IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

    Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.
    Аз мисля, че тези потребителските, които имат слаб растеж се търгуват на високи ПЕ главно заради високите дивиденти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Докато контангото е високо ще продължи. А контангото е високо защо народа чака дъно при петрола

      Така че докато има оптимизъм в дългосрочен план танкерите ще правят яко кинти. Ако контангото изчезне или направо мине в бекуърдейшън и печалбата на танкерите ще изчезне
      Какво е котангото: котурак собственост на нефтодобивник ли?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

        Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.
        Значи трябва да се изчака

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Предпочитам да взема нещо, което да съм сравнително сигурен, че мога да държа няколко години без големи притеснения и че то ще върви добре в дългосрочен план.

          Тази танкерна компания сега ако падне по някаква друга причина независима от високото търсене на танкери, а после нещата с танкерите се обърнат, след това може да се наложи да чакам години за да изляза на нулата.
          То в общи линии няма абсолютно нищо за което да съм спокоен няколко години.

          Потребителските стоки и голямата фармация например в момента се търгуват на брутално високи коефициенти. Не е нормално нещо което прави стоки за потребление да се търгува на ПЕ 20, 25 че дори и 30. Тези компании няма как да направят растежи които да оправдаят тези оценки. Единствената причина пазара да ги оценява на толкова са ниските лихви. Тъй като това са доста сигурни компании и съответно рисковата им премия над държавните ДЦК е изключително ниска. С вдигането на лихвите съответно ще падат и коефициентите на тези компании. А тъй като при тях няма как да се получи растеж който да компенсира вдигането на лихвите, то и коефициентите им ще падат стръмно. И когато лихвите се нормализират тези компании ще се търгуват на ПЕ 13-14 - което предполага спад от поне 30-40% следващите години.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Докато контангото е високо ще продължи. А контангото е високо защо народа чака дъно при петрола

            Така че докато има оптимизъм в дългосрочен план танкерите ще правят яко кинти. Ако контангото изчезне или направо мине в бекуърдейшън и печалбата на танкерите ще изчезне
            Предпочитам да взема нещо, което да съм сравнително сигурен, че мога да държа няколко години без големи притеснения и че то ще върви добре в дългосрочен план.

            Тази танкерна компания сега ако падне по някаква друга причина независима от високото търсене на танкери, а после нещата с танкерите се обърнат, след това може да се наложи да чакам години за да изляза на нулата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Танкерите сега чакат дни наред в пристанищата преди да започне разтоварването. Да, хитро е това с танкерите. Но до кога ще продължава този излишък, може да е само още няколко месеца.
              Докато контангото е високо ще продължи. А контангото е високо защо народа чака дъно при петрола

              Така че докато има оптимизъм в дългосрочен план танкерите ще правят яко кинти. Ако контангото изчезне или направо мине в бекуърдейшън и печалбата на танкерите ще изчезне

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Вече няма къде да си държат петрола - всичко е фраш. За това и падат цените толкова рязко. Та помисли си пак за танкерните компании
                Танкерите сега чакат дни наред в пристанищата преди да започне разтоварването. Да, хитро е това с танкерите. Но до кога ще продължава този излишък, може да е само още няколко месеца.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Една рафинерия в САЩ вече иска отрицателна цена за лекия суров петрол. Биха взели ако им се плати 50 цента на барел.

                  Flint Hills Resources LLC, the refining arm of billionaire brothers Charles and David Koch’s industrial empire, said it would pay -$0.50 a barrel Friday for North Dakota Sour, a high-sulfur grade of crude, according to a list price posted on its website. That’s down from $13.50 a barrel a year ago and $47.60 in January 2014.

                  http://www.bloomberg.com/news/articl...s-than-nothing
                  Вече няма къде да си държат петрола - всичко е фраш. За това и падат цените толкова рязко. Та помисли си пак за танкерните компании

                  Коментар


                  • Една рафинерия в САЩ вече иска отрицателна цена за лекия суров петрол. Биха взели ако им се плати 50 цента на барел.

                    Flint Hills Resources LLC, the refining arm of billionaire brothers Charles and David Koch’s industrial empire, said it would pay -$0.50 a barrel Friday for North Dakota Sour, a high-sulfur grade of crude, according to a list price posted on its website. That’s down from $13.50 a barrel a year ago and $47.60 in January 2014.

                    http://www.bloomberg.com/news/articl...s-than-nothing

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Познавам хора от едната от двете компании - не е хубаво, че не снасят дивидент: аз обичам дивидент.


                      Какво ще правим днес неговото кожа: гадната слуз пак пада, засега не драстически, азиатските хора се борят храбро - Шанхаецът е на зелено след като - ако съдим по графиката - май пак са го подпрели с държавна пара - Корея и тайван - нагоре, останалите - надолу, но все минимално - пазарите са тръгнали ного зле, но после са възстановили... да видим Европа как ще тръгне.
                      Как какво ,ще правим днес Атанасов ден ,ще пием вино

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                        Ако някой го интересува - пускам мой анализ за EPAM и Luxoft.

                        EPAM и Luxoft в началото на 2016 г.

                        Аз нямам акции в тези компании, нито работя за някоя от тях. Но ако спадът продължи, замислям се да купя няколко акции...
                        Познавам хора от едната от двете компании - не е хубаво, че не снасят дивидент: аз обичам дивидент.


                        Какво ще правим днес неговото кожа: гадната слуз пак пада, засега не драстически, азиатските хора се борят храбро - Шанхаецът е на зелено след като - ако съдим по графиката - май пак са го подпрели с държавна пара - Корея и тайван - нагоре, останалите - надолу, но все минимално - пазарите са тръгнали ного зле, но после са възстановили... да видим Европа как ще тръгне.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Хах, и аз от половин час се ровя на борсата в техеран. Да видя кво се търгува
                          Лелееее, свършиха ли се боклуците в света, че почна Ирански да търсиш : )
                          Утре, ако ги национализират, що ше чинеш : )
                          From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                          България Над Всичко

                          Коментар


                          • Ако някой го интересува - пускам мой анализ за EPAM и Luxoft.

                            EPAM и Luxoft в началото на 2016 г.

                            Аз нямам акции в тези компании, нито работя за някоя от тях. Но ако спадът продължи, замислям се да купя няколко акции...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Мдаммм и най-лесният начин парите ти да отидат във вечните ловни полета
                              Аз знам и по-лесни. Пускаш пазарна поръчка купува на Енергони и КТБ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                                Мерсаж Наивник, то почти като в приказките. 101 посредника
                                Мдаммм и най-лесният начин парите ти да отидат във вечните ловни полета

                                Коментар

                                Working...
                                X