Коментар


              • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение
                Купуваите волатилност и спредове. На примерно че vstoxx няма да падне под 10 или bbb spread ще се разшири или Bunds ще се сближи с tresaryries
                Как избираш момента , некви аномалии ли търсиш.

                Коментар


                • Купуваите волатилност и спредове. На примерно че vstoxx няма да падне под 10 или bbb spread ще се разшири или Bunds ще се сближи с tresaryries

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                    Да зависи кой сценарий ще се реализира. Но при всички положения индексите ще реализират креш най-късно до 2021 година, а златото ще изригне. Имайте предвид, че при реализиране на сценарий при злато над 8-10000 долара, вероятно редица държави ще обявят конфискацията му.
                    Мисля, че златото ще расте при някаква екстремна опасност или някакъв мн. голям риск, дори и при спад на индексите най вероятно и златото ще падне. Не бих казал дори, че може да се сравнява и с индексите по доходност. Цената му ще нараства в годините с малки темпове поради това че е ограничено, и ако добива му намалее, не поради други причини.
                    Но ако настане такава екстремна опасност която да изтреля златото като цена, да речем война, то и тогава няма да осигури сигурност на притежателите му по никакъв начин.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      И аз очаквам креш в следващите 2-3 години, 25-30% надолу от около 3000 за СиП 500. Също и временно избухване на инфлацията до 2.7-2.8% и после пак надолу до 1.5%.

                      Златото тогава може да избухне до 1450... и после пак на 1200.
                      Fresh по време на Crash
                      Click image for larger version

Name:	Lime_Mojito_Cocktail_Summer_Highball_glass_527311_1920x1080.jpg
Views:	1
Size:	13.8 КБ
ID:	3345705



                      дай го на ангиийски че , защото аз не съм добър с езиците.
                      Last edited by Todor Sabev; 10.06.2018, 13:37.

                      Коментар


                      • И аз очаквам креш в следващите 2-3 години, 25-30% надолу от около 3000 за СиП 500. Също и временно избухване на инфлацията до 2.7-2.8% и после пак надолу до 1.5%.

                        Златото тогава може да избухне до 1450... и после пак на 1200.
                        Last edited by Money; 10.06.2018, 12:56.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Да зависи кой сценарий ще се реализира. Но при всички положения индексите ще реализират креш най-късно до 2021 година, а златото ще изригне. Имайте предвид, че при реализиране на сценарий при злато над 8-10000 долара, вероятно редица държави ще обявят конфискацията му.


                          Всичко това ще се случи, но на забавен каданс. Който чака апокалипсис вече е купил. При краша на индексите , ще се реализират големи загуби и загубилите няма да имат възможност да купуват яко. Пък и сантимента трябва да се смени и няма да е отведнъж ,какво имам предвид повечето от големите играчи които са в акции в момента нямат афинитет към златото. По време на паниката при краша очаквам разделяна на хартиеното от физическото. Също така очаквам по време на паниката златото да прояви изключителна волатилност и резки движения в двете посоки , говоря за хартиеното. Физическото ще бъде посрещнато с огромно търсене. Така че, и се може да се купува физическо защото пазара е спокоен. При физическото нови дъна може и да няма , пък и при паниката разликата купува продава ще се разкрачи много. Златото ще направи як черта на горе в някой момент , но няма да отиде на безумни нива от веднъж, просто ще трябва свободен ресурс . Може да се вземе и предвид , че всички са задлъжнели на глобално ниво сериозно и могат да бъдат притиснат от дълговете и няма да им е до злато. Но същевременно ще бъдат използвани трикове от централните банки и правителства , което може също да забави поскъпването на златото.
                          Last edited by Todor Sabev; 10.06.2018, 12:46.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                            Въпрос е само на време.Всички действия на Тръм водят в тази посока.Стоящите зад него методично рушат старата система............По всеки възможен начин.Изпуснат ли златото спокойно ще стигне и мине моментното ниво на ДАУ.Малка ми се струва прогнозата за 10к
                            Да зависи кой сценарий ще се реализира. Но при всички положения индексите ще реализират креш най-късно до 2021 година, а златото ще изригне. Имайте предвид, че при реализиране на сценарий при злато над 8-10000 долара, вероятно редица държави ще обявят конфискацията му.

                            Коментар


                            • Ей значи....никакъв респект не показвате към повръщащата камила...

                              Click image for larger version

Name:	vomiting-camel.jpg
Views:	1
Size:	25.6 КБ
ID:	3345645




                              Click image for larger version

Name:	Camel1.jpg
Views:	1
Size:	32.3 КБ
ID:	3345644





                              Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Има и по-дълбок контрол.Всеки новоизбран президент ходи при Нейно Величество...................

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Да бих добавил кралете на тютюна не само чрез Бритиш Американ Табако, чийто брандове покориха дори България, не за пренебрежение дял в петролна индустрия, миннодобивната индустрия контрол чрез редица техни конгломерати, и така нататък и така нататък. Чрез досегашното си влияние в бившите се колоний и като първостепенен фактор в англосаксонският свят те до ден днешен доминират в света макар и не като първа сила, но в челната световна петица и втора сила в англосаксонският свят. Аз лично нямам пристрастия към никой за мен печалбата е единствено от значение, поради тази причина съм безпристрастен когато се изказвам.
                                Има и по-дълбок контрол.Всеки новоизбран президент ходи при Нейно Величество...................

                                Коментар

                                Working...
                                X